У Хмельницькому вивчатимуть життя та діяльність видатних українців

“Вартові українства” – новий проект Хмельницької міської «Просвіти» на 2017 рік.

Його мета – утверджувати національну ідею засобами ґрунтовного ознайомлення з життям і діяльністю видатних українців. Основна увага приділятиметься ролі Особи в українській історії та сьогоденні.
Учасники проекту – учні та вчителі навчальних закладів міста Хмельницького, студенти й викладачі вишів, курсанти і офіцери НАДПСУ імені Богдана Хмельницького.
Перше зібрання було присвячене Івану Огієнку (Митрополиту Іларіону) з нагоди 135-річчя від дня його народження.
Іван Огієнко – Митрополит, державний діяч, учений, перекладач, поет, філолог, історик церкви, філософ, етнограф, педагог, засновник і перший ректор Кам`янець-Подільського українського університету.
У світлиці Народного Дому про нього розповідали учні 9-Б класу СЗОШ № 25, яка носить ім`я цього Вартового Українства. Лоліта Юрченко, Владислав Коваль, Михайло Омелянчук та інші  розповіли про його життя і діяльність. Поезії Івана Огієнка читали Вікторія Рудюк, Оксана Завальнюк, Богдан Бурдельний.
Директор школи Іван Душкевич наголосив на важливості перекладу Митрополитом Іларіоном Біблії українською мовою.
Несподіванкою для учнів, директора школи, педагогів Наталії Кушлак і Раїси Вевдюк було експромт-прочитання  ними невідомих Огієнкових афоризмів і сентенцій.
Присутні ознайомились із творами  Івана Огієнка з фондів читальні Народного Дому: «Рятування України», «Розп`ятий Мазепа», «Тарас Шевченко», «Віра та культура» (прижиттєве канадське видання) тощо.
Учасникам зібрання надійшло з Києва вітання  від відомого у світі огієнкознавця професора Миколи Тимошика, яке зачитала відповідальний секретар «Просвіти» Наталія Солодка.
Особливе захоплення викликав подарунок професора Кам`янець-Подільського Національного університету імені Івана Огієнка Євгенії Сохацької – касета з живим голосом Митрополита Іларіона (запис 1958 р.).
Завершився захід переглядом тематичної програми «Свою Україну любіть» із архіву відеотеки Народного Дому «Просвіти».

Вартовому українства Івану Огієнку буде присвячена просвітницька програма обласного радіо «Подільський передзвін» за участю учнів СЗОШ № 25 імені Івана Огієнка.

Схоже

Знаменитий тенор Емануеле Сервідіо та солістка Черкаської філармонії Олена Лютаревич подарують кам’янчанам і гостям міста концерт оперної музики. Прийме поціновувачів великого мистецтва міський будинок культури 21 липня о 19.00. Концертна програма буде насичена найвідомішими оперними аріями та дуетами зарубіжних і українських композиторів. Очікує на відвідувачів і особливий сюрприз від італійського тенора.

Сьогодні, 6 липня, о 16.00 в Хмельницькому обласному художньому музеї відбудеться відкриття міжнародного проекту «Сергій Параджанов. Імпресія дотику». Захід організовано Всеукраїнським проектом «Parajanov-ART». Його метою є популяризація творчості всесвітньо відомого режисера, одного з найвидатніших митців ХХ ст. – Сергія Параджанова й велика надія – заснувати з часом Перший музей Параджанова в Україні (хоча такий неформально […]

24 червня Марина Ярош — переможець конкурсу «Міс Старокостянтинів-2018», здобула перше місце на конкурсі у Греції. Після перемоги у міському конкурсі дівчина отримала запрошення на конкурс до Італії, проте до визначеної дати не встигла виготовити закордонний паспорт і не потрапила на конкурс краси. Згодом їй запропонували взяти участь у конкурсі в Греції. У неділю, 24 […]