Новини
Суспільство

У Хмельницькому представництво ЄС навчало громадських активістів тонкощів роботи з європейськими донорами

Віднедавна вигравати гранти Європейського союзу можуть не лише неприбуткові організації, а й ОСББ та об’єднані територіальні громади. Для донорів головне ідея. Якщо ж вона гарна – її ще треба вміти грамотно викласти на папері.
Голова громадської організації «Жіночий антикорупційний рух» Альона Береза розповідає: грантову заявку написала не одну, втім успішною виявилася єдина – її громадська організація заручилася підтримкою Програми розвитку ООН.
Без донорської підтримки громадським активістам України довелося б непереливки. Грантові гроші, по суті, запорука існування вільного громадського сектору в нашій державі.
А от Андрієві Захарку, більш відомому як Зоїну, писати, а головне вигравати гранти не в новинку. Його «Республіка» з першої ж спроби виграла одразу три гранти. Втім, за кілька років писати заявки припинили.
Після тренінгу замислюються над об’єднанням – аби один бухгалтер звітував за кілька громадських організацій. Так зможуть зекономити час, а отже написати більше заявок.
Для Європейського союзу підтримка ініціатив українців теж вигідна. Вони вкладають свої гроші у розвиток інших країн, аби убезпечити себе від непорядного сусідства.
Лаконічність – запорука успіху заявок на гранти, переконують експерти. Втім, спочатку потрібно почати писати і робити це особисто.
І тоді, кажуть, хай не з першого разу, та все обов’язково вдасться.
Подробиці – у сюжеті каналу Ексклюзив

Автор: Тетяна Новак