Прапор і герб міста Хмельницького планують офіційно затвердити на черговій сесії

Члени виконкому в четвер, 9 березня, винесли це питання на розгляд депутатів.

«По суті, це є історичне рішення, тому що положення про прапор багато років не розглядалося. Прапор є офіційним атрибутом місцевого самоврядування і символом міста», – зауважила керуюча справами виконавчого комітету Юлія Сабій.

Те, якими мають бути символи нашого обласного центру, визначала геральдична комісія. Згідно з її напрацюваннями, прапор міста Хмельницького – це прямокутне полотнище синього кольору співвідношенням сторін 2:3. В центрі – три схрещені стріли, оточені по колу шістнадцятьма гострокутними рівновеликими трикутниками жовтого кольору.

Герб мають затвердити у вигляді гербового щита з фігурою – три золоті перехрещені стріли (середня – вістрям донизу, дві – під кутом 90 градусів – вістрям вгору на синьому тлі). Обрамлення щита золоте. Форма гербового щита – іспанський закруглений щит і його варіанти. Щит герба обрамлено золотим декоративним картушем, увінчаним срібною мурованою короною з трьома зубцями. Хоругву (штандарт) міського голови можуть затвердити як квадратне полотнище синього кольору із зображенням герба по центру. Полотнище хоругви має бути обрамлене золотою прямою лиштвою.

Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи зможуть використовувати тільки затверджені символи міста Хмельницького. На запитання члена виконавчого комітету Сергія Мандзія про те, яким чином можна буде взяти дозвіл на використання, до прикладу, прапора на спортивних змаганнях, Юлія Сабій відповіла, що це залежатиме від того, наскільки міська рада буде дотичною до подій, які відбуватимуться.

«Нам нецікаво, щоб офіційні символи використовувалися там, де не повинні використовуватися», – наголосила вона.

Олександр Симчишин зауважив, що після прийняття символів і внесення їх до реєстру, необхідно буде розробляти положення про надання дозволу на їх використання, це буде окремий документ.

Схоже

Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради інформує, що з 1 січня 2018 року набрали чинності положення частини другої статті 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», якими передбачено, що право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують […]

Державна міграційна служба попереджає українців про затримки із видачею закордонних паспортів. Це пов’язано із повторним опрацюванням персональних даних заявників, повідомляє прес-служба відомства. “Розпочато планову заміну сертифікатів на поліграфкомбінаті “Україна”, яка спричинить необхідність оновлення дати та повторного відправлення всіх даних для персоналізації паспортів, які раніше відправлялися міграційною службою. Дані будуть відвантажуватися протягом кількох днів, але передача […]

Вчора теплопостачальне підприємство міста Шепетівка ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» отримало ліміти відпуску природного газу на січень цього року. «Ми доклали максимум зусиль та сприяли тому, аби вирішити проблемну ситуацію в Шепетівці щодо отримання лімітів на газ та забезпечити жителів міста теплом. Разом з тим на цьому етапі міська влада має зробити усе можливе, щоб населення сплатило кошти за […]