Роман Мацола звітує перед виборцями Хмельниччини
Роман Мацола, як людина нової формації в українській політиці, впроваджує якісно нові форми спілкування зі своїми виборцями. Для Романа Миколайовича люди з Славутчини, Шепетівщини та Полонщини – це його керівники та роботодавці, які найняли його представляти свої інтереси і мають право запитати – а що ти зробив за цей час?
Незалежна громадська мережа «Опора», аналізуючи діяльність депутатів- мажоритарників з усієї України, у червні 2016р. визнала Романа Мацолу найкращим народним депутатом України (№1 в рейтингу), за підсумками року Роман Миколайович посів шосту позицію серед усіх депутатів-мажоритарників та незмінно є лідером серед народних обранців від Хмельницької області.
Також 2016 р. за активну роботу та допомогу місту Роман Миколайович отримав звання почесного громадянина Полонного. «За заслуги у відродженні духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви» Патріарх Київський і Всієї Руси-України Філарет нагородив Р. Мацолу Орденом Святого Миколая Чудотворця.
Сам Роман Мацола каже, що найбільше для нього важить оцінка простих людей. Саме перед своїми виборцями він звітує сьогодні.
Звіт про роботу Народного депутата України Мацоли Романа Миколайовича за 2016 рік
Шановні виборці!
Два роки тому Ви виявили мені високу довіру представляти інтереси Славутчини, Шепетівщини та Полонщини у Верховній Раді України. Йдучи на вибори, я не обіцяв багато, але постійно працюю над тим, аби дотримати даного Вам слова. Моя програма складалася з п’яти пунктів. Я не забуваю про них. Дозвольте мені скласти перед вами звіт про хід виконання цієї програми.
Виконання передвиборних обіцянок:
- ОБІЦЯВ: ДОПОМАГАТИ ВІЙСЬКОВИМ.
ВИКОНУЮ: Ось уже два роки допомога військовим є одним із пріоритетів у моїй роботі, спочатку як кандидата, а нині народного депутата України. Від початку російської агресії я надавав допомогу у придбанні бронежилетів та касок для наших хлопців, допомагав з ремонтом техніки, яка відправлялася у зону АТО. Нині Верховна Рада значно збільшила фінансування армії, прийняла цілий ряд законів для реформування Збройних сил України та захисту прав солдатів. Але я продовжую допомагати, сприяю в організації лікування та реабілітації поранених бійців, допомагаю у роботі районним Спілкам учасників АТО, тримаю контакт з родинами загиблих та реагую на їхні звернення про допомогу.
На всеукраїнському рівні я та моя родина розпочали у 2016р. проект з допомоги в ресоціалізації та працевлаштуванні ветеранів АТО – центр «Аксіос» у Михайлівському Золотоверхому монастирі в Києві.
ПЛАНУЮ додатково до роботи, яка проводиться: на законодавчому рівні сприяти реформуванню та професіоналізації Збройних сил України. Особливу увагу приділятиму питанням працевлаштування, реабілітації та адаптації до мирного життя учасників АТО.
- ОБІЦЯВ: ДОПОМАГАТИ ДІТЯМ.
ВИКОНУЮ: Допомога дітям стала чи на найголовнішим пріоритетом у моїй роботі.
Перш за все хочу повідомити, що у 2016 році на інфраструктурні проекти мого округу з державного бюджету було залучено близько 17 мільйонів гривень. Йдеться про будівництво, реконструкцію чи ремонти таких об’єктів, як Перинатальний центр у Шепетівці, дитячі садочки та школи, будинки культури, інші соціальні об’єкти мого округу.
Також після моїх депутатських запитів, брифінгів, зустрічей та переговорів Верховна Рада виділила з держбюджету 35 млн. грн. на лікування діток з усієї України, які мають вади слуху.
За рахунок коштів «Інституту солідарності громад» допоміг у відкритті дитячого садочку у с. Ганнусине, спорудженні дитячих та спортивних майданчиків, сучасних класів, ми реалізували кілька проектів з термомодернізації навчальних закладів, закупили оргтехніку, літературу, спортивний інвентар, форму, музичні інструменти, провели ряд спортивних заходів, надали допомогу в участі у фестивалях, конкурсах, змаганнях, виставках, видали мистецькі збірки, тощо.
Реалізували проект «Перші кроки у бізнесі», що я обіцяв минулого року.
