На Хмельниччині атовці вступили з чиновниками у бої за землю

На Хмельниччині атовці вступили з чиновниками у бої за землю 01 Березня 2017 1 411
Суспільство

Селяни не мають де випасати худобу, працівники соціальної сфери не можуть отримати землю під ведення особистого селянського господарства. Земельних ділянок не надали і переважній більшість АТОвців. З подібною проблемою стикаються чи не у всіх районах Хмельниччини, але критичною ситуацію називають саме на Красилівщині.

  • Написав заяву ще восени, – розповідає красилівчанин, учасник АТО Богдан Подолян. – До сих пір розглядають. Не дають ні 2 га, ні під забудову.

З такою ж проблемою стикнувся інший АТОвець Федір Лузак.

Загалом, у районній спілці ветеранів 619 чоловік, з них 500 учасників АТО, з котрих землю отримали не більше 150 чоловік.

  • Ми почали розбиратися у цій земельній проблемі, а там катастрофа, – каже член спілки ветеранів АТО «Патріоти Красилівщини» Володимир Пурик. – У районі вільної землі немає взагалі. Якщо є десь якийсь клаптик, то і той виділений під кладовище.

Володимир Пурик переконує, у всьому винна одна особа.

  • Бувший голова Красилівської РДА Петро Арсенюк, він же очільник партії регіонів, розбазарив майже 9 тисяч гектарів землі, – говорить Володимир.

Нагадаємо, Петро Арсенюк обіймав посаду очільника району по квітень 2014 року. Рідний брат Петра Олександр Арсенюк керував ТОВ «Житниця Поділля». АТОвець твердить: посадовець діяв за досить простою, але дієвою схемою.

  • Беруть такого собі Мизернюка, котрий працював на Олександра Арсенюка на його товаристві, дозволяють йому взяти в оренду майже 650 га. землі, – продовжує Володимир Пурик. – Згодом той нотаріальною довіреністю уповноважує Олександра Арсенюка відчужувати, здавати в оренду або заставу рухоме і нерухоме майно, розпоряджатися його коштами на відкритих банківських рахунках, вести його спадкові справи… Коротше віддає все братові Олександру. А потім уже Арсенюки вдвох віддають в оренду і суборенду землю кому хочуть. І за подібними схемами розбазарили усі вільні землі району.

За словами Володимира Пурика, уже іншому пану Миколайчуку, котрий також працював у Олександра Арсенюка на ТОВ «Житниця Поділля» було віддано в оренду майже 1100 га. землі.

Однак згідно законодавства, однією з вимог надання землі під фермерство є наявність у людини сільськогосподарської техніки, для обробки тієї ж землі.

  • Такі дії Арсенюків я вважаю нічим іншим, як земельними махінаціями. Адже хто такий Мизернюк, – каже керівник ТОВ «Агрокрай» Олег Білявець. – Це молодих хлопець, котрий жодного дня не займався фермерством. Він їздить за кордон, збирає фрукти, працює на будівництвах. Він і зараз за кордоном. А всі землі котрі він отримав – одразу передав у суборенду рідному братові Арсенюка.

На підтвердження своїх слів Олен Білявець показує неодноразові звернення до пана Арсенюка селян Кульчінівської сільради з проханням надати їм землі під пасовища. А також відписки тодішнього очільника району про відсутність землі.

  • Причому і заяви селян і відписки були надіслані раніше, а вже згодом вищезгаданий пан Мизернюк отримав землю в оренду, котру одразу ж передав у суборенду. А людям у пасовищі відмовили, – каже Олег Білявець. – За каденції Арсенюка в оренду було роздано 8541 га. землі. Причому за тими договорами орендарі платять 3%, в той час як сьогодні сплачують по 8%. До того ж тоді землі були роздані на 49 років, у той час як нині дають лише на 7.

Подібна ситуація з землею склалася чи не у кожній сільраді району. До прикладу, Чепелівський голова сільради Василь Шемчук твердить, вищезгаданому Мизернюку було віддано в оренду 4 земельні ділянки загальною площею 79 га.

  • З них 32 гектари знаходяться у межах населеного пункту, – каже Василь Шемчук. – Тобто рішення по оренді цієї землі мали б приймати наші депутати. Але рішення сесії Чепелівської сільради щодо передачі цієї землі будь-кому в оренду відсутнє. Отже землю передали незаконно.

Чимало сільрад звернулися до суду з позовами про визнання договорів оренди землі недійсними. Їх підтримало нинішнє керівництво району.

  • Звернулися безпосередньо сільські голови з позовами про скасування розпоряджень визнання договору недійсним у зв’язку з низкою серйозних порушень, – розповідає завідувач юридичного сектору Красилівської РДА Юлія Краснолуцька. – Перед усім це є порушення Закону України про оцінку землі. Друге, це порушення закону «Про фермерське господарство».

Наразі голови сільрад звернулися з позовами до Мизернюка та Миколайчука, котрим було надано в оренду майже 1750 га. Лише цієї землі вистачило б аби забезпечити усіх АТОвців та працівників соціальної сфери цілого району.

Читати інші новини

Сапер із Хмельниччини «Слов’ян»: «Міни для орків ставили в десяти метрах від них» 04 Березня 2025 313 Сапер із Хмельниччини «Слов’ян»: «Міни для орків...
Молодший сержант ССО із Городка, що на Поділлі, має насичене бойове минуле —...
275 мешканців Хмельниччини отримають нову професію завдяки ваучерам на навчання 18 Лютого 2025 268 275 мешканців Хмельниччини отримають нову профес...
За сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості 275 мешканців Хмельниччи...
У Хмельницькому створюють безпечний простір для постраждалих від насильства  15 Лютого 2025 311 У Хмельницькому створюють безпечний простір для ...
У Хмельницькому триває важлива ініціатива – створення «зеленої кімнати» для ...
Від “романтичного” шахрайства на Хмельниччині частіше страждають жінки 14 Лютого 2025 310 Від “романтичного” шахрайства на Хме...
Про найпоширеніші шахрайські схеми, пов'язані зі знайомствами на сайтах, роз...
Олімпійські мрії кавалера ордена «За мужність»: історія сержанта ССО із Хмельницького Олександра Макоші 13 Лютого 2025 333 Олімпійські мрії кавалера ордена «За мужність»: ...
На цивілці його життя набуло нових сенсів – разом з родиною мешкає в Хмельни...
Ветерани та члени їхніх сімей на Хмельниччині отримали гранти на 36 мільйонів гривень 10 Лютого 2025 266 Ветерани та члени їхніх сімей на Хмельниччині от...
Від старту урядової програми «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» на ...
Тримають пасіки та допомагають одна одній: у селі на Хмельниччині мешкають 97-річні сестри-близнючки 08 Лютого 2025 1 282 Тримають пасіки та допомагають одна одній: у сел...
97-річні бабусі-близнючки Євгенія Реп’юк та Антоніна Білокур мешкають у селі...
Для військових, які повернулися на службу після СЗЧ, у Хмельницькому провели заняття з тактичної медицини 07 Лютого 2025 361 Для військових, які повернулися на службу після ...
Інструктори хмельницького підрозділу Нацгвардії провели заняття з тактичної ...
Дивитись все Дивитись все