Як побачити експонати з закритих фондів Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника?

Для ознайомлення відвідувачів з закритими фондами  одного з найстаріших музеїв в Україні зняли відео. Справа в тому, що  загальна кількість історичних експонатів Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника налічує 133 460 об’єктів, з них лише 12 488 експонується у відкритому доступі. Причина цього банальна – відсутність виставкових площ для розміщення чималої колекції.

Стародруки, ікони, вироби з металу і дерева, колекція самоварів,  графічні і живописні роботи – все це зберігається і чекає свого часу, аби бути представленим глядачам. Дещо потребує реставрації, але наразі у музеї є тільки фахівець з реставрації живопису.

Досить цікавою є колекція шаф ручної роботи. У групі тканин – рушники, кожухи, весільні сукні, національні строї, хустки, військові шинелі. Ці речі потребують постійного і досить ретельного догляду.

Не менш цікавими є і рукописні літописи, фото.

Цінні експонати, які знаходяться у гарному стані, вносяться до основного фонду. Ті, які потребують реставрації, відносять до науково-допоміжного фонду.

Громадське телебачення Поділля вирішило показати історичні надбання міста на загальну аудиторію. Хочеться вірити, що колись їх зможуть побачити усі відвідувачі музею.

Схоже

Упродовж місяця в обласній бібліотеці для юнацтва триватиме виставка випускних робіт учнів 27-ої спеціалізованої школи імені Дмитра Іваха. У цьому закладі мистецькі дисципліни діти вивчають з першого класу. В експозиції «Палітра настрою» зібрано 30 робіт минулорічних одинадцятикласників. Основною темою виставки став космос. Подробиці у сюжеті МТРК Місто.

Заявки на участь у IV театральному фестивалі «Комора», який проходитиме з 18 по 21 жовтня в РЦКМ “Розмай” (вул. Шевченка 41), за словами організаторів, подали 34 колективи. Однак на сцені Кам’янця-Подільського зіграють лише найкращі, повідомляє прес-служба міської ради. У програмі – різножанрові вистави, перфоманси від кращих театральних колективів з різних куточків України, майстер-класи, цікаві зустрічі, […]

«Три бачення», яке обʼєднало різних за стилем та світоглядом авторів зі Славути та Ізяслава, презентували славутчанам 16 жовтня. Арт-подія, яка в такому форматі проходила у райцентрі вперше, була приурочена до Дня художника, який щороку відзначається в Україні 14 жовтня. На творчому заході були присутні представники міської влади, працівники музею, учні навчальних закладів та жителі міста. […]