Надано більш як 30 стипендій для талановитих дітей та дитячих колективів округу.
ПЛАНУЮ додатково до роботи, яка проводиться: підтримка талановитих дітей та молоді продовжиться, особлива увага приділятиметься вихованню громадянина та особистості. Залучатиму кошти на покращення освітньої та молодіжної інфраструктури. Також через співпрацю з Федерацією футболу України планую в 2017-2018 рр. забезпечити дітям та молоді зі Славутчини, Шетепівщини та Полонщини можливість безоплатної присутності на матчах Національної збірної України з футболу.
- ОБІЦЯВ: ЗДІЙСНЮВАТИ СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ.
ВИКОНУЮ: Цього року громадська організація «Інститут солідарності громад» провела другий конкурс мікрогрантів, в рамках якого реалізовано 64 соціальні проекти на загальну суму близько 1,8 мільйона гривень.
В окрузі постійно працюють три громадські приймальні, які надають юридичну допомогу, консультують з приводу можливостей державних та місцевих програм, оплати лікування та оформлення субсидій. Допомагаємо органам влади якісно виконувати свої функції. Завдяки в тому числі і моїй роботі як народного депутата на ремонт доріг округу з державного бюджету залучено 16 млн. грн. На законодавчому рівні за моєї активної участі впроваджуються кардинальні зміни у дорожній галузі України. Це має відчутно покращити якість доріг у найближчому майбутньому.
ПЛАНУЮ додатково до роботи, яка проводиться: завдяки децентралізації місцеві громади отримують
нові фінансові можливості. Разом з владою, а також у рамках діяльності «Інституту солідарності громад» робитиму все, аби люди відчували себе більш соціально захищеними.
- ОБІЦЯВ: ПІКЛУВАТИСЯ ПРО ДОВКІЛЛЯ.
ВИКОНУЮ: Виступив співавтором прийнятого у першому читанні законопроекту щодо розширення повноважень місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель.
Мною було підготовлено цілий ряд депутатських запитів та звернень, ініційовано екологічні перевірки інформації про забруднення річок Хомора та Случ, роботи сміттєзвалищ тощо.
Зокрема, депутатський запит про вжиття заходів щодо ліквідації екологічної небезпеки від сміттєзвалища, яке давно вичерпало термін експлуатації та наносить негативний вплив на довкілля та здоров’я людей, а також про виділення коштів на будівництво сміттєпереробного заводу на території Хмельниччини.
Разом з місцевими активістами започатковано проект по збору відпрацьованих батарейок. Ми вже відправили на переробку більше 280 кг, працюємо далі.
Крім того, в рамках конкурсу мікрогрантів було підтримано ініціативу мешканців та мера Полонного щодо розчищення стихійного сміттєзвалища поблизу міста.
ПЛАНУЮ додатково до роботи, яка проводиться: Проекти з вирішення проблем довкілля і надалі серед пріоритетів діяльності нашої організації «Інститут солідарності громад».
- ОБІЦЯВ: БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ.
ВИКОНУЮ: Став співавтором законопроекту, метою якого є боротьба з хабарництвом та корупцією в судових та правоохоронних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування.
Також я співавтор Постанови ВРУ про проведення парламентських слухань на тему: «Захист землевласників (землекористувачів) від рейдерського захоплення…».
Після мого втручання соціальні працівники з с. Білецьке нарешті отримали дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. До цього чиновники затягували процес. Це приклад ситуації, коли закон є, але дехто трактує його по-своєму, очевидно сподіваючись нагріти руки. Так в новій Україні бути не повинно.
Парламент та Уряд України впроваджують системні зміни, які дадуть можливість знизити рівень корупції у нашій державі. У повній мірі запрацювали Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Реформована система державних закупівель, система Prozorro зменшує корупцію та економить мільярди гривень коштів платників податків.
Створена та почала роботу Національна агенція запобігання корупції. Саме вона, разом з НАБУ, контролюватиме, перевірятиме та реагуватиме на факти незаконного збагачення високопосадовців. Впроваджено систему електронного декларування доходів та майна політиків та чиновників.
Але для успішного впровадження цих реформ потрібна зміна судової системи, а також активна участь усього суспільства у боротьбі з корупцією.
ПЛАНУЮ додатково до роботи, яка проводиться: активніше співпрацювати з громадськістю по виявленню фактів корупції та незаконного збагачення на місцях.
