Стратегію розвитку Хмельницької області збираються змінити

На Хмельниччині планують внести корективи у Стратегію регіонального розвитку та напрацювати нові вектори. В ОДА кажуть, це викликано впровадженням реформ у різних галузях, децентралізацією та агресією Росії. Спеціально для роботи над Стратегією створили робочу групу, яка зібралася за круглим столом 11 травня.

«Стратегія – це не просто документ, відповідно до якого розподіляються кошти, в основі – системне бачення подальшого розвитку області. Аналіз стратегії на 2011-2016 роки показав, що виконання її в повному обсязі було неможливим. Проте протягом цього часу вдалося реалізувати проекти, спрямовані на досягнення визначних цілей», – відзначив голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук.

У стратегічному плануванні збираються використати цілі сталого розвитку. На Хмельниччині з 2007 року реалізовується спільний проект Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». З того часу вже 141 проект на території області профінансувався за підтримки ЄС і Програми розвитку ООН. Як розповів координатор обласного підрозділу впровадження проекту В’ячеслав Третяк, пріоритетами у фінансуванні стали цілі сталого розвитку тисячоліття, зокрема водопостачання, енергозбереження, охорона здоров’я, навколишнє середовище.

«У 2015 році визначили нові 17 цілей глобального сталого розвитку. Вони можуть бути покладені в основу розробки Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області. Серед них: побороти бідність, голод, забезпечити підтримку здоров’я, забезпечити доступ до освіти, досягнути гендерної рівності, забезпечити доступність води тощо», – пояснив В’ячеслав Третяк.

За словами голови Хмельницької обласної ради, нині змінюється ставлення до України в світі, і треба це використати. До робочої групи з актуалізації Стратегії входить понад 120 осіб.

«Ми маємо почути думки представників територіальних громад, цілісно вибудувати стратегію, яка дозволить розвиватися і всім галузям, і області в цілому, як це бачить держава», – додав голова обласної ради Михайло Загородний.

Схоже

19 січня православні та греко-католики відзначають третє завершальне свято різдвяно-новорічного циклу Водохреще або Богоявлення. За старовинною традицією цього дня чимало хмельничан готуються зануритися в крижану воду, адже вважається, що водохрещенська вода приносить духовне і тілесне здоров’я. З метою безпечного купання й охорони життя людей у водохрещенський Святвечір та Водохреща Господнього у період з 18.00 18 […]

Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради інформує, що з 1 січня 2018 року набрали чинності положення частини другої статті 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», якими передбачено, що право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують […]

Державна міграційна служба попереджає українців про затримки із видачею закордонних паспортів. Це пов’язано із повторним опрацюванням персональних даних заявників, повідомляє прес-служба відомства. “Розпочато планову заміну сертифікатів на поліграфкомбінаті “Україна”, яка спричинить необхідність оновлення дати та повторного відправлення всіх даних для персоналізації паспортів, які раніше відправлялися міграційною службою. Дані будуть відвантажуватися протягом кількох днів, але передача […]