На Хмельниччині атовці вступили з чиновниками у бої за землю

Селяни не мають де випасати худобу, працівники соціальної сфери не можуть отримати землю під ведення особистого селянського господарства. Земельних ділянок не надали і переважній більшість АТОвців. З подібною проблемою стикаються чи не у всіх районах Хмельниччини, але критичною ситуацію називають саме на Красилівщині.

  • Написав заяву ще восени, – розповідає красилівчанин, учасник АТО Богдан Подолян. – До сих пір розглядають. Не дають ні 2 га, ні під забудову.

З такою ж проблемою стикнувся інший АТОвець Федір Лузак.

Загалом, у районній спілці ветеранів 619 чоловік, з них 500 учасників АТО, з котрих землю отримали не більше 150 чоловік.

  • Ми почали розбиратися у цій земельній проблемі, а там катастрофа, – каже член спілки ветеранів АТО «Патріоти Красилівщини» Володимир Пурик. – У районі вільної землі немає взагалі. Якщо є десь якийсь клаптик, то і той виділений під кладовище.

Володимир Пурик переконує, у всьому винна одна особа.

  • Бувший голова Красилівської РДА Петро Арсенюк, він же очільник партії регіонів, розбазарив майже 9 тисяч гектарів землі, – говорить Володимир.

Нагадаємо, Петро Арсенюк обіймав посаду очільника району по квітень 2014 року. Рідний брат Петра Олександр Арсенюк керував ТОВ «Житниця Поділля». АТОвець твердить: посадовець діяв за досить простою, але дієвою схемою.

  • Беруть такого собі Мизернюка, котрий працював на Олександра Арсенюка на його товаристві, дозволяють йому взяти в оренду майже 650 га. землі, – продовжує Володимир Пурик. – Згодом той нотаріальною довіреністю уповноважує Олександра Арсенюка відчужувати, здавати в оренду або заставу рухоме і нерухоме майно, розпоряджатися його коштами на відкритих банківських рахунках, вести його спадкові справи… Коротше віддає все братові Олександру. А потім уже Арсенюки вдвох віддають в оренду і суборенду землю кому хочуть. І за подібними схемами розбазарили усі вільні землі району.

За словами Володимира Пурика, уже іншому пану Миколайчуку, котрий також працював у Олександра Арсенюка на ТОВ «Житниця Поділля» було віддано в оренду майже 1100 га. землі.

Однак згідно законодавства, однією з вимог надання землі під фермерство є наявність у людини сільськогосподарської техніки, для обробки тієї ж землі.

  • Такі дії Арсенюків я вважаю нічим іншим, як земельними махінаціями. Адже хто такий Мизернюк, – каже керівник ТОВ «Агрокрай» Олег Білявець. – Це молодих хлопець, котрий жодного дня не займався фермерством. Він їздить за кордон, збирає фрукти, працює на будівництвах. Він і зараз за кордоном. А всі землі котрі він отримав – одразу передав у суборенду рідному братові Арсенюка.

На підтвердження своїх слів Олен Білявець показує неодноразові звернення до пана Арсенюка селян Кульчінівської сільради з проханням надати їм землі під пасовища. А також відписки тодішнього очільника району про відсутність землі.

  • Причому і заяви селян і відписки були надіслані раніше, а вже згодом вищезгаданий пан Мизернюк отримав землю в оренду, котру одразу ж передав у суборенду. А людям у пасовищі відмовили, – каже Олег Білявець. – За каденції Арсенюка в оренду було роздано 8541 га. землі. Причому за тими договорами орендарі платять 3%, в той час як сьогодні сплачують по 8%. До того ж тоді землі були роздані на 49 років, у той час як нині дають лише на 7.

Подібна ситуація з землею склалася чи не у кожній сільраді району. До прикладу, Чепелівський голова сільради Василь Шемчук твердить, вищезгаданому Мизернюку було віддано в оренду 4 земельні ділянки загальною площею 79 га.

  • З них 32 гектари знаходяться у межах населеного пункту, – каже Василь Шемчук. – Тобто рішення по оренді цієї землі мали б приймати наші депутати. Але рішення сесії Чепелівської сільради щодо передачі цієї землі будь-кому в оренду відсутнє. Отже землю передали незаконно.

Чимало сільрад звернулися до суду з позовами про визнання договорів оренди землі недійсними. Їх підтримало нинішнє керівництво району.

  • Звернулися безпосередньо сільські голови з позовами про скасування розпоряджень визнання договору недійсним у зв’язку з низкою серйозних порушень, – розповідає завідувач юридичного сектору Красилівської РДА Юлія Краснолуцька. – Перед усім це є порушення Закону України про оцінку землі. Друге, це порушення закону «Про фермерське господарство».

Наразі голови сільрад звернулися з позовами до Мизернюка та Миколайчука, котрим було надано в оренду майже 1750 га. Лише цієї землі вистачило б аби забезпечити усіх АТОвців та працівників соціальної сфери цілого району.

Схоже

Учора на службу 102 звернувся заявник та повідомив, що він хвилюється за стан здоров’я своєї тещі. Жінка не відповідає на телефонні дзвінки та він не може відчинити двері квартири, через вставлений в замкову щілину із зворотного боку ключ. Враховуючи те, що жінка має серйозні проблеми зі здоров’ям, чоловік впевнений, що вона потребує негайної допомоги медиків. […]

Після сьогоднішнього рясного дощу, який тривав приблизно годину, частина вулиць міста “традиційно” перетворилася на венеціанські канали. І якщо Соборна “відбулася легким переляком”, то сусідній з нею вулиці Вайсера пощастило менше: біля овочевого ринку води було по коліна, а небайдужі хмельничани намагалися пробити зливні отвори, аби швидше спустити воду з проїжджої частини. Дісталося й вулиці Шевченка […]

Вулиця Соборна на відрізку від перехрестя з вул. Подільською до перехрестя з вул. Вайсера залита водою до рівня тротуару. Автомобілі, схожі на кораблі, долають цю ділянку повільно, але це не рятує перехожих, яким вода з дороги, піднята рухом автівок, виливається під ноги. Зазвичай на цій вулиці вода після дощу стікає досить швидко, і подібної халепи […]