Новини
Події

У Хмельницькому автовласники-пересічники підтримали акцію, яку у Києві проводить “Авто Євро Сила”

Сьогодні  власники нерозмитнених автомобілів зібралися у Києві. Громадська організація “Авто Євро Сила”влаштувала мітинг під Верховною Радою  з вимогою зробити доступним розмитнення автомобілів та скасувати Євро-5 для вживаних автомобілів.

З Хмельницького до Києва для участі у акції вирушило понад 20 автомобілів. А підтримати своїх однодумців у Хмельницькому зібралися автолюбителі та представники спілки таксистів Хмельницького, які їздять на авто з так званими “євробляхами”. З журналістами на акції підтримки спілкувався активіст Сергій Галушка.

Він, зокрема, сказав, що їхня акція носить виключно мирний характер і налаштовані вони на перемогу. Влада має прислухатися до активістів. Дороги у Хмельницькому  активісти не перекривали.  12 автомобілів з іноземною реєстрацією вишикувалися на центральній площі міста.

Вимоги у активістів наступні: зробити розмитнення доступним для широкого загалу, щоб автомобіль для українців став засобом пересування, а не предметом розкошу, створити умови для легалізації уже ввезених з-за кордону автомобілів, а також скасувати норму Євро-5 як умову для ввезення автомобілів на територію України. Але не варто забувати і про дороги, які мають бути якісними і безпечними для українців.

До слова, станом на 4 серпня 2017 з ввезених 492,5 тис. автомобілів (111,9 тис. в режимі транзиту і 380,6 тис. тимчасового ввезення) межі України не покинули приблизно 72,3 тис. транспортних засобів, серед яких близько 10,4 тис. порушують терміни перебування.

В цілому, з 2015 року митниками було складено більше 26,1 тис. протоколів про порушення митних правил за статтею 470 (порушення термінів транзиту) і майже 4,9 тис. протоколів про порушення митних правил за статтею 481 (порушення термінів тимчасового ввезення) Митного кодексу.

За цей період за порушення термінів транзиту і термінів тимчасового ввезення митницями було накладено штрафів на суму понад 206,5 млн гривень, повідомляє Обозреватель.

 

 

 

Автор: Алла Самойленко