На території Хмельницького ліцею демонтують псевдопам’ятник

Невдовзі завершиться історія з демонтажем останнього у нашому місті псевдоскульптурного нагадування про комуністичну епоху. Кажемо про “ізваяніє” так званого юного корчагінця, котрий уособлював нібито образ молодого Миколи Островського, що стоїть на території ліцею №17.

Як пояснив начальник міського управління культури і туризму Артем Ромасюков, демонтаж цього псевдопам’ятника згідно з законодавством про декомунізацію було відкладено через те, що він стояв на обліку в обласному управлінні культури у реєстрі пам’ятників, що мають художню вартість. А тому в міському управлінні були змушені зібрати всі необхідні документи й висновки фахівців, які спростували цей статус, що було нещодавно підтверджено і висновками фахівців та рішенням Міністерства культури.
Словом, невдовзі відповідні міські структури здійснять демонтаж цього псевдопам’ятника, балансова вартість якого оцінена у понад 600 гривень. Пригадується, коли на початку нашої незалежності з центру міста демонтували пам’ятник Лєніну, дехто з компартійних номенклатурників грозився мало не прикувати себе до нього, аби не допустити цього, на їхню думку, неподобства. Щоправда, тоді не знайшлося жодного комуніста, здатного на такий “подвиг”.
Проте останнім часом до “корчагінця” збільшилася увага наших доморощених апологетів комуністичної ідеї. Тож чи не збираються вони прикуватися до нього?
А якщо всерйоз, то маємо усвідомлювати, що демонтаж пам’ятників комуністичної епохи — це лише частина складної роботи з декомунізації свідомості багатьох наших громадян, які продовжують жити цими світоглядними ілюзіями, що принесли стільки лиха нашому народові.

В.СІВАЧ для газети Проскурів
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО
Схоже

Від сьогодні розпочинається прийом робіт на відкритий творчий конкурс з визначення розробника бренду та брендбуку Хмельницького. Через конкурс визначатимуть кращу концептуальну ідею бренду міста Хмельницького, яка має відображати конкурентні переваги міста Хмельницького: економічний та рекреаційний потенціал, географічне положення, історико-культурну унікальність (знакові об’єкти та особистості), ідентичність хмельничан, сучасний вектор розвитку міста. Запропонована концепція бренду має бути […]

Тут виховується лише 15 особливих діточок, та всі вони випромінюють радість, творчість та добро. З нагоди Дня людей з обмеженими можливостями до  дитячого реабілітаційного центру , що у Деражні, завітав депутат Хмельницької обласної ради Вадим Лозовий. «Це вже не вперше, коли ми приїжджаємо у цей заклад, тож я можу сказати, що ми вже давні друзі. […]

До Полонського районного суду звернулося місцеве управління соціального захисту населення з позовом, у якому просило стягнути з переселенця із зони АТО безпідставно отриману щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. За її призначенням чоловік звернувся ще у листопаді 2014 року. І відтоді двічі на […]