Чи добувають на Хмельниччині сапоніт?

В умовах зростаючої уваги до питань екології все більш актуальною стає проблема збереження навколишнього природного середовища, а також його відновлення на основі широкомасштабного використання дешевої, доступної, ефективної та екологічно чистої сировини, яка сприяє покращенню агрохімічних властивостей ґрунтів, поглинанню та виведенню з організму тварин та людини різних шкідливих та токсичних речовин та домішок.

Одним з таких природних утворень є сапонітова глина – новий вид унікальної нетрадиційної мінеральної сировини багатогалузевого використання.

Київським інститутом удосконалення лікарів проведені дослідження і підтверджена можливість використання активованого сапоніту в якості основи для виготовлення ентеросорбентів, призначених для виведення з організму людини солей важких металів, радіонуклідів та патогенних мікроорганізмів (вірусів поліомієліту, гепатиту А, кишкової палички, стафілококу, та ін.).
Улашанівське і Варварівське родовища сапоніту на півночі Хмельниччини – єдині в Україні.

У Славутському районі на площі 14 гектарів залягає сапоніт, але щоб до нього дістатися, треба зняти шар піску товщиною десять метрів. Улашанівська сільська рада дала дозвіл на розробку родовища, та видобувники порушили умови і почали копати земля не там, де їм дозволили, а практично під хатами селян. Це викликало справедливий гнів  людей. Через суд Улашанівська громада скасувала виданий дозвіл. До сапоніту видобувники не встигли дістатися.

А неподалік, у Варварівці, розташоване найбільше у Європі родовище сапоніту – 60 млн.тонн. Вартість сапоніту – 3500грн за тонну. Доки селяни чекали на інфесторів, влада роздала 50 га земля на місці родовища 20 немісцевим людям ніби-то для ведення сільського господарства. Селяни через суд добилися того, аби земля знову стала державною. Але невдовзі  цю територію над родовищем роздали учасникам АТО, щопрада знову немісцевим, а 20 атошників села,  жаліються мешканці  Варварівки,  залишилися з носом.

Офіційно сапоніт в Україні не видобувають, а тільки досліджують родовища. Та чи так це насправді?

Докладніше про ситуацію у сюжеті Громадського руху “Народний контроль”

Джерело: Нетішинська самооборона

 

Схоже

Весняний призов триватиме від 1 квітня до 31 травня.  Відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, Указу Президента України від 15 лютого 2018 року № 33/2018 “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році” у квітні-травні 2018 року […]

У період з 1 до 30 квітня 2018 року громадяни, які володіють зброєю та боєприпасами без законних підстав, матимуть змогу добровільно здати її до поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Відповідно до статті 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім […]

В управлінні праці та соціального захисту населення взялися за розроблення Програми зайнятості хмельничан на наступних два роки. У майбутню Програму планують включити окремі пункти стосовно допомоги у працевлаштуванні особам, які не здатні конкурувати на ринку праці та створення робочих місць за рахунок залучення інвесторів у місто. Детальніше у сюжеті ТРК “Місто”