Далі Ви можете ознайомитись із результатами моєї роботи більш детально.
Моя робота поділяється на законотворчу діяльність та роботу з виборцями на окрузі.
ЗАКОНОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
Протягом 2016 року я став автором чи співавтором 56 законопроектів та Постанов ВРУ, серед яких хотів би виділити наступні:
– законопроект щодо відновлення безкоштовного харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів;
– законопроект, що посилює відповідальність за контрабанду небезпечних речовин та частин вогнепальної зброї;
– законопроект змін до Податкового кодексу щодо захисту прав платників ПДВ та забезпечення соціального захисту селян;
– законопроект, який збільшує перелік заборон на стимулювання продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
– два законопроекти, які мають кардинально змінити стан справ з ремонтами доріг. Вони створюють Дорожній фонд, визначають порядок та джерела його наповнення, цільове використання, розподіл коштів між центром та регіонами;
– прийнятий у першому читанні законопроект, щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті;
– законопроект, метою якого є боротьба з хабарництвом та корупцією в судових та правоохоронних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування;
– проект, який став законом і врегульовує здійснення права власності у багатоквартирних будинках;
– прийнятий у першому читанні законопроект щодо статусу старости села та селища;
– прийняті у першому читанні зміни про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами;
– законопроект, який унеможливлює втечу за кордон депутатів, по яким внесено подання на притягнення до кримінальної відповідальності;
– законопроект щодо реабілітації дітей жертв політичних репресій;
– законопроект про мораторій на примусову реалізацію житла, нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій за несплату житлово-комунальних послуг;
– законопроект про скасування Податку на додану вартість;
– та багато інших.
Деякі з цих законопроектів уже набрали чинності, захищають права громадян, покращують умови їх життя, вдосконалюють правила ведення бізнесу чи регулюють інші сфери життя в Україні.
ДЕПУТАТСЬКІ ЗАПИТИ ТА ЗВЕРНЕННЯ
Підготував та направив адресатам близько 150 депутатських звернень. З трибуни Верховної Ради було зачитано 47 моїх запитів.
Запити та звернення – це інструменти впливу, надані народним депутатам України для вирішення проблем виборців. Звертаючись до прем’єр-міністра України, міністерств та відомств, Генеральної прокуратури, екологічної інспекції, місцевих органів влади я реагую на ті питання, з якими до мене звертаються виборці і намагаюся допомогти вирішити проблему конкретної людини чи усунути негативне системне явище.
Ось кілька прикладів:
– вирішення питання фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження (Славутчина);
– захист прав населення Хмельниччини на безпечне життя і здоров’я, та вжиття заходів щодо ліквідації екологічної небезпеки від сміттєзвалища, а також виділення коштів на будівництво сміттєпереробного заводу на території Хмельницької області;
– забезпечення державного регулювання та належного функціонування ринку закупівлі молока в населення з метою підтримки сільського господарства;
– вжиття необхідних заходів для здійснення фінансування Загальнодержавної бюджетної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» та забезпечення глухих дітей системами імплантаційного слухопротезування;
– реалізація інфраструктурних проектів по водопостачанню та водовідведенню за рахунок державної субвенції а саме: «Будівництво водогону та Реконструкція водопровідних мереж в м. Полонне»;
– вирішення питання передачі у комунальну власність Славути недіючої в/ч А-3845, або затвердження механізму безоплатного виділення земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво для учасників АТО;
– забезпечення повного, об’єктивного та всебічного розслідування кримінального провадження за фактом смерті військовослужбовця, учасника АТО – Коваля Максима Олександровича;
– про ефективне та неупереджене розслідування кримінального провадження по факту незаконної діяльності приватного підприємства «Кансталь» розташованого на території Улашанівської сільради Славутського району.
Детальніше зі змістом запитів та відповідей на них ви можете ознайомитися на сайті Верховної Ради України
ЗАЛУЧЕННЯ КОШТІВ НА ОКРУГ
Окрім законотворчої роботи, депутат повинен активно відстоювати інтереси свого округу перед Урядом. У 2016 році на об’єкти та заходи в межах мого округу вдалося залучити державного фінансування на суму понад 30 мільйонів гривень, зокрема:
На ремонт доріг – 16 млн. грн.
Заходи соціально-економічного розвитку – 17 млн. грн.
