Новини
Освіта

Влада Хмельницького виставила свої вимоги до ПТУ

Чиновники міста та області, представники ПТУ та громадськість зібралися вкотре, аби поговорити про долю професійно-технічних навчальних закладів. Раніше тим же складом усі присутні зустрічалися рік тому. Керівництво обласного центру каже: говорили-балакали, а віз і досі там. Зважаючи на це мер вирішив поставити вимоги.

Міські чиновники констатують, фінансування ПТУ, котре рік тому з легкої руки керівництва країни передали на місця, в тому вигляді в якому є для бюджету – непосильна ноша. Один учень ПТУ, до прикладу, обходиться казні у більш, ніж 30 тисяч гривень. А це – чимало.
У копійку місту, кажуть чиновники, влітають не лише учні, а й вчителі ПТУ. Навантаження на одного педагога в профтехзакладах – близько 8 учнів. Це при тому, що середній показник по школах – від 11-ти і більше. Додають, цю ситуацію також треба вирішити. Яким чином – пропонують подумати спільно. Так само, переконані, слід повирішувати і з регіональним замовленням. Не приховують, його підписуватимуть лише в тих межах, в яких потрібно, власне, обласному центру. Адже, деякі професії – такі як оператори комп’ютерного набору, секретар, бармен, перукар та інші місту просто не потрібні, тому і платити за них з міської казни немає сенсу.
Наразі потратитись міські чиновники, кажуть, готові лише на тих, хто залишиться працювати в обласному центрі, таких випускників ПТУ в 2016-му було лише 63%. І лише на ті спеціальності, які, за даними роботодавців, потрібні.
Іще одна вимога, яку ставлять міські чиновники перед ПТУ – передача майна – стадіонів, гуртожитків та приміщень у комунальну власність.
Власне керівництво закладів і чиновники області таку вимогу, кажуть, розуміють. Переконують, віддати місту усе, що просять – лише «за», утім, на це, потрібно чимало часу. Майно спершу держава має передати на область, а потім область на місто – іншої процедури поки не існує. Наразі, додають, уже збирають необхідні документи. Серед них – так зване техніко-економічне обгрунтування – документ, котрий, по суті, і виконає половину з умов, поставлених містом. Відтак, його пропонують опрацьовувати спільно.
Спільно, переконані в області, варто подумати і над оптимізацією ПТУ. І над визначенням регіонального замовлення, і над тим самим фінансуванням. Кажуть, наразі в Кабміні є постанова, котра визначає перелік професій, за які з наступного року почне платити держава. Серед них, до речі, і тістороб, і токар, і фрезерувальник, котрі так конче потрібні місту. Відтак, ділити учнів профтехзакладів на «своїх» і «чужих» поки не варто.
Подробиці – у сюжеті каналу Ексклюзив

Автор: Тетяна Новак