Прапор і герб міста Хмельницького планують офіційно затвердити на черговій сесії

Члени виконкому в четвер, 9 березня, винесли це питання на розгляд депутатів.

«По суті, це є історичне рішення, тому що положення про прапор багато років не розглядалося. Прапор є офіційним атрибутом місцевого самоврядування і символом міста», – зауважила керуюча справами виконавчого комітету Юлія Сабій.

Те, якими мають бути символи нашого обласного центру, визначала геральдична комісія. Згідно з її напрацюваннями, прапор міста Хмельницького – це прямокутне полотнище синього кольору співвідношенням сторін 2:3. В центрі – три схрещені стріли, оточені по колу шістнадцятьма гострокутними рівновеликими трикутниками жовтого кольору.

Герб мають затвердити у вигляді гербового щита з фігурою – три золоті перехрещені стріли (середня – вістрям донизу, дві – під кутом 90 градусів – вістрям вгору на синьому тлі). Обрамлення щита золоте. Форма гербового щита – іспанський закруглений щит і його варіанти. Щит герба обрамлено золотим декоративним картушем, увінчаним срібною мурованою короною з трьома зубцями. Хоругву (штандарт) міського голови можуть затвердити як квадратне полотнище синього кольору із зображенням герба по центру. Полотнище хоругви має бути обрамлене золотою прямою лиштвою.

Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи зможуть використовувати тільки затверджені символи міста Хмельницького. На запитання члена виконавчого комітету Сергія Мандзія про те, яким чином можна буде взяти дозвіл на використання, до прикладу, прапора на спортивних змаганнях, Юлія Сабій відповіла, що це залежатиме від того, наскільки міська рада буде дотичною до подій, які відбуватимуться.

«Нам нецікаво, щоб офіційні символи використовувалися там, де не повинні використовуватися», – наголосила вона.

Олександр Симчишин зауважив, що після прийняття символів і внесення їх до реєстру, необхідно буде розробляти положення про надання дозволу на їх використання, це буде окремий документ.

Схоже

З настанням тепла активізувалися кліщі. Небезпечний не стільки сам кліщ, скільки ті хвороби, які він може переносити й передавати людині при укусі – кліщовий енцефаліт, бореліоз (хвороба Лайма) та інші. Ці захворювання уражають центральну й периферичну нервову систему, серце, суглоби. Якщо не лікуватися, захворювання можуть призвести до неврологічних та інших ускладнень. Працівники лісового господарства найбільше […]

ЮніорБанк запрошує всіх подолян, віком від 6 до 17 років, до королівства «Фантастичних пригод». Про це повідомляє регіональний прес-офіс ПриватБанку у Хмельницькій області. Щоб потрапити до королівства, потрібно зареєструватися на сайті акції. ЇЇ учасники отримуватимуть та виконуватимуть завдання. А залежно від якості їх виконання – призи та подарунки. Призовий фонд акції складає 100 000 гривень. «Ключем до входу у […]

У рамках проекту «Сусідська варта» поліцейські прямо в дворах будинків проводитимуть з дітьми та їхніми батьками інтерактивні уроки з правил безпечної поведінки. Патрульні разом дільничими Хмельницького відділу поліції в рамках проекту «Сусідська варта» почали проводити в дворах багатоповерхівок уроки під відкритим небом для дітей та дорослих. Теми таких зустрічей — найрізноманітніші: «Дитина і незнайомець», «Як […]