Крім того, більш як 70 млн. грн., з Державного фонду регіонального розвитку пішли на об’єкти в Славутчині, Шепетівщині та Полонщині. Хочу подякувати місцевій владі, депутатам обласної та районних рад, міським, селищним та сільським головам, які займали активну позицію та домагалися вирішення проблем своїх виборців. Залучення таких коштів стало можливим за рахунок реформи з децентралізації. Разом ми досягнули чималих результатів у 2016 році і зможемо ще більше у майбутньому.
РОБОТА НА ОКРУЗІ
- Консультування людей, які потребують дороговартісного лікування
Дуже часто люди звертаються до моїх громадських приймалень з проханням про матеріальну допомогу на лікування. Для того, щоб їх задовільнити потрібні величезні кошти. Натомість в державі та на місцях прийнято чимало програм, які покликані допомагати людям у скрутних ситуаціях. Тому робота моїх помічників-консультантів спрямована на те, щоб надати максимально повну інформацію про існуючі програми, допомогти з підготовкою документів тощо. У цьому році таку консультативну допомогу отримали 211 родин.
- Другий мільйон на конкурс грантів
У 2015 я заснував ГО «Інститут солідарності громад» та започаткував конкурс мікрогрантів, в рамках якого було профінансовано більш як 50 проектів на суму понад 1 млн. грн. Переконавшись у ефективності такої співпраці з активними громадянами, ми продовжили цю практику, і в 2016 році профінансували 64 проекти, загальний кошторис яких становив 1,8 млн. грн. Відзначу, що мінімум 30% з цієї суми – це співфінансування від учасників, а решта – кошти, які мені вдалося залучити та інвестувати в округ від приватних меценатів, представників соціально відповідального бізнесу.
Аналізуючи реалізовані спільно з громадами проекти, пишаюся тим, що нам вдалося зробити. Про це далі.
Соціальні та інфраструктурні проекти
Масштабні проекти складно реалізувати без значних капіталовкладень. Тому я радий, що у цьому році вдалося залучити близько 33 млн. грн. з державного бюджету на соціально-економічний розвиток Славутчини, Полонщини чи Шепетівщини. За ці кошти тривають або вже завершені роботи по реалізації наступних проектів:
- Ремонт ділянок доріг у селах Старий Кривин, Кам’янка, Мухарів, що на Славутчині;
- Ремонт ділянки дороги від цикорієсушильного заводу до переїзду, м.Славута;
- Ремонт ділянки дороги поблизу с.Вовківці, Шепетівського р-ну;
- Капітальний ремонт садочку №6, кінотеатру ім. Шевченка та реконструкція вул. Поліської у м. Славута;
- Капремонт будинку культури у Ганнополі;
- Будівництво лінії електропередач у с.Романіни, Славутчина;
- Відновлення будівництва Перинатального центру та поліклініки у Шепетівці;
- Реконструкція будівлі Городищенського БК для розташування додаткової групи дитячого садочку «Сонечко»;
- Капітальні ремонти приміщень ДНЗ «Дружба», ДНЗ в школі №7 м.Полонне, ДНЗ «Зіронька» у Понінці та ДНЗ у с.Буртин;
- Капітальні ремонти Крупецького, Улашанівського, Цвітоського та Миньковецького НВК на Славутчині;
- Капітальні ремонти Ленковецької школи та гімназії у Понінці;
- Заходи з енергозбереження у Городнявській та Хутірській школах, Пліщинському садочку та котельні будинку культури;
- Облаштування системи опалення Плеченського клубу.
Спільними зусиллями команди народного депутата, Федерації футболу України та міської влади Полонного збудовано сучасний спортивний майданчик зі штучним покриттям.
Окрім бюджетних коштів, я залучаю ресурси приватних меценатів з бізнесу. За їхній рахунок через гранти «Інституту солідарності громад» реалізували наступні ініціативи:
- Придбали програмне забезпечення для нарахування субсидій в Полонське районне Управління соцзахисту;
- Придбали тонометри та пралку у Полонський терцентр надання соціальних послуг;
- Організували фотошколу у м.Славута;
- Підключили безкоштовну Wi-Fi мережу у Славутському парку;
- Облаштували ветеранські палати у Славутській ЦРЛ (меблі та побутова техніка);
- Придбали обладнання для кімнати фізичної та медичної реабілітації інвалідів, людей похилого віку, учасників бойових дій (Славутський районний терцентр);
- Замінили вікна у Бражинецькій ЗОШ;
- Облаштували внутрішній санвузол у НВК №2 ЗОШ №7 м. Полонне;
- Придбали техніку, обладнання та комп’ютери для Старокривинського і Берездівського НВК, а також ЗОШ гімназія м. Славута;
- Виготовили меблі в амбулаторію с. Ленківці;
- Закупили шифер для мешканців с. Михайлючка, які постраждали від стихійного лиха;
- Виготовили меблі у дитяче відділення Шепетівської ЦРЛ. Долучилися до ремонту хірургічної післяопераційної палати;
- Закупили ковдри у Грицівський ясла-садочок.
