Де у Шепетівці можна безкоштовно отримати ліки

У квітні в Україні стартувала програма «Доступні ліки», яка дозволяє громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. Інформаційний відділ Шепетівської міської ради повідомив перелік лікарських засобів, які входять до цього списку, а також аптеки де їх можна отримати.

«Доступні ліки» – це Урядова програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності.

Ця програма дозволить громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно, або з невеликою доплатою. Програма діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. При цьому інші програми відшкодування, які, наприклад, діють на інсуліни, продовжуватимуть працювати.

Перелік лікарських засобів за міжнародною непатентованою назвою, які входять до програми «Доступні ліки»

№ з/п Міжнародна непатентована назва Лікарська форма
Серцево-судинні захворювання
1 Аміодарон (Amiodarone) таблетки
2 Амлодипін (Amlodipine) таблетки
3 Атенолол (Atenolol) таблетки
4 Верапаміл (Verapamil) таблетки
5 Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide) таблетки
6 Спіронолактон (Spironolactone) таблетки
7 Фуросемід (Furosemide) таблетки
8 Дигоксин (Digoxin) таблетки
9 Еналаприл (Enalapril) таблетки
10 Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate) таблетки
11 Карведілол (Carvedilol) таблетки
12 Клопідогрель (Clopidogrel) таблетки
13 Метопролол (Metoprolol) таблетки
14 Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate) таблетки сублінгвальні
14 Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate) таблетки
15 Симвастатин (Simvastatin) таблетки
16 Бісопролол (Bisoprolol) таблетки
Цукровий діабет ІІ типу
17 Метформін (Metformin) таблетки
18 Гліклазид (Gliclazide) таблетки
Бронхіальна астма
19 Беклометазон (Beclometasone) аерозоль для інгаляцій
20 Будесонід (Budesonide) порошок для інгаляцій
20 Будесонід (Budesonide) порошок для інгаляцій в капсулах
20 Будесонід (Budesonide) суспензія
21 Сальбутамол (Salbutamol) аерозоль для інгаляцій
21 Сальбутамол (Salbutamol) розчин для інгаляцій

Як отримати ліки за програмою «Доступні ліки»

1. Пацієнту звернутися до сімейного лікаря поліклініки за місцем надання медичної допомоги, який виписує рецепт на лікарський засіб вказуючи непатентовану назву (діючу речовину ліків). Рецепт на більшість препаратів виписується на 30 днів.

2.  З цим  рецептом завітати до аптеки, що бере участь у програмі  «Доступні ліки» і має таку наліпку.

3. В аптеці пацієнту пропонують отримати ліки, вартість яких підлягає державному відшкодуванню (безкоштовно чи з доплатою).

Перелік аптек, що здійснюють відпуск медикаментів та перелік лікарських засобів за міжнародною непатентованою назвою, які входять до програми «Доступні ліки» у м. Шепетівці:

  • ТОВ «Лікфарм», вул. В.Котика, 85В;
  • ТОВ «СВК Фарм», вул. Героїв Небесної Сотні,76/18;
  • КП Між лікарняна аптека №178, вул. В.Котика,85А;
  • ТОВ «Приват-Фарм», вул. В.Котика, 85Б;
  • ТОВ «АВК-Фарм», вул.В.Котика, 85;
  • ТОВ  «ФАРМО», вул.В.Котика, 124/1.

Програма набиратиме обертів поступово, оскільки аптеки можуть підключатися до неї з часом. Аптеки на добровільних умовах підписують договір з установами охорони здоров’я і стають учасниками програми.

Джерело

Схоже

Конкурс розпочнеться 26 липня за адресою місто Хмельницький вулиця Грушевського 64.  Про вакантну посаду головного лікаря міської поліклініки №1 оголосили ще у червні, але на сьогоднішній день ще не з’явилось жодного бажаючого очолити поліклініку, – розповів начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач. «Документи приймаються до 25 липня включно. Переваги надаватимуть тим, хто запропонує план […]

Про те, що троє мешканців села Шевченкове Ярмолинецького району – 61-річний чоловік та дві жінки 30 та 42 років – потрапили до центральної районної лікарні з підозрою на отруєння грибами, стало відомо у суботу, 14 липня. Завідувачка терапевтичного відділення медзакладу Марія Равлюк розповіла, що пацієнти три дні перебували у реанімаційному відділенні, повідомляє сайт “Є”. «У […]

9 липня у рамках Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації у Болгарію на двотижневу реабілітацію вирушає група з 8 травмованих учасників АТО. Дана ініціатива реалізується на основі угоди між Міністерством оборони Республіки Болгарія та Міністерством соціальної політики України в межах проекту Трастового фонду НАТО у сфері медичної реабілітації в Україні, яка була підписана в жовтні […]