Що чекає районні лікарні та ФАПи Хмельниччини після медичної реформи

Депутатська група «Партія «Відродження» вимагає цього тижня заслухати в парламенті звіт в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун з приводу медичної реформи, зокрема, створення госпітальних округів.

Про це під час засідання погоджувальної ради керівників фракцій заявив народний депутат групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар, повідомляє УНІАН.

За його словами, сьогодні є карта госпітальних округів, яка передбачає наявність 3-5 таких округів в кожній області, однак досі не відома доля районних та сільських лікарень після створення округів.

«Ніхто не дає відповідь: як ці госпітальні округи будуть утворюватись, яка процедура? Спочатку сказали, що будуть утворювати обласні ради, потім – постановою Кабміну нарізали приблизну карту цих округів. Ніхто не говорить, що буде із районними лікарнями, міськими лікарнями. А також, як в ці госпітальні округи будуть підвозитись люди, де брати машини, тільки прописали правила, що максимум за 60 хвилин людина має бути доставлена у цей центральний госпіталь. А звідки це буде фінансуватися, зокрема, ще й через призму того, що створені ОТГ, а районні ради втратили багато компетенцій? Є ж різниця між фінансовими компетенціями рад ОТГ і районних рад, районних адміністрацій», – заявив Віктор Бондар.

Він додав, що починається чергова медична реформа, в той же час ніхто не знає, як вона буде проходити на практиці та чим закінчиться на міському та районному рівні.

«Що буде із районними лікарнями? Що буде з ФАПами? Тобто, чергова реформа починається, і ніхто сьогодні не знає, чим вона може завершитись. Тому, я думаю, треба заслухати міністра охорони здоров’я, бо ми можемо через таку реформу втратити сьогодні ще й районні лікарні. В селі, на жаль, ми медицину вже втратили. І на тому ми закінчимо з медициною і фактично людям скажемо: йдіть лікуйтесь самі», – наголосив нардеп.

«Я категорично проти таких підходів і треба заслухати міністра, і прийняти парламенту рішення, що далі робити і з міністром охорони здоров’я, і з міністерством, і з цією псевдо реформою», – додав Віктор Бондар.

Довідка: На кінець липня 2016 року в Хмельницькій області функціонувало 20 центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) в районах, один Кам’янець-Подільський міський та один Чорноострівський селищний. Структурними підрозділами зазначених ЦПМСД були 208 лікарських амбулаторій, з них 143 сільських та 65 міських. У структурі сільських лікарських амбулаторій функціонувало 897 ФАП/ФП.

20 липня Хмельницька міська рада ухвалила рішення про створення 2 міських центрів ПМСД. Крім того, у 2016-2017 роках мали бути організовані 13 відокремлених лікарських амбулаторій. Згідно з планом розвитку мережі амбулаторій – відокремлених структурних підрозділів у містах та селах планувалося до кінця 2016 року створити 24 лікарські амбулаторії, а в 2017 році – ще 19.

Для дотримання нормативу, запропонованого МОЗ України, на Хмельниччині має працювати 187 амбулаторій, які би обслуговували сільське населення. На середину минулого року їх на території області було 158.

Відповідно до плану, розробленого минулоріч Департаментом охорони здоров’я, в краї планувалося створити три госпітальних округи – з центрами у містах Хмельницькому (центральний), Кам’янець-Подільському (південний) та Шепетівці (північний).

До складу Хмельницького округу ввійдуть місто Хмельницький, Волочиський, Теофіпольський, Красилівський, Старокостянтинівський, Старосинявський, Летичівський, Деражнянський, Хмельницький, Ярмолинецький райони.

До складу Кам’янець-Подільського округу ввійдуть місто Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільський, Городоцький, Дунаєвецький, Віньковецький, Чемеровецький, Новоушицький райони.

До складу Шепетівського округу ввійдуть Шепетівський, Полонський, Ізяславський, Білогірський, Славутський райони, м.Нетішин.

До складу Хмельницького округу ввійде 10 лікарень вторинного рівня, до Кам’янець-Подільського – 7 лікарень, до Шепетівського також 7 лікарень.

Схоже

З початку національної кампанії підписання декларацій з лікарями первинного контакту: сімейними лікарями, терапевтами, педіатрами, нетішинці уклали 18 тисяч 853 договори. З них: 5 тисяч 282 декларації діти до 18 років, 1440 договорів – люди старшого віку 65+. «Цей процес динамічний, і ми активно закликаємо мешканців до підписання декларацій. Щоб допомогти їм в цьому, в Центрі […]

3 серпня 2018 року Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки”, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою  – Наказ МОЗ України від 03.08.2018 № 1446 До оновленого реєстру ліків увійшов 261 препарат. 59 із цих препаратів пацієнти зможуть отримувати повністю […]

Хмельницький військовий госпіталь отримав нове обладнання, за допомогою якого спектр надання медичних послуг пацієнтам значно покращиться. Сучасна відеоендоскопічна система «Olympus» та ультразвукова діагностична система «Mylad 40» були придбані за кошти з державного бюджету за сприяння та підтримки колишнього міського голови Хмельницького Сергія Мельника. Лікарі військового лікувального закладу забеспечують лікування значної кількісті військових частин Хмельниччини. Тут проходять лікування та реабілітацію учасники бойових дій на сході […]