В обласну дитячу лікарню купили систему «сліпого» моніторингу рівня глюкози

Вона дорога, але була вкрай необхідна діабетикам. Апарат дозволяє вимірювати рівень цукру в крові пацієнта щоп’ять хвилин впродовж доби. Потім дані заносять до комп’ютера – медикам доступна повна картина глікемії і вони можуть підібрати пацієнту оптимальну дозу інсуліну.

«Завдяки цьому апарату ми можемо побачити те, що не вдається зафіксувати глюкометром. Впродовж доби можуть бути коливання рівня цукру – гіпоглікемія чи гіперглікемія. Глюкометр пацієнт використовує вісім разів на день, а ця система фіксує 288 показників», – розповів заступник головного лікаря обласної дитячої лікарні Олеся Підмурняк.

Першим пацієнтом в обласній дитячій лікарні, якому встановили систему «сліпого» моніторингу рівня цукру, став 14-річний Дмитро, який хворіє на цукровий діабет: «Ця система не заважає виконувати фізичні вправи, з нею зручно спати, вона не заважає в повсякденному житті. Не треба колоти пальці, пускати кров. Вона, напевно, точніше виконує свої функції, ніж глюкометр».

Підходить система «сліпого» моніторингу як для дітей, так і для дорослих. Коштує вона 2 200 доларів США. Її придбали за кошти обласного бюджету. Подібного апарату не має більше жодна лікарня на Хмельниччині. Зараз в області проживають 320 дітей-діабетиків. Лише за минулий рік на облік взяли 54 дитини з вперше виявленою хворобою.

Схоже

Дороговартісний медичний апарат 15 грудня передав міський голова Михайло Сімашкевич  для потреб територіальному центру соціального обслуговування “Турбота”. Придбано фотонний апарат Коробова за кошти міського бюджету. В основу терапевтичних функцій даного пристрою покладено нормалізацію роботи регуляторних систем організму людини, покращення мікроциркуляції крові та лімфи, підсилення киснетранспортної функції крові. “Відвідувачі закладу неодноразово зверталися з проханням придбати цей прилад, […]

Останнім часом кількість пацієнтів із хворими нирками зростає. Тому в області заговорили про потребу спеціалізованого центру, де були би сконцентровані усі засоби для надання допомоги таким хворим. Про захворювання нирок та плани щодо створення нового закладу розмовляємо із заступником головного лікаря обласної лікарні з хірургічної роботи, доктором медичних наук, Заслуженим лікарем України  Олексієм Підмурняком. — […]

До Всесвітнього Дня діабету хмельничан запрошують пройти тест на визначення рівня цукру у крові. Спеціальні пункти розгорнули у торгових центрах “Квартал” та “Оазис”. Працюють вони впродовж двох днів — 13 та 14 листопада з 10.00 до 16.00. Результат городяни отримують одразу на місці. Зачекати необхідно усього дві-три секунди. Подробиці у сюжеті МТРК “Місто”