Як побачити експонати з закритих фондів Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника?

Для ознайомлення відвідувачів з закритими фондами  одного з найстаріших музеїв в Україні зняли відео. Справа в тому, що  загальна кількість історичних експонатів Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника налічує 133 460 об’єктів, з них лише 12 488 експонується у відкритому доступі. Причина цього банальна – відсутність виставкових площ для розміщення чималої колекції.

Стародруки, ікони, вироби з металу і дерева, колекція самоварів,  графічні і живописні роботи – все це зберігається і чекає свого часу, аби бути представленим глядачам. Дещо потребує реставрації, але наразі у музеї є тільки фахівець з реставрації живопису.

Досить цікавою є колекція шаф ручної роботи. У групі тканин – рушники, кожухи, весільні сукні, національні строї, хустки, військові шинелі. Ці речі потребують постійного і досить ретельного догляду.

Не менш цікавими є і рукописні літописи, фото.

Цінні експонати, які знаходяться у гарному стані, вносяться до основного фонду. Ті, які потребують реставрації, відносять до науково-допоміжного фонду.

Громадське телебачення Поділля вирішило показати історичні надбання міста на загальну аудиторію. Хочеться вірити, що колись їх зможуть побачити усі відвідувачі музею.

Схоже

Наступного літа місто може стати майданчиком для масштабного оперного концерту. Днями концепцію проведення фестивалю обговорили міський голова Михайло Сімашкевич та організатори заходу, серед яких Альфред Прауст – чоловік відомої оперної співачки Сусанни Чахоян. Попередньо заплановано, що фестиваль триватиме три дні, кожен з яких матиме свій тематичний напрям. Так у п’ятницю це буде в основному вірменська […]

Знаменитий тенор Емануеле Сервідіо та солістка Черкаської філармонії Олена Лютаревич подарують кам’янчанам і гостям міста концерт оперної музики. Прийме поціновувачів великого мистецтва міський будинок культури 21 липня о 19.00. Концертна програма буде насичена найвідомішими оперними аріями та дуетами зарубіжних і українських композиторів. Очікує на відвідувачів і особливий сюрприз від італійського тенора.

Сьогодні, 6 липня, о 16.00 в Хмельницькому обласному художньому музеї відбудеться відкриття міжнародного проекту «Сергій Параджанов. Імпресія дотику». Захід організовано Всеукраїнським проектом «Parajanov-ART». Його метою є популяризація творчості всесвітньо відомого режисера, одного з найвидатніших митців ХХ ст. – Сергія Параджанова й велика надія – заснувати з часом Перший музей Параджанова в Україні (хоча такий неформально […]