Минулого року Хмельницьку АЕС відвідало 46 іноземних делегацій
Розширення і зміцнення співробітництва з провідними зарубіжними компаніями, міжнародними організаціями, розвиток і зміцнення офіційних, науково-технічних і комерційних зв’язків для забезпечення надійної і безпечної експлуатації Хмельницької АЕС, обмін досвідом, підвищення міжнародного іміджу ХАЕС і ядерної галузі України – обов’язкова складова міжнародної діяльності підприємства- повідомляє газета Перспектива.
В минулому році в рамках співробітництва з міжнародними організаціями Хмельницьку АЕС відвідало сорок шість іноземних делегацій. 138 зарубіжних спеціалістів брали участь у семінарах та засіданнях спільних робочих груп з реалізації проектів технічної допомоги Європейської Комісії у сфері ядерної безпеки, виконували шеф-нагляд та сервісне обслуговування обладнання.
Мета візитів зарубіжних делегацій на Хмельницьку АЕС – ознайомлення із підприємством та його виробничою діяльністю, питання співробітництва у сфері інвестицій в електроенергетику, реалізація програм технічної допомоги АЕС України на майданчику ВП ХАЕС, фізичний захист, облік та контроль ядерних матеріалів, впровадження заходів з підвищення безпеки тощо.
З найрезонансніших візитів на Хмельницьку АЕС у 2016 році були: ознайомлювальний візит на Хмельницьку АЕС заступника міністра енергетики США Девіда Молера та представників посольства США в Україні, візит посла Канади в Україні Романа Ващука, представників спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, візит команди експертів Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США та ін.
Питання добудови третього та четвертого енергоблоків, впровадження проекту «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз», дослідна експлуатація режиму добового регулювання потужності на другому енергоблоці Хмельницької АЕС, впровадження заходів з підвищення безпеки – найпопулярніші теми спілкування з іноземними делегаціями.
Особливе значення у міжнародному співробітництві займають
питання контролю, спрямовані на впровадження заходів щодо безпечної експлуатації Хмельницької АЕС. Серед найголовніших напрямків є співпраця з Міжнародною агенцією з атомної енергії (МАГАТЕ) – проведення планових перевірок з контролю ядерного матеріалу, підготовки та участі у проведенні місій (OSART, PROSPER, ASSET та ін.), участі у семінарах та технічних нарадах, під час яких експерти атомної галузі мають можливість, спільно з провідними спеціалістами МАГАТЕ та представниками європейських експлуатуючих організацій обмінятися інформацією та обговорити актуальні питання ядерної галузі.
Протягом року на Хмельницькій АЕС було проведено три місії технічної підтримки ВАО АЕС: методологія дистанційного навчання, підготовка та проведення ремонтних робіт, робота персоналу та людський фактор, інструменти щодо запобігання помилок персоналу.
Загалом, згідно з програмою співробітництва з ВАО АЕС-МЦ та ДП «НАЕК «Енергоатом» спеціалісти Хмельницької АЕС взяли участь у 36 заходах: 35 спеціалістів у заходах за кордоном та 85 – на майданчику ВП ХАЕС.
Міжнародна діяльність Хмельницької АЕС спрямована на відповідність рівня безпеки Хмельницької АЕС міжнародним стандартам, прагнення вдосконалити експлуатаційну безпеку на рівні найкращих світових практик.
Джерело: “Нетішинська самооборона”
Автор: Алла Самойленко