У Хмельницькому презентували виставку постерів «Діячі України»

Виставка нешаблонних портретів «Діячі України»  відкрилась у Хмельницькому обласному художньому музеї 3 березня. Це серія постерів, де зображено видатних українців у нових незвичних образах.

За словами ілюстраторів, а це молоді художники клубу Pictoric, портрети створені як альтернатива шкільним підручникам, де всіх видатних діячів показують шаблонно. Відтак виставка у першу чергу буде цікава молодим людям, а загалом проект спрямований на популяризацію української історії та культури.

У стінах художнього музею представлено 96 плакатів 36 ілюстраторів. Тут можна побачити Лесю Українку, Миколу Костомарова, Богдана Ступку, Всеволода Нестайка, Миколу Амосова, Олександра Довженка у незвичних образах, подекуди гранично абстрактних аж до непізнаваності.

«Це чудовий проект про українців, які справді зробили вагомий внесок у розвиток нашої культури. Тут немає жодної картини, яка була б схожою на інші, вони всі унікальні. Ці портрети дуже незвичні, я навіть не всіх діячів можу впізнати. Особливо довго розглядав Марка Вовчка і Катерину Білокур. Фантастично, що це не стільки портрети, як образи окремих особистостей і ті емоції й асоціації, які вони викликають», – ділиться враженнями відвідувачка виставки Оксана Марчук.

Портрети видатних особистостей України можна подивитися в обласному художньому музеї до 2 квітня. Виставка подорожує всією Україною ще з 2014 року і далі продовжить свій шлях.

Схоже

З 29 вересня по 1 жовтня у Кам’янець-Подільському відбудеться фестиваль живої історії «Schola militaria».   Саме тоді Кам’янець-Подільська фортеця перетвориться на прикордонний  замок середини 17-го століття. Учасниками фестивалю стануть 8 груп з України, Польщі та Великобританії. Вони продемонструють озброєння, одяг та спорядження піхоти польсько-угорського типу, шляхтича з українських земель, козацтва першої половини 17-го століття, військ іноземного аутораменту – так […]

Минулими вихідними востаннє у звичному для себе форматі відгримів один із найбільших музичних і street-art фестивалів України RespublicaFEST. Електроніка, джаз, рок, реп та поезія, – музика звучала на кожному кроці та майже на все місто. Протягом трьох фестивальних днів одночасно на чотирьох сценах виступали 60 кращих вітчизняних та закордонних виконавців. Серед них і давно улюблений публікою […]

З нагоди Дня міста у Хмельницькому відбудеться відкриття персональної ретроспективної виставки «Прометей» нашого земляка, заслуженого художника України, старійшини образотворчості Хмельниччини Михайла Омеляновича Андрійчука. Вернісаж влаштовується також з нагоди 90-річчя автора, яке він відзначатиме  21 листопада цього року. Не зважаючи на свій солідний вік, Михайло Омелянович сповнений сил, снаги й натхнення на створення нових цікавих творів про […]