У хмельницьких тролейбусах за проїзд можна розрахуватися за допомогою QR-коду

У Хмельницькому офіційно презентували послугу оплати проїзду у комунальному транспорті за допомогою QR-коду. Електронний квиток, який завдяки співпраці міської влади, ПриватБанку та комунального підприємства “Електротранс” уже два тижні працює на всіх маршрутах тролейбусів для власників смартфонів і користувачів Приват 24. Тестували роботу сервісу міський голова Олександр Симчишин,  очільник КП «Електротранс» Віктор Паламарчук та керівництво банку – директор Південно-Західного регіонального управління ПриватБанку Юрій Браніцький та керівник Бізнесу платежів та переказів Південно-Західного РУ ПриватБанку Віталій Якубовський.

Під час брифінгу міський голова зазначив, що Хмельницький – це сучасне місто, яке постійно розвивається. “Електронний квиток – це, безумовно, крок у майбутнє. Найголовніше – це комфорт для наших пасажирів. Сучасній молоді значно зручніше оплатити проїзд через смартфон, ніж розраховуватися готівкою. Також такий вид оплати не передбачає контакту кондуктора з готівкою, а це гарантує, що не буде жодних зловживань з цими коштами”, – зауважив Олександр Симчишин.
Директор Південно-Західного регіонального управління ПриватБанку Юрій Браніцький повідомив, що Хмельницький став 10 містом в Україні, де впроваджено у дію електронний квиток у транспорті. Вперше він запрацював у Львові, далі – у Херсоні, Дніпрі, Івано-Франківську, Чернігові, Конотопі, Білій Церкві, Сумах, Запоріжжі. Тепер сучасний вид оплати за проїзд є і в місті Хмельницькому.
Користуватися новацією від ПриватБанку досить легко: для цього усім клієнтам банку потрібно завантажити на смартфон мобільний додаток Приват24. З його допомогою відсканувати QR-код, зображений на спеціальних стікерах в громадському транспорті. Під час поїздки оплачений квиток потрібно буде «закомпостувати» прямо в смартфоні та пред’явити кондуктору або контролеру.
«У кожному тролейбусі розміщено по 5-6 плакатів з QR-кодами, – пояснює очільник КП «Електротранс» Віктор Паламарчук. – Вони дозволять нам чітко відслідкувати кількість пасажирів, що користується таким видом оплати проїзду, побачити, на яких маршрутах він є популярнішим тощо. У тестовому режимі система уже деякий час працює і популярність її зростає».
Процес оплати проїзду та компостування квитка займає від 20 до 40 секунд, в залежності від якості зв’язку. До того ж, такий спосіб розрахунку виключає можливість зловживань із повторним використанням закомпостованих квитків.
За допомогою електронного квитка перевізники отримують і зворотній зв’язок з пасажирами – про кількість тих, хто користується послугами транспорту, їх вік, стать, оцінку якості обслуговування.
Аби допомагати, за потреби, хмельничанам правильно оплатити проїзд за допомогою смартфона і QR-коду, перед офіційним впровадженням у хмельницькому комунальному транспорті електронного квитка увесь технічний персонал КП “Електротранс” пройшов навчання.
Новація не є обов’язковою умовою для проїзду у тролейбусах міста. Зважаючи на те, що не всі пасажири користуються смартфонами, одночасно діятиме готівкова й безготівкова форми розрахунку.
Джерело www.khmelnytsky.com
Схоже

Як повідомляється на офіційному сайті АТ “Хмельницькобленерго, 14 серпня на чотирьох вулицях міста Хмельницького проводитимуться ремонтні роботи. Тому АТ «Хмельницькобленерго» приносить вибачення за тимчасові незручності у електропостачанні.      Електроенергії не буде з 9:30 – 17:00 за адресами: вул. Кошарського (34, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 47, 49, 50, 51, 62, 45/1, 45А, 48/1, 51/1, 51/2) […]

Хмельничани за проїзд у громадському транспорті зможуть розраховуватися електронним квитком вже на початку 2019 року. Можливість впровадження автоматизованої системи обліку і оплати проїзду, кілька тижнів тому обговорили з громадськістю. Головною перевагою такої системи є безготівкова оплата. 9-го серпня у ході чергового засідання, члени виконкому одноголосно погодили відповідне рішення. За тиждень працівники управління транспорту і зв’язку […]

Мешканці двох чотириповерхівок, що на Старокостянтинівському шосе, 2 л і 2 к продовжують свою боротьбу за тепло. Нагадаємо, люди у помешканнях не мають газу. І так вже дві зими. Причина у забудовнику та субпідрядниках, які монтували газові комунікації. Аби із теплом зустріти прийдешню зиму, вирішили не мовчати. Після зустрічі із міським головою, вдалося організували збори […]