В чому помиляються хмельницькі підприємці

Зараз на обліку в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) по Хмельницькій області перебуває близько 30 тисяч юридичних осіб і найбільше, звісно, у Хмельницькому  – 38% від загальної їх кількості. На другому місці Кам’янець-Подільський  (7%) та Хмельницький  район (6%). У цих регіонах і рівень насиченості суб’єктами в розрахунку на 1000 осіб наявного населення значно перевищує середній рівень по області. 
Найпоширенішими організаційними формами суб’єктів економіки залишаються приватні підприємства та товариства з обмеженою відповідальністю, частка яких в загальній сукупності юридичних осіб на початок квітня 2017р. становила 44%. 

Кількість підприємців збільшується. Протягом першого кварталу поточного року на облік взято три з половиною сотні юридичних осіб.

Кожен підприємець, започатковуючи свій бізнес, ставить перед собою мету та мріє досягнути певних фінансових результатів. Але у когось справи йдуть непогано, а у когось не все виходить так, як би того хотілося.

Спеціальної літератури є досить, аби отримати теоретичні знання. А як на практиці? Досвід – син важких помилок, бо не помиляється той, хто нічого не робить. Важливо зробити висновки і не робити помилок надалі.

Є у Хмельницькому громадська організація «Картка хмельничанина». Її партнерами є кілька сот підриємців, які надають послуги і реалізують різноманітні товари. Мешканці Хмельницького, які користуються їхніми послугами як власники «Картки хмельничанина», отримуючи замовлення через безкоштовну службу доставки, справу мають тільки з кур’єром і переймаються тільки тим, щоб вчасно зробити замовлення через диспетчерську службу і перевірити якість того, що замовлено і доставлено.

Однак кожен з нас придбає товари чи продукти харчування, отримує послуги щодня в торгових точках, салонах, тощо. І, на превеликий жаль, ми не завжди залишаємося задоволеними якістю обслуговування. Громадська організація «Картка хмельничанина», виконуючи функцію посередника між підприємцями і споживачами, ініціювала опитування серед хмельничан з метою виявити помилки, які роблять підприємці Хмельницького. Звичайно, думку містян в першу чергу почують партнери «Картки хмельничанина», і напевно прислухаються до голосу народу. Але інформація, яку буде викладено нижче, буде корисною для усіх, хто працює з людьми та робить бізнес у Хмельницькому і не тільки.

 

Схоже на те, що у  Хмельницькому тільки одиниці підприємств аналізують свою роботу. У місті майже відсутнє використання комплексного маркетингову підходу та, головне, аналізу в бізнесі. Це дуже прикро, тому що в умовах такої жорсткої конкуренції тільки аналіз і використання маркетингу дозволить отримувати прибуток. Все інше веде до виживання та банкротства підприємств.

 

За спостереженнями небайдужих хмельничан, найбільш поширені помилки підприємців і поради для них такі:

  1. Відвідувачі перестають ходити до вас коли на ваших дверях табличка “обід/вихідні/на замовлення/”вийшла на 5 хвилин”.
  2. Якщо немає функціональних обов’язків і детального опису робочих процесів, працівники поступово починають займатися на робочому місці своїми особистими справами.
  3. Якщо підприємець сам працівник на своєму підприємстві – забудьте про вихідні і відпочинок. Святкувати підприємець може тоді, коли хтось на його підприємстві отримує понаднормову зарплатню за роботу у вихідні.
  4. Якщо у вас не бізнес b2b, якщо ви продаєте товари/послуги в роздріб – забудьте про те що є кращі чи гірші клієнти. Як тільки ви починаєте перебирати відвідувачами, намагаючись оцінити,, скільки в кого грошей в кишені, ви починаєте плодити негативні чутки про ваше підприємство. І відвідувачів стає менше.
  5. Інформація нічого не коштує, якщо це не секретна інформація. Консультуйте завжди і всіх, щиро намагайтеся допомогти порадою, якщо можете це зробити. Не проконсультуєте ви – проконсультує ваш конкурент, або Google (в якому розміщена реклама конкурента).
  6. Не знаєте в чому перевага вашого товару? Гадаєте ваша пропозиція така, як у всіх? Знайдіть унікальність якомога швидше. Нікого не цікавить товар, який можна купити будь-де за тією ж ціною. Якщо це не fmcg. Тоді унікальні властивості мають бути у місця торгівлі. Але мають бути! При тому простими і зрозумілими навіть дитині.
  7. Реклама – це обізнанність про вас тут і зараз. Якщо ваш ресторан перехожий не назве в числі перших трьох – про вас не знають. А “піти туди – не знаю куди”– справа не з легких. Але реклама має дивувати і запам’ятовуватись. Фрази типу “магазин «МЕБЛІ» на тому ж місці продає ті самі меблі” ніхто не помічає. Немає інших ідей? Запросіть спеціаліста або виплатьте персоналу премію за нових відвідувачів.
  8. Дякуйте відвідувачам за погані відгуки про вас. Вони – ваші союзники, адже в іншому випадку могли б промовчати і злорадно посміхатися. Погані відгуки – це інструкції до виконання. Просто приберіть те, що заважає і дратує, і робота піде краще.
  9. Виконуйте обіцяне в умовах акції. Навіть якщо покупець обхитрив вас. Зекономлені 2% при відмові у продажу товару зі знижкою на знижку не зроблять вас мільйонером. А постійних покупців (друзів) можете втратити.

Саме про ці і інші речі «Карта хмельничанина» розмовлячє зі смвоїми підприємствами-партнерами.
Але це має бути важливим для усіх хмельничан, адже ми всі – клієнти один одного в цьому місті!

 

Схоже

З початку року вартість імпортованих на терени Хмельницької області товарів склала 1 мільярд 687 мільйонів гривень, що на 34 відсотки перевищує показник 2017 року, – повідомили у Хмельницькій митниці ДФС. Показово, що різниця між експортними та імпортними операціями зовнішньої торгівлі порівняно з відповідним періодом минулого року скоротилася більш як на сто мільйонів гривень і наразі […]

Сьогодні головне управління статистики в Хмельницькій області оприлюднило таблицю середньомісячної з/п в області по різним видами економічної діяльності за 2017 рік. Загалом розмір середньомісячної зарплати становить 5938 гривень.  За даними таблиці, в 2017 році працівники сільського господарства, лісового та рибного господарства  в середньому  отримали 6346 гривень. У промисловості середня з/п складає 6826 гривень. Наприклад, у добувній промисловості та розроблення кар’єрів – 6146 грн., у переробній промисловості – 5875 […]

Офіційна робота – це соціальні гарантії для робітників і уникнення штрафів для наймачів. Працівники  управління праці та соціального захисту населення пішли  у швейні цехи Хмельницького, аби нагадати про це. Олександр Симчишин налаштований оптимістично. “Збільшення надходжень до місцевого бюджету від легалізації найманих працівників за 2017 рік обчислюється кількома десятками мільйонів гривень. Не так давно до управління […]