Виконавча служба Хмельниччини попереджає боржників про суворе покарання за невиконання рішення
З прийняттям нового Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 значно збільшено розмір штрафів за невиконання рішення, що зобов’язує боржника вчинити певні дії, та рішення про поновлення на роботі в порівнянні з попередньою редакцією Закону.
     Відповідно до статті 75 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що уразі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника – фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що еквівалентно 1700 грн. Для порівняння у редакції Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року на боржника – фізичну особу за аналогічні порушення накладався штраф від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170-340 грн. Розмір штрафу для посадових осіб зріс від 20 – 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що еквівалентно 3400 грн. Боржник – юридична особа заневиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі раніше мав сплати штраф у розмірі від 40 – 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а тепер -300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що еквівалентно 5100 грн.
     У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
     Окрім того, стаття 76 Закону України «Про виконавче провадження» передбачає, що відповідальність за невиконання законних вимог державного виконавця та порушення вимог цього Закону винні особи несуть відповідальність у встановленому законом порядку.
     Статтею 188-13 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за невиконання законних вимог державного виконавця, приватного виконавця щодо усунення порушень законодавства про виконавче провадження, несвоєчасне подання або неподання звітів про відрахування із заробітної плати та інших доходів боржника, неподання або подання недостовірних відомостей про доходи і майновий стан боржника, ненадання на вимогу державного виконавця, приватного виконавця декларації про доходи та майно, що подається відповідно доЗакону України «Про виконавче провадження», чи зазначення у такій декларації неправдивих відомостей або неповідомлення про зміну відомостей, які зазначаються у декларації, неповідомлення боржником про зміну місця проживання чи місцезнаходження або місця роботи (отримання доходів), а також неявка без поважних причин за викликом державного виконавця, приватного виконавця тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850-1700 грн.
     Також у рамках виконавчого провадження статтями Кримінального кодексу України за діяння боржників або інших осіб передбачена кримінальна відповідальність, а саме у статті 164 за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей, у статті 197 за порушення обов’язків щодо охорони майна, у статті 342 за опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві у статті 382 за незаконні дії щодо майна, на яке накладено штраф або яке описано чи підлягає конфіскації, у статті 389 за ухилення від покарання, не пов’язаного з позбавленням волі.
     Згідно з частини 2 статті 76 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності ознак злочину в діях особи, яка умисно перешкоджає виконанню рішення чи іншим чином порушує вимоги закону про виконавче провадження, державний виконавець складає акт про порушення і звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення особи до кримінальної відповідальності відповідного закону.
     Питання про притягнення до кримінальної відповідальності у виконавчому провадженні вирішується органами прокуратури, органами внутрішніх справ або судом на підставі подання державного виконавця.
     Таким чином, за невиконання рішень, що підлягають примусовому виконанню, а також за невиконання законних вимог державного виконавця винні особи несуть дисциплінарну, адміністративну, кримінальну відповідальність, що полягає у застосуванні певних санкцій і може негативно позначитись на їхньому становищі.
Схоже

Завтра місто прощатиметься з Юрієм, Оленою та Катрусею Іщук, які загинули у ДТП біля села Прибузьке Хмельницького району. Прощання із загиблими відбудеться 22 липня о 12.00 год. за адресою вул. Шевченка,4. (3 під’їзд).  Нагадаємо, жахлива дорожно-транспортна пригода сталася вчора, 20 липня. 36-річний водій «Фольксваген Гольф» виїхав на смугу зустрічного руху, де  сталося лобове зіткнення з […]

Протягом тижня, з 1 по 7 серпня у Сатанівському міському Будинку культури можна буде придбати вишиванки та прикраси зі Львова, Трускавця та Коломиї, рівненські картини з бурштину, жіночий одяг з Миколаєва, одяг з натуральної бавовни з Дніпра, верхній одяг з Харкова, а також хутряні вироби, взуття, текстильні та трикотажні вироби, цейлонський чай і навіть тренажер-реабілітатор. […]

Відтепер на конвертах, в яких Апеляційний суд Хмельницької області шле свою кореспонденцію, адресати побачать QR-код. За допомогою фотокамери мобільного телефону і спеціального додатку (програми-розпізнавача) кожен громадянин зможе дізнатися адресу й контактні дані суду, а також побачити локацію на Гугл мапі, повідомляє прес-служба суду. Функціонал впровадили IT-спеціалісти суду, аби відвідувачі могли без проблем дістатися до будівлі. Для […]