У Хмельницькому презентували виставку постерів «Діячі України»

Виставка нешаблонних портретів «Діячі України»  відкрилась у Хмельницькому обласному художньому музеї 3 березня. Це серія постерів, де зображено видатних українців у нових незвичних образах.

За словами ілюстраторів, а це молоді художники клубу Pictoric, портрети створені як альтернатива шкільним підручникам, де всіх видатних діячів показують шаблонно. Відтак виставка у першу чергу буде цікава молодим людям, а загалом проект спрямований на популяризацію української історії та культури.

У стінах художнього музею представлено 96 плакатів 36 ілюстраторів. Тут можна побачити Лесю Українку, Миколу Костомарова, Богдана Ступку, Всеволода Нестайка, Миколу Амосова, Олександра Довженка у незвичних образах, подекуди гранично абстрактних аж до непізнаваності.

«Це чудовий проект про українців, які справді зробили вагомий внесок у розвиток нашої культури. Тут немає жодної картини, яка була б схожою на інші, вони всі унікальні. Ці портрети дуже незвичні, я навіть не всіх діячів можу впізнати. Особливо довго розглядав Марка Вовчка і Катерину Білокур. Фантастично, що це не стільки портрети, як образи окремих особистостей і ті емоції й асоціації, які вони викликають», – ділиться враженнями відвідувачка виставки Оксана Марчук.

Портрети видатних особистостей України можна подивитися в обласному художньому музеї до 2 квітня. Виставка подорожує всією Україною ще з 2014 року і далі продовжить свій шлях.

Схоже

27 березня у арт-галереї Maslo відкриється виставка світлин із блоку харківської школи фотографії, котрі перебувають у колекції Тетяни та Бориса Гриньових. Харківська фотографія має свою впізнавану естетику і вже майже півстоліття є впливовим та важливим художнім явищем в українському та пострадянському мистецтві. Проект «Політика тіла» – це фотографічна історія про виокремлення індивідуального із площини колективного крізь зображення […]

Сергій Лабазюк профінансував поїздку дітей до столиці на грандіозний фінал міжнародного конкурсу. 16 березня у Києві відбувся грандіозний фінал Всеукраїнського конкурсу талантів «Яскраві діти України».  Зіркові конкурсанти виступали на головній сцені країни в палаці «Україна» разом із відомими артистами. Співочі учасники із різних областей країни змагалися за право представляти Україну на Міжнародному фестивалі «SANREMOJUNIOR –Україна» […]

Цими вихідними у Києві пройшов Міжнародний конкурс-фестиваль дитячої та молодіжної творчості «Кришталева мрія». Творчий захід зібрав більше сотні юних і обдарованих учасників з різних куточків України та з-за кордону. Нетішин на конкурсі представила 13-річна нетішинка, талановита вихованка класу викладача-методиста Наталії Горбової Нетішинської міської школи мистецтв, учасниця та лауреатбільше 30 Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів і конкурсів […]