Як побачити експонати з закритих фондів Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника?

Для ознайомлення відвідувачів з закритими фондами  одного з найстаріших музеїв в Україні зняли відео. Справа в тому, що  загальна кількість історичних експонатів Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника налічує 133 460 об’єктів, з них лише 12 488 експонується у відкритому доступі. Причина цього банальна – відсутність виставкових площ для розміщення чималої колекції.

Стародруки, ікони, вироби з металу і дерева, колекція самоварів,  графічні і живописні роботи – все це зберігається і чекає свого часу, аби бути представленим глядачам. Дещо потребує реставрації, але наразі у музеї є тільки фахівець з реставрації живопису.

Досить цікавою є колекція шаф ручної роботи. У групі тканин – рушники, кожухи, весільні сукні, національні строї, хустки, військові шинелі. Ці речі потребують постійного і досить ретельного догляду.

Не менш цікавими є і рукописні літописи, фото.

Цінні експонати, які знаходяться у гарному стані, вносяться до основного фонду. Ті, які потребують реставрації, відносять до науково-допоміжного фонду.

Громадське телебачення Поділля вирішило показати історичні надбання міста на загальну аудиторію. Хочеться вірити, що колись їх зможуть побачити усі відвідувачі музею.

Схоже

Нещодавно команда КВН “Наш Формат” із міста Кам’янця-Подільського перемогла в Тернопільській Лізі сміху, ставши кращою серед чотирьох колективів. В Тернополі завершився фінал «Тернопільської Ліги сміху», куди з 12 команд дійшло всього чотири. Тренером кам’янчан стала віце-чемпіон телевізійної «Ліги сміху», акторка серіалів «Готель Галіція» та « Країна У», учасниця проекту «Ігри приколів» на каналі «1+1» Тетяна Песик. Вітаємо […]

Чи не кожен хмельничанин мав змогу заочно познайомитись з Іваном Варавою та відчути на собі магію проникливого голосу цього харизматичного юнака, адже судді та глядачі шоу «Х-Фактор» надали йому гарну можливість показати себе, свій талант і не один раз заспівати на усю країну. Отримавши прихильність та любов з боку фанатів, Іван з неабиякою наполегливістю рухався […]

У четвертому випуску 4 сезону вокального телешоу, за яким вся країна спостерігала вчора, 26 листопада, на каналі «1+1», юна співачка пройшла «сліпі прослуховування». Своїм оригінальним виконанням української пісні «Ти до мене не ходи» Олександра розвернула крісло зіркового тренера Дмитра Монатіка й останньою потрапила до його команди. Олександра Мазур – учениця Кам’янець-Подільської дитячої музичної школи ім. […]