Обсяг субсидій у Держбюджеті на 2018 рік знижено. Уряд свідомо обманював громадян?

«Відродження»: У Бюджеті наступного року потрібно зберегти фінансування субсидій ЖКГ не нижче рівня 2017-го року.

У наступному році уряд планує знизити витрати держбюджету на одержувачів субсидій. У внесеному до парламенту проекті Бюджету на 2018 рік на ці цілі передбачено на 3,2 млрд грн менше, ніж у 2017 році. Мабуть, за логікою Кабміну, частина одержувачів субсидій стане жити краще і втратить право на пільги. А для частини громадян розмір субсидій може бути скорочено або скасовано зовсім завдяки новим обмеженням з боку уряду. Таких обмежень за останні півроку було введено мінімум три.

Попит на субсидії зростає

З року в рік бажаючих отримати субсидію не стає менше. Навпаки: за даними Державної служби статистики, в січні-липні 2017-го за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулися 6,8 млн українських сімей, що на 85,7% більше, ніж у січні-липні 2016 року. Відсоток відмови держави по субсидіях сьогодні – більше 10%. З початку цього року було призначено субсидії для 87,1% з числа тих, хто звернувся, а саме: для 5,9 млн домогосподарств. У порівнянні з минулим роком, кількість одержувачів субсидій зросла на 2,2 млн сімей – тобто, більш ніж на 60%.

Уряд не справляється з таким потоком звернень, але замість того, щоб визнати, що тарифи на комунальні послуги в Україні завищені і не відповідають рівню доходів громадян, Кабмін намагається обмежити кількість одержувачів субсидій.

Обмеження від Кабміну

18 серпня Кабмін вчергове вніс зміни до Положення про порядок отримання субсидій населенням. Скорочена тривалість сезону, протягом якого держава буде проводити компенсацію вартості комунальних послуг за опалення – тепер покривати субсидіями будуть період з 15 жовтня по 15 квітня. Це нововведення не торкнеться жителів багатоповерхівок. А ось у мешканців приватних будинків держава фактично забирає один місяць опалювального сезону. Раніше субсидія за опалення поширювалась на період 1 жовтня – 30 квітня. Серед інших обмежень – скорочення норм споживання електроенергії з травня 2017-го, а в серпні – газу. Ці корективи торкнуться вже всіх одержувачів субсидій.

За словами першого заступника глави партії «Відродження» Володимира Пилипенка, ближче до опалювального сезону не варто виключати можливості внесення інших змін і нових «сюрпризів» для одержувачів субсидій.

«Партія «Відродження» вважає, що перед скороченням нормативів уряд мав показати відповідні розрахунки! Але цього зроблено не було. Зате Кабмін продовжує шляхом створення нормативних бар’єрів штучно обмежувати кількість одержувачів субсидій, щоб скоротити свої витрати на ці цілі! Невже чиновники не розуміють, що у людей реально немає грошей для того, щоб платити ці необґрунтовані і завищені тарифи?! Українці будуть відповідати на такі дії Кабміну просто масовими неплатежами. Борги населення за комуналку вже перевищили 28 млрд грн. У людей просто немає грошей для того, щоб платити за такими непідйомними тарифами!», – заявив політик.

Він зазначив, що депутатська група «Відродження» не тільки не підтримає пропозиції щодо скорочення суми субсидій, закладені у проект Держбюджету-2018, а й наполягатиме на перегляді рішення КМУ від 18 серпня 2017-го року. При нарахуванні субсидій на опалювальний сезон 2017-2018 рр. повинні враховуватися доходи громадян за календарний рік, – наполягають у політсилі. А сума закладених до Держбюджету субсидій повинна виходити з реальних потреб з «амортизації» зростання цін на послуги ЖКГ для населення.

Вимоги «Відродження»

Зниження нормативів споживання газу, як і інші бюрократичні обмеження КМУ, вдарять, передусім, по бюджетах малозабезпечених сімей, що може призвести до позбавлення права на субсидії частини найбільш соціальнонезахищених груп населення.

«Ми вимагаємо припинити подібні експерименти і маніпуляції з одержувачами субсидій. Ми виступаємо категорично проти спроб вирішувати проблеми з дефіцитом коштів на виплату субсидій соціально незахищеним верствам населення за рахунок необґрунтованих змін у правилах їх надання. Юристи партії готові надати юридичну підтримку тим громадянам, чиї права порушені постановою уряду», – підкреслив Віктор Бондар.

Також депутат повідомив, що під час розгляду проекту Бюджету на 2018 рік депутатська група «Партія «Відродження» вимагатиме збереження фінансування субсидій ЖКГ не нижче рівня 2017 року.

 

Схоже

До кінологічного центру ГУНП в Хмельницькій області на екскурсію завітали учні загальноосвітньої школи № 30. Діти мали можливість на власні очі побачити, як тренують собак, як чотирилапі працюють — розшукують злочинців та заборонені предмети, де вони живуть і що їдять. Працівники кінологічного центру ГУНП в Хмельницькій області влаштували для юних відвідувачів справжній майстер-клас: на тренувальному […]

62 камери відеоспостереження встановлять у Хмельницькому наступного року. 30 з них — оглядові, 32 — з аналітикою. Їх розташують на всіх в’їздах та виїздах з міста, а також на дорогах та перехрестях. Аналітичні відеокамери дозволять миттєво визначити номерний знак автомобіля і відстежити його рух. Місту відеокамери коштуватимуть близько 3 мільйонів гривень. Детальніше у сюжеті МТРК […]

У січні-листопаді, послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 32,4 тис. безробітних громадян. «З початку року більше 6 тис. роботодавців поінформували Хмельницьку обласну службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках. Завдяки активній співпраці майже 67% вакансій було укомплектовано», – зазначив директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня. Майже 65% вакансій припадають на робітничі професії: металообробки, будівництва, […]