Хочу подякувати усім, хто допомагав реалізувати зазначені проекти.
Підтримка дітей та ініціативної молоді
Значна частина коштів, залучених мною з державного бюджету та виділених в рамках конкурсу мікрогрантів, пішла на проекти, які стосуються покращення якості життя та реалізацію ініціатив дітей та молоді.
- Для молоді до дня міст Полонне, Славута та Шепетівка організували концерти українських гуртів «Мері» та «Антитіла»;
- Підтримали колективи полонської Дитячої музшколи, гурток «Співограй», ансамбль «Веселі музики», які мали змогу взяти участь у конкурсах та фестивалях в різних куточках України;
- придбали боксерський ринг та провели чемпіонат м. Славута з боксу;
- відремонтували гоночний карт для участі Валерії Бараннікової у Чемпіонаті України із карт-рейсингу;
- провели спортивну спартакіаду серед полонських школярів;
- кращих учнів шепетівського району нагородили флешками, учням шкіл Берездівської ОТГ організували інтелектуальний конкурс;
- для юної художниці з Берездова придбали фарбу та організували персональну виставку.
- Проведели шепетівську міжшкільну акцію «Скажемо СНІДу – НІ».
- Облаштували спортивні та дитячі майданчики на території школи-ліцею «Успіх» (Славута), у с. Рівки, с. Ганнопіль, с. Крупець, а у клубі с. Довжки відтепер є тенісна кімната.
- Надали більше 30 індивідуальних стипендій талановитій молоді для розвитку здібностей, участі у змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо. За ці кошти також придбали фортепіано, футбольну форму.
- Надали юридичну допомогу дівчинці Аллі Саковській щодо переведення її на безкоштовну форму навчання у виші для здобуття омріяного фаху.
- Підтримка освітніх, культурних та інших заходів
Ми, разом з командою, організовуємо та долучаємося до різноманітних навчальних програм, заходів, конкурсів та фестивалів. В першу чергу хочу пригадати організовані нами семінари:
1) «Об’єднані територіальні громади – пріоритет регіонального розвитку України», у Львові, де представники ОТГ округу вивчали передовий досвід з об’єднання територіальних громад та впровадження системи Prozorro;
2) «Практичні аспекти функціонування новоствореної об’єднаної територіальної громади на прикладі Ганнопільської ОТГ» для представників Ленківської та Судилківської громад;
3) «Впровадження реформи освіти в умовах децентралізації» – семінар, що відбувся на базі Львівського національного університету ім. Івана Франка для 150 освітян та бібліотекарів округу.
Подібні семінари – це інвестиція у розвиток людей, які розвиватимуть свої галузі чи громади, працюватимуть на блага мешканців краю.
У рамках конкурсу мікро-грантів також підтримали Різдвяні вечорниці гурту «Перлинка» та поїздку клубу «Шейк» на конкурс спортивно-бального танцю до Львова; участь ансамблю «Діти-квіти» у конкурсі «Талановиті діти України» поїздку вихованців Шепетівської дитячої музшколи на конкурс «Перлинкове намисто-2016», участь талантів зі школи-інтернату у фестивалі «На зустріч мрії» та інші проекти.
Підтримка учасників бойових дій та їхніх родин
Ми продовжуємо підтримувати наших військових, хлопців, які повернулися з зони АТО та родини загиблих. Активно співпрацюємо з громадськими організаціями ГО «Берегиня-мати», ГО «Шепетівська спілка учасників бойових дій в зоні АТО», «Полонська спілка бійців АТО», організації ветеранів афганців, а також з військовими частинами, які розміщені на території округу. Надаємо юридичну допомогу, зокрема, щодо отримання компенсацій, соціальних пільг, земельних ділянок тощо. Допомагаємо у проведенні заходів, забезпечуємо призами. Закупили офісну техніку для роботи громадської приймальні ГО «Славутське МРО УБД у зоні АТО».
