У Хмельницькому Сергій Тарута презентував Доктрину збалансованого розвитку «Україна 2030»

У Хмельницькому Сергій Тарута презентував  Доктрину збалансованого розвитку «Україна 2030» 16 Червня 2017 1 318
Події

14 червня Хмельницький відвідав Сергій Тарута.  Політик мав зустрічі зі студентами, професорсько-викладацьким колективом національного університету. Завершив свій візит Сергій Олексійович зустріччю з місцевими підприємцями в Агенції сталого розвитку. На ній він  презентував Доктрину збалансованого розвитку «Україна 2030».

Над Доктриною працювала дослідницька група «Аналітична платформа стратегічних комунікацій».

Доктрина «Україна 2030» – це  науково-обгрунтована система принципів, соціально-економічних і політичних механізмів розвитку людини і суспільства в Україні.

Очевидно, що українська економіка і державне управління країни потребують модернізації і адаптації до світових трендів.  Саме це буде запорукою економічного зростання і позитивних змін у суспільстві. На жаль, раніше довгострокової стратегії не було. Вперше в Україні вдалося об’єднати широке коло бізнесу для створення такого плану. Доктрина «Україна 2030» була презентована  за кордоном і отримала експертну оцінку провідних фахівців . Німецькі експерти, зокрема, наголосили на необхідності суттєвих змін у банківській системі. За умови їх здійснення Німеччина готова лобіювати інтереси України у Європі. Англійці пропонують застосувати нову для України модель економічного розвитку і вважають, що навіть при значних ризиках це підвищить зацікавленість світової спільноти до нашої країни.

У Доктрині говориться про те, що рівень ВВП 2030 року може сягати 710-750 млрд.США. Найвищі показники ВВП минулих років: 2007 рік – $ 179,99 млрд, 2013 рік – $183,3 млрд. Після цього спостерігалося різке падіння ВВП аж дo $90,62 млрд. у 2015 році, і тільки у 2016 році ВВП виріс до $ 92,6 млрд. Такого різкого падіння не спостерігалося протягом 25 років. За усі роки української незалежності відбувся спад вітчизняної економіки на 60%, що змістило Україну з 10 місця в Європі на останнє.

Національна валюта знецінилася, реальний дохід населення знизився більш ніж на третину. Населення збідніло, а рівень безробіття зріс. Минулий рік характеризувався відносною макроекономічною стабільністю, однак є чинники, які стримують масштабне відновлення економічної активності в Україні.

Розробники  Доктрини вказують на  принципові системні помилки існуючих стратегій, зокрема помилки управління, ставку на закордонну і міжнародну кредитну допомогу, руйнівні заходи порятунку банківської системи, залишення поза увагою освіти і науки, тощо.

За часи незалежності практично не відбулися зміни у системі державного управління і збереглися елементи неефективної радянської системи управління на всіх рівнях, а зміни носили косметичний характер.

Останнім часом катастрофічно зменшилися інвестиції в економіку.  Розвиток України гальмують втрати від військових дій на Сході (25% ВВП), значний рівень тіньової економіки, масштабна корупція на всіх рівнях, неефективна система пенсійного забезпечення, державний та гарантований державою  борг (на кінець 2016 року він досяг 71 млрд.доларів США з 64,3% зовнішнього боргу) та велика енергоємність ВВП України.

Чинна економічна модель потребує реформування. Революція Гідності визначила політичний курс України на асоціацію з Європейським Союзом.  Це означає, що Україна має дотримуватися європейських цінностей: верховенства права, поваги до людини, безпеки життя, розвитку національної економіки.

Аналізуючи світові горизонти розвитку, зіставляючи наявні сильні та слабкі сторони національної економіки, Доктрина визначає, що головним багатством і ключовим потенціалом України є людський капітал. Інвестиції у людський капітал є найвигіднішими і для суспільства загалом, і для окремої людини.

Великого значення розробники Доктрини також приділили питанню захисту довкілля, підтримки і розвитку національної науки і культури.

Але основне питання – як залучити в українську економіку інвесторів? Як повернути довіру зовнішніх інвесторів і фінансово стимулювати розвиток української економіки?

Ці та інші важливі питання висвітлені у Доктрині «Україна 2030». Торкнулися їх і учасники зустрічі з Сергієм Тарутою.

 

 

Алла Самойленко за матеріалами Доктрини збалансованого розвитку «Україна 2030»

Читати інші новини

Ще одну європейську відзнаку отримала Хмельницька міська громада 02 Липня 2025 127 Ще одну європейську відзнаку отримала Хмельницьк...
Хмельницька міська територіальна громада отримала почесну відзнаку «Досвід, ...
Батьки молодих слідчих з Хмельниччини отримали подяки від керівництва Нацполіції 02 Липня 2025 482 Батьки молодих слідчих з Хмельниччини отримали п...
З нагоди Дня слідства батьки трьох слідчих з Хмельниччини отримали подяки ві...
У Хмельницькій обласній лікарні відкрили мінібібліотеку для пацієнтів 01 Липня 2025 451 У Хмельницькій обласній лікарні відкрили мінібіб...
У приміщенні Хмельницької обласної лікарні з’явився особливий простір – поли...
Новий туристичний маршрут створили на Кам’янеччині 30 Червня 2025 496 Новий туристичний маршрут створили на Кам’янеччи...
"Каменотесний промисел Дунаєвеччини" – новий туристичний маршрут у Хмельниць...
Діти захисників з Кам’янця-Подільського поїхали на відпочинок у Польщу 30 Червня 2025 345 Діти захисників з Кам’янця-Подільського поїхали ...
Вчора, 29 червня, 15 дітей з родин українських захисників, які захищають кра...
Мистецьку акцію для дітей влаштували у вихідні у Хмельницькому (ФОТО) 30 Червня 2025 420 Мистецьку акцію для дітей влаштували у вихідні у...
28 червня, у День Конституції України, на березі Південного Бугу, в Молодіжн...
Корову, що загрузла в болоті, рятували на Шепетівщині 28 Червня 2025 587 Корову, що загрузла в болоті, рятували на Шепеті...
Надзвичайна подія з твариною сталася днями поблизу села Ріпки Ізяславської т...
Спільне комунальне підприємство створили громади Хмельниччини та Буковини: яка мета 28 Червня 2025 1 201 Спільне комунальне підприємство створили громади...
СКП «Пониззя» створене за моделлю DMO (Destination Marketing Organization) —...
Дивитись все Дивитись все