У Хмельницькому презентували виставку постерів «Діячі України»

Виставка нешаблонних портретів «Діячі України»  відкрилась у Хмельницькому обласному художньому музеї 3 березня. Це серія постерів, де зображено видатних українців у нових незвичних образах.

За словами ілюстраторів, а це молоді художники клубу Pictoric, портрети створені як альтернатива шкільним підручникам, де всіх видатних діячів показують шаблонно. Відтак виставка у першу чергу буде цікава молодим людям, а загалом проект спрямований на популяризацію української історії та культури.

У стінах художнього музею представлено 96 плакатів 36 ілюстраторів. Тут можна побачити Лесю Українку, Миколу Костомарова, Богдана Ступку, Всеволода Нестайка, Миколу Амосова, Олександра Довженка у незвичних образах, подекуди гранично абстрактних аж до непізнаваності.

«Це чудовий проект про українців, які справді зробили вагомий внесок у розвиток нашої культури. Тут немає жодної картини, яка була б схожою на інші, вони всі унікальні. Ці портрети дуже незвичні, я навіть не всіх діячів можу впізнати. Особливо довго розглядав Марка Вовчка і Катерину Білокур. Фантастично, що це не стільки портрети, як образи окремих особистостей і ті емоції й асоціації, які вони викликають», – ділиться враженнями відвідувачка виставки Оксана Марчук.

Портрети видатних особистостей України можна подивитися в обласному художньому музеї до 2 квітня. Виставка подорожує всією Україною ще з 2014 року і далі продовжить свій шлях.

Схоже

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, кафедра музичного мистецтва, Подільське обласне культурно-просвітницьке товариство імені Ференца Ліста, Київська організація Національної музичної спілки України, Могильовський державний університет імені А.А.Кулєшова (Білорусь) запрошують на ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Ференц Ліст і Україна». Захід приурочений 205 річниці від дня народження угорського композитора Ференца Ліста – композитора, піаніста, диригента, публіциста, громадського […]

У су­бо­ту, 18 лис­то­па­да, в Ше­пе­тів­ку при­їде Ос­тап Дроз­дов — ук­ра­їнсь­кий пись­мен­ник, жур­на­ліст, ве­ду­чий хард-ток-шоу «DROZDOV» та по­лі­тич­но­го ток-шоу «Пря­мим тек­стом» на ук­ра­їнсь­ко­му те­ле­ка­на­лі ZIK. Ав­тор ро­ма­нів «№ 1. Ро­ман-ви­бух» та «№ 2». Під час пре­зен­та­ції дру­гої кни­ги Ос­та­па Дроз­до­ва «№ 2», що від­бу­ла­ся 15 ве­рес­ня в рам­ках Фо­ру­му ви­дав­ців, яб­лу­ку не бу­ло де впас­ти. Пос­лу­ха­ти його прий­шли лю­ди […]

Півтисячі вчителів Полонського, Славутського та Шепетівського районів днями побували у Шепетівському міському будинку культури. Подивитися виставу «Полліанна», у виконанні акторів Рівненського академічного музично-драматичного театру, педагогів запросив народний депутат України Роман Мацола. Перед виставою Роман Мацола подякував освітянам за їх працю. «Ви вчителі з Великої букви, адже дитячу любов неможливо купити. Опитування серед учнів – це […]