В чому помиляються хмельницькі підприємці

Зараз на обліку в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) по Хмельницькій області перебуває близько 30 тисяч юридичних осіб і найбільше, звісно, у Хмельницькому  – 38% від загальної їх кількості. На другому місці Кам’янець-Подільський  (7%) та Хмельницький  район (6%). У цих регіонах і рівень насиченості суб’єктами в розрахунку на 1000 осіб наявного населення значно перевищує середній рівень по області. 
Найпоширенішими організаційними формами суб’єктів економіки залишаються приватні підприємства та товариства з обмеженою відповідальністю, частка яких в загальній сукупності юридичних осіб на початок квітня 2017р. становила 44%. 

Кількість підприємців збільшується. Протягом першого кварталу поточного року на облік взято три з половиною сотні юридичних осіб.

Кожен підприємець, започатковуючи свій бізнес, ставить перед собою мету та мріє досягнути певних фінансових результатів. Але у когось справи йдуть непогано, а у когось не все виходить так, як би того хотілося.

Спеціальної літератури є досить, аби отримати теоретичні знання. А як на практиці? Досвід – син важких помилок, бо не помиляється той, хто нічого не робить. Важливо зробити висновки і не робити помилок надалі.

Є у Хмельницькому громадська організація «Картка хмельничанина». Її партнерами є кілька сот підриємців, які надають послуги і реалізують різноманітні товари. Мешканці Хмельницького, які користуються їхніми послугами як власники «Картки хмельничанина», отримуючи замовлення через безкоштовну службу доставки, справу мають тільки з кур’єром і переймаються тільки тим, щоб вчасно зробити замовлення через диспетчерську службу і перевірити якість того, що замовлено і доставлено.

Однак кожен з нас придбає товари чи продукти харчування, отримує послуги щодня в торгових точках, салонах, тощо. І, на превеликий жаль, ми не завжди залишаємося задоволеними якістю обслуговування. Громадська організація «Картка хмельничанина», виконуючи функцію посередника між підприємцями і споживачами, ініціювала опитування серед хмельничан з метою виявити помилки, які роблять підприємці Хмельницького. Звичайно, думку містян в першу чергу почують партнери «Картки хмельничанина», і напевно прислухаються до голосу народу. Але інформація, яку буде викладено нижче, буде корисною для усіх, хто працює з людьми та робить бізнес у Хмельницькому і не тільки.

 

Схоже на те, що у  Хмельницькому тільки одиниці підприємств аналізують свою роботу. У місті майже відсутнє використання комплексного маркетингову підходу та, головне, аналізу в бізнесі. Це дуже прикро, тому що в умовах такої жорсткої конкуренції тільки аналіз і використання маркетингу дозволить отримувати прибуток. Все інше веде до виживання та банкротства підприємств.

 

За спостереженнями небайдужих хмельничан, найбільш поширені помилки підприємців і поради для них такі:

  1. Відвідувачі перестають ходити до вас коли на ваших дверях табличка “обід/вихідні/на замовлення/”вийшла на 5 хвилин”.
  2. Якщо немає функціональних обов’язків і детального опису робочих процесів, працівники поступово починають займатися на робочому місці своїми особистими справами.
  3. Якщо підприємець сам працівник на своєму підприємстві – забудьте про вихідні і відпочинок. Святкувати підприємець може тоді, коли хтось на його підприємстві отримує понаднормову зарплатню за роботу у вихідні.
  4. Якщо у вас не бізнес b2b, якщо ви продаєте товари/послуги в роздріб – забудьте про те що є кращі чи гірші клієнти. Як тільки ви починаєте перебирати відвідувачами, намагаючись оцінити,, скільки в кого грошей в кишені, ви починаєте плодити негативні чутки про ваше підприємство. І відвідувачів стає менше.
  5. Інформація нічого не коштує, якщо це не секретна інформація. Консультуйте завжди і всіх, щиро намагайтеся допомогти порадою, якщо можете це зробити. Не проконсультуєте ви – проконсультує ваш конкурент, або Google (в якому розміщена реклама конкурента).
  6. Не знаєте в чому перевага вашого товару? Гадаєте ваша пропозиція така, як у всіх? Знайдіть унікальність якомога швидше. Нікого не цікавить товар, який можна купити будь-де за тією ж ціною. Якщо це не fmcg. Тоді унікальні властивості мають бути у місця торгівлі. Але мають бути! При тому простими і зрозумілими навіть дитині.
  7. Реклама – це обізнанність про вас тут і зараз. Якщо ваш ресторан перехожий не назве в числі перших трьох – про вас не знають. А “піти туди – не знаю куди”– справа не з легких. Але реклама має дивувати і запам’ятовуватись. Фрази типу “магазин «МЕБЛІ» на тому ж місці продає ті самі меблі” ніхто не помічає. Немає інших ідей? Запросіть спеціаліста або виплатьте персоналу премію за нових відвідувачів.
  8. Дякуйте відвідувачам за погані відгуки про вас. Вони – ваші союзники, адже в іншому випадку могли б промовчати і злорадно посміхатися. Погані відгуки – це інструкції до виконання. Просто приберіть те, що заважає і дратує, і робота піде краще.
  9. Виконуйте обіцяне в умовах акції. Навіть якщо покупець обхитрив вас. Зекономлені 2% при відмові у продажу товару зі знижкою на знижку не зроблять вас мільйонером. А постійних покупців (друзів) можете втратити.

Саме про ці і інші речі «Карта хмельничанина» розмовлячє зі смвоїми підприємствами-партнерами.
Але це має бути важливим для усіх хмельничан, адже ми всі – клієнти один одного в цьому місті!

 

Схоже

У Хмельницькому, на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Державної фіскальної служби України для фахівців підрозділів митного оформлення протягом трьох днів проходив семінар на тему «Державний експортний контроль. Ідентифікація товарів подвійного використання (СІТ)». Захід відбувся в рамках програм Державного Департаменту США з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) та Департаменту енергетики США з експортного […]

Компанія пропонує своїм пайовикам та ініціативним мешканцям населених пунктів Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської та Рівненської областей, де «МРІЯ» веде сільськогосподарську діяльність, взяти участь у конкурсі проектів економічного розвитку сільських громад. Фінансова допомога від Агрохолдингу надаватиметься для створення нових чи розширення діючих Сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК). Загальний бюджет проекту складає 4 мільйони гривень. Дані кошти […]

У червні місяці 2017 року на земельних торгах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Хмельницькій області, були реалізовані права оренди на 5 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Їх загальна площа склала більше 55 гектарів на території двох районів – Новоушицького та Красилівського. За користування цією землею до бюджетів сільських рад щорічно надходитиме 106184,63 гривень. Під […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *