Роми, у яких згоріла хата, підозрюють підпал

Сталося це у селі Глушківці Ярмолинецького району ще перед Новим роком, у ніч на 31 грудня. Пожежу близько 5-ї ранку помітила сусдіка, але рятувати на той момент вже не було що: «В 2.00 я виходила на вулицю, ще було тихо. Десь вже біля 5.00 вийшла і бачу – горить, вогонь сильний такий, я злякалася, аж погано мені стало».

У будинку в той час не було нікого. Вся велика сім’я ромів, а це 11 осіб, перебувала в іншому місті. Власниця хати Анна Ревкало каже – не повірила, коли почула, що її хата згоріла до тла: «Звонить мені сусід, каже, що горить хата. Я кажу – «Як горить?!», не повірила. Там було півбалона газу, сусіди хотіли йти гасити пожежу, але я не дозволила, бо міг бути вибух, а я ж не хочу людської смерті».

Додому Анна з сімейством повернулася наступного дня. Вогонь знищив усе, що ці люди нажили за 13 років. У будинку проживали 6 малолітніх дітей і 5 дорослих. Серед них – сестра Анни Ольга. Вона не стримує сліз – розповідає, що у неї медики виявили серйозну хворобу. Але увесь запас медикаментів згорів, а на новий грошей немає. «Мені люди допомогли зібрати гроші на ліки. Я купила, але згоріло все, не маю жодної таблетки, голова болить так, що неможу».

У висновку рятувальники записали, що причини пожежі встановлюються. Але ці люди переконані – їхній будинок навмисне підпалили. Бо ромам у Глушківцях раді далеко не усі. Але чому – ці люди не можуть зрозуміти. «Ми працюємо і зимою, і літом. На життя самі собі заробляємо. Нічого ні в кого не крадемо і нічого поганого не робимо», – переконує Степан Митровці, який теж проживав у знищеній вогнем хаті.

У сільській раді кажуть – зараз у селі проживають близько 200 ромів. Злочинів вони ніби й не чинили, але у Глушківцях до них справді ставлення неоднозначне. Хоча про цю сім’ю нічого поганого сусіди сказати не можуть: «Вони якісь безобідні, мені здається, не можуть вони нікому нічого поганого зробити». «Я приїжджаю в село один раз у тиждень, мені байдуже до них. Може  старшим людям вони й заважають, мені ні». «Ми проти них, бо в нас в селі скоро циганів буде більше, ніж простих мешканців».

Погорільці вже звернулися за допомогою до районної влади і до сільського голови. Останній лише видав довідку, що хата справді згоріла. Але пізніше Глушковецький сільський голова Микола Гринчак запевнив, що питання з помешканням для ромів таки вирішить – впродовж найближчого місяця: «Тож не залишимо їх на вулиці, там же діти маленькі є. У нас поблизу є село Слобідка Глушковецька, там я міг би підшукати хатку для них. За місяць, думаю, цю проблему вирішимо».

Схоже

МКП “Хмельницькводоканал” щодня проводить роботи із відключення боржників від систем водовідведення. Це стосується насамперед тих споживачів, які користувалися цими послугами, однак не сплачували за них упродовж півроку або більше. У понеділок, 16 липня, в рамках чергового виїзду, такі роботи у першій половині дня працівники КСЦ виконали у будинку № 70/1, що на проспекті Миру. Через […]

Оператор ГТС штучно збільшує суму заборгованості ПАТ “Хмельницькгаз” за послуги балансування із застосування коефіцієнту 1,2 до вартості газу, використаного на виробничо-технологічні потреби. Згідно діючої угоди між ПАТ “Хмельницькгаз” та “Укртрансгаз” підвищуючий коефіцієнт не застосовується, якщо розмір небалансу не перевищує 5%. Тому дії оператора ГТС є необгрунтованими, спрямованими на штучне збільшення сум заборгованості. Така позиція ПАТ […]

У Шепетівці по вулиці Судилківська 16 липня о 13: 25 виникла пожежа приватного автомобіля ВАЗ 2106. Вогнем знищено моторний відсік автомобіля, пошкоджено салон автомобіля. Ймовірна причина пожежі – КЗ електромережі. Збитки – 1000 грн. Пожежу ліквідовано 21 ДПРЧ. На місце пожежі виїжджав підполковник служби ЦЗ Матвійчук В.Л. Нещасних випадків на пожежі не було.