Стратегію розвитку Хмельницької області збираються змінити

На Хмельниччині планують внести корективи у Стратегію регіонального розвитку та напрацювати нові вектори. В ОДА кажуть, це викликано впровадженням реформ у різних галузях, децентралізацією та агресією Росії. Спеціально для роботи над Стратегією створили робочу групу, яка зібралася за круглим столом 11 травня.

«Стратегія – це не просто документ, відповідно до якого розподіляються кошти, в основі – системне бачення подальшого розвитку області. Аналіз стратегії на 2011-2016 роки показав, що виконання її в повному обсязі було неможливим. Проте протягом цього часу вдалося реалізувати проекти, спрямовані на досягнення визначних цілей», – відзначив голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук.

У стратегічному плануванні збираються використати цілі сталого розвитку. На Хмельниччині з 2007 року реалізовується спільний проект Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». З того часу вже 141 проект на території області профінансувався за підтримки ЄС і Програми розвитку ООН. Як розповів координатор обласного підрозділу впровадження проекту В’ячеслав Третяк, пріоритетами у фінансуванні стали цілі сталого розвитку тисячоліття, зокрема водопостачання, енергозбереження, охорона здоров’я, навколишнє середовище.

«У 2015 році визначили нові 17 цілей глобального сталого розвитку. Вони можуть бути покладені в основу розробки Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області. Серед них: побороти бідність, голод, забезпечити підтримку здоров’я, забезпечити доступ до освіти, досягнути гендерної рівності, забезпечити доступність води тощо», – пояснив В’ячеслав Третяк.

За словами голови Хмельницької обласної ради, нині змінюється ставлення до України в світі, і треба це використати. До робочої групи з актуалізації Стратегії входить понад 120 осіб.

«Ми маємо почути думки представників територіальних громад, цілісно вибудувати стратегію, яка дозволить розвиватися і всім галузям, і області в цілому, як це бачить держава», – додав голова обласної ради Михайло Загородний.

Схоже

Роботу депутатів Хмельницької міської ради тепер будуть моніторити. За це взялися активісти ГО «Хмельницька ініціатива». У своїй оцінці ефективності народних обранців учасники моніторингу будуть  керуватися нормами законодавства. Вони слідкуватимуть за роботою депутатів в комісіях та сесійній залі, на окрузі, перевірять, чи ведуть депутати прийоми громадян особисто, а не делегують повноваження помічникам. Контроль торкнеться і відвідуваності […]

В середньому у місті за добу документують по три нетверезих водія, в будні – 1-2, у вихідні 3-4. Найбільше водіїв напідпитку фіксують у святкові дні – 6-7. Минулої ночі патрульні Хмельницького виявили аж 8 водіїв із явними ознаками алкогольного сп’яніння. Для буднього дня такий результат є атиповим. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє […]

Полонський районний суд не задовольнив позов батька, який просив замість чверті доходу стягувати з нього 800 гривень аліментів на 4-річну доньку. Головний аргумент – спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється лише за позовом того, хто ці аліменти отримує, а не сплачує (ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу). У позовній заяві чоловік зазначав, що не […]