Для вирішення проблеми забезпечення житлом військовослужбовців направлено депутатське звернення до Міністерства оборони України щодо переобладнання казарм в службове житло для військовослужбовців в/ч А 2375.
На підставі звернень до моїх громадських приймалень від учасників бойових дій у зоні АТО, які потребують оперативного втручання, я направив депутатські звернення у державні установи МОЗ України щодо надання безкоштовної медичної допомоги.
Група ветеранів АТО, в т.ч. поранених, взяли участь у паломницькій поїздці до гори Афон у Греції.
- Духовні основи
На моє переконання, без належних духовних основ неможливо побудувати процвітаючу країну. Тому я роблю все, що в моїх силах, для підтримки української церкви та зміцнення віри в серцях українців.
Радію з того, що зміг допомогти у завершенні храму в Грицеві, а на його освячення зміг привезти Іверську ікону Божої Матері, зроблену афонськими ченцями. Втішений, що моїй родині вдалося організувати Паломницьку поїздку на гору Афон для священослужителів, бійців АТО, журналістів, громадських активістів округу. Також у Шепетівці, Полонному та Славуті моєю командою, на прохання паломників, було організовано поклоніння Іконі Марії Магдалини з часточкою її мощей.
Були й інші справи, які ми робимо для зміцнення духовних основ нашої громади.
- Прийом виборців та допомога людям громадськими приймальнями
У цьому році я провів більше 40 особистих прийомів, на яких особисто зустрівся з більш як 300 виборцями. Активно працювали мої громадські приймальні на окрузі.
У 2016 році до приймалень надійшло 1240 звернень. З них, звернення соціального характеру: Шепетівщина – 305, Полонщина – 189, Славутчина – 125. Звернення юридичного характеру: Шепетівщина – 130, Полонщина – 180, Славутчина – 148. Інші питання: Шепетівщина – 64, Полонщина – 56, Славутчина – 44.
У всіх громадських приймальнях ведеться результативна робота юридичного відділу. Питання, з якими люди найчастіше звертаються до юристів: цивільне, земельне, сімейне, трудове, адміністративне право, рідше – кримінальне та кримінально-процесуальне право. Підготовлено 139 депутатських звернень (85% задоволено, 15% перебуває на розгляді). Справи, які потребували вирішення через суд – 7, усі виграні.
Понад 450 громадян звернулися за юридичними консультаціями та отримали якісну правову допомогу.
Загальні відомості про мою роботу з виборцями
Славута | Шепетівка | Полонне | Всього | ||
1 | Кількість проведених зустрічей з виборцями | 37 | 37 | 41 | 115 |
2 | Кількість проведених особистих прийомів ( у т. ч. в громадських приймальнях) | 80 | 45 | 35 | 160 |
3 | Загальна кількість розглянутих звернень | 2892 | 1730 | 1463 | 6085 |
Шановні виборці!
Від того часу, як Ви довірили мені представляти Ваші інтереси у Верховній Раді України, мій безумовний пріоритет – практична допомога простим людям, а також об’єднаним громадам, селам, селищам та містам мого виборчого округу. Звичайно, за два роки роботи не вдалось вирішити усіх існуючих проблем. Але, завдяки активній співпраці з громадою, нашій великій спільній команді вдалось зробити чимало корисного. Вірю, що в єдності, у спільній діяльності всіх представників влади, взаємодії з громадськістю вже в найближчі рік-два буде досягнуто принципових змін на краще в якості життя людей. Зі свого боку, робив і роблю для цього все від мене залежне.
Вірю, що настане той час, коли українці займуть своє високе, гідне місце в об’єднаній європейській родині вільних народів.
Ваші відгуки, зауваження та пропозиції щодо моєї роботи як Вашого народного депутата прошу Вас направляти до моїх громадських приймалень:
м.Полонне, вул. Лесі Українки, 114, кімн. 25
м.Шепетівка, вул. Героїв Небесної сотні, 47
м.Славута, вул. Соборності, 7 кімн. 24
або безпосередньо мені за адресою:
01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5
Верховна Рада України
Народному депутату України Мацолі Р.М.
Мені дуже важлива думка кожного з Вас.
Ваш, Роман Мацола
Автор: Алла Самойленко