До Всесвітнього дня дикої природи: унікальна Хмельниччина

Хмельницька область лежить у межах лісостепової зони. Рослинність області характерна для лісостепу. Лісистість території складає 13,9 %. Ліси Хмельничини належать до типу середньоєвропейських лісів. Основу лісової рослинності становить граб, а до звичайних тутешніх дерев належать: дуб, ясен, липа, клен, явір, берест, осика, тополя, дика груша, дика яблуня, черемха, черешня та інші. На території Хмельницької області зростає більше 1700 рослин, з яких до Червонокнижних належить 116 видів, до Європейського червоного списку – 7. На 37 видів розповсюджена лімітована заготівля, а 188 видів є регіонально-рідкісними. Окрім рідкісних (Червонокнижних) видів на територій області проростають види рослин, які зустрічаються у великих популяціях в інших областях, та зовсім рідко, або поодиноко в Хмельницькій області. Це так звані регіонально-рідкісні види. Багато рослин на Хмельниччині знаходяться на межі знищення і тому занесені до «Червоної книги України».

На території Хмельницької області на сьогоднішній день існує 127 видів тварин, які занесені до Червоної книги України та охороняються іншими Міжнародними конвенціями.   Для охорони та відтворення чисельності видів тварин занесених до Червоної книги України та тих, що підпадають під дію міжнародних договорів України створюються заповідні об’єкти. Так, на даний час в області створено 10 орнітологічних заповідних об’єктів площею 3689,09 га., 10 загальнозоологічних  заповідників площею 1227,7 га, та 3 ентомологічних  заповідника площею 155,5 га.

Будь-яка тварина і рослина — це багатовіковий витвір еволюції, і кожна з них має однакове з нами право виконувати певну роль у взаємозв’язаному світі.

 

Джерело: сайт Полонського аграрного ліцею

Схоже

В управлінні праці та соціального захисту населення взялися за розроблення Програми зайнятості хмельничан на наступних два роки. У майбутню Програму планують включити окремі пункти стосовно допомоги у працевлаштуванні особам, які не здатні конкурувати на ринку праці та створення робочих місць за рахунок залучення інвесторів у місто. Детальніше у сюжеті ТРК “Місто”

З метою створення Дунаєвецького молодіжного центру, в міській бібліотеці відбулася чергова зустріч голови громадської організації «Молодь за конкретні справи» з представниками дошкільних навчальних закладів, педагогами – організаторами та бібліотекарями. На зустрічі мова йшла про створення такого центру, де б молодь могла раціонально і з користю використовувати свій вільний час, виявити всі свої таланти, відпочити в […]

З наближенням тепла торгівля першими весняними квітами набирає обертів, тому Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області вкотре наголошує: збирати та продавати первоцвіти суворо заборонено! Відповідальність за такі дії передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення. З метою збереження ранньоквітучих об`єктів рослинного світу в рамках проведення операції «Первоцвіт – 2018» Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області щоденно […]