Ситуація на ринку праці міста Славути та району характеризується постійним попитом на працівників сфери торгівлі та послуг (бармен, кухар, офіціант, продавець); робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин; кваліфікованих робітників з інструментом (верстатник деревообробних верстатів, опоряджувальник виробів з деревини, складальник деталей та виробів, ливарник санітарно-будівельних виробів на стенді, глазурувальник виробів будівельної кераміки, тракторист-машиніст с/г виробництва, водій).
Незважаючи на це, основною проблемою сучасного ринку праці залишається нестача робочих місць, низька оплата праці на існуючих, дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили в кількісному та професійному розрізі.
У січні-лютому 2017 року в базі даних Славутського міськрайонного центру зайнятості налічувалось 245 вакансій для укомплектування службою зайнятості. Станом на 1 березня 2017року актуальними були 59 вакансій, на одну вакансію претендувало 27 безробітних. Середній розмір оплати праці становив 3514,3 грн. Завдяки співпраці з роботодавцями та сприяння служби зайнятості 73,1% вакансій було укомплектовано, повідомляє сайт Славути.
У січні-лютому 2017 року послугами Cлавутського міськрайонного центру зайнятості скористалися 1844 безробітних громадян.
За направленням центру зайнятості отримали роботу 179 осіб, з них 69 зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 4 безробітних, у тому числі 3 особи, які недостатньо конкурентноспроможні на ринку праці, та 1 особа, яка працевлаштована на нове робоче місце в пріоритетних видах економічної діяльності.
Брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру – 12 безробітних; проходили професійне навчання –39 осіб.
До відома: станом на 01 березня 2017 року кількість зареєстрованих безробітних становила 1588 осіб, в тому числі 3особи з числа внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. Серед безробітних 44,0% складали жінки, 29,9% – молодь віком до 35 років, майже кожен третій належав до осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні,46,0% зареєстрованих безробітних були сільськими мешканцями. Отримували допомогу по безробіттю 1617 осіб.
Читати інші новини







