Чи добувають на Хмельниччині сапоніт?

В умовах зростаючої уваги до питань екології все більш актуальною стає проблема збереження навколишнього природного середовища, а також його відновлення на основі широкомасштабного використання дешевої, доступної, ефективної та екологічно чистої сировини, яка сприяє покращенню агрохімічних властивостей ґрунтів, поглинанню та виведенню з організму тварин та людини різних шкідливих та токсичних речовин та домішок.

Одним з таких природних утворень є сапонітова глина – новий вид унікальної нетрадиційної мінеральної сировини багатогалузевого використання.

Київським інститутом удосконалення лікарів проведені дослідження і підтверджена можливість використання активованого сапоніту в якості основи для виготовлення ентеросорбентів, призначених для виведення з організму людини солей важких металів, радіонуклідів та патогенних мікроорганізмів (вірусів поліомієліту, гепатиту А, кишкової палички, стафілококу, та ін.).
Улашанівське і Варварівське родовища сапоніту на півночі Хмельниччини – єдині в Україні.

У Славутському районі на площі 14 гектарів залягає сапоніт, але щоб до нього дістатися, треба зняти шар піску товщиною десять метрів. Улашанівська сільська рада дала дозвіл на розробку родовища, та видобувники порушили умови і почали копати земля не там, де їм дозволили, а практично під хатами селян. Це викликало справедливий гнів  людей. Через суд Улашанівська громада скасувала виданий дозвіл. До сапоніту видобувники не встигли дістатися.

А неподалік, у Варварівці, розташоване найбільше у Європі родовище сапоніту – 60 млн.тонн. Вартість сапоніту – 3500грн за тонну. Доки селяни чекали на інфесторів, влада роздала 50 га земля на місці родовища 20 немісцевим людям ніби-то для ведення сільського господарства. Селяни через суд добилися того, аби земля знову стала державною. Але невдовзі  цю територію над родовищем роздали учасникам АТО, щопрада знову немісцевим, а 20 атошників села,  жаліються мешканці  Варварівки,  залишилися з носом.

Офіційно сапоніт в Україні не видобувають, а тільки досліджують родовища. Та чи так це насправді?

Докладніше про ситуацію у сюжеті Громадського руху “Народний контроль”

Джерело: Нетішинська самооборона

 

Схоже

Компанія «Active Group» провела дослідження «Рейтинг нових українських мерів». Мета – дослідити ставлення громад до діяльності мерів українських міст, які були вперше обрані на посаду в 2015-му році. У кожній області компанія опитала п’ять експертів, усього по Україні – 120. У процесі інтерв’ю з експертами було запропоновано відповісти на питання, які стосувалися оцінки діяльності мерів […]

Щороку, відповідно до Комплексної програми «Піклування», членів Проскурівського підпілля, партизанського руху, колишніх політв’язнів і репресованих, що проживають у місті Хмельницькому, на зимовий період забезпечують овочами. Не став винятком і цей рік. Кожен з 22 ветеранів відповідного статусу отримав овочевий провіант: по 50 кілограмів картоплі та по 30 кілограмів капусти та цибулі. Овочі на загальну суму […]

З 30 жовтня по 30 листопада поточного року з метою належної організації превентивної та профілактичної діяльності спрямованої на запобігання вчиненню правопорушень, пов’язаних із шахрайським заволодінням коштами громадян з використанням електронно-обчислювальної техніки, на території міста Хмельницького проводяться профілактичні заходи під умовною назвою умовною назвою «Трикстер». Хмельницький відділ поліції нагадує громадянам про необхідність бути пильним та не […]