Вінницька делегація на Хмельниччині

У рамках проведення спільного виїзного засідання керівників органів місцевого самоврядування Вінницької та Хмельницької областей делегація з Віниччини на чолі з головою обласної ради Анатолієм Олійником та разом з головою Хмельницької обласної ради Михайлом Загородним і представниками органів місцевого самоврядування краю відвідали Дунаєвецький район.

Члени делегації побували у Дунаєвецькій селищній та міській об’єднаних територіальних громадах.

Мережа навчальних закладів  Дунаєвецької селищної ОТГ складає 5 загальноосвітніх шкіл, 4 навчально-виховних комплексів та 6 дошкільних навчальних закладів. Наразі в школах навчається 950 учнів, виховний процес яких забезпечують 175 педагогічних працівників. У дошкільних закладах виховується 290 дітей. Для 243 учнів організовано безкоштовне підвезення сімома шкільними автобусами із 17-ти населених пунктів. За рахунок співфінансування бюджетів різних рівнів придбано шкільний автобус.  У порівнянні з минулим роком, суттєво збільшились видатки на харчування в навчальних закладах.

Надання медичних послуг, як зазначив Антон Камінський, у громаді здійснюють 3 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 10 ФАПів. У підпорядкуванні селищної ради знаходиться 20 закладів культури – 11 бібліотек та 9  будинків культури і клубів, функціонує стадіон.

Цьогоріч утворене ОТГ багатопрофільне комунальне підприємство, яке організовано щотижнево здійснює збір та вивіз твердих побутових відходів з кожного населеного пункту громади. За кошти місцевого бюджету проведено та реконструйовано у селах водогони, встановлено 290 енергозберігаючих ламп. Приділяють увагу у селищній громаді й стану доріг, як у населених пунктах, так і за їх межами.  На їх ремонт спрямовуються кошти державної субвенції, які надійшли на розвиток інфраструктури територій. Ці ж кошти направляються керівництвом громади на капітальні ремонти та реконструкції закладів соціальної сфери.

Реалізуються у Дунаєвецькій селищній громаді ряд проектів за кошти Державного фонду регіонального розвитку, серед яких, зокрема, реконструкція водогону у селищі Дунаївці, загальна вартість якого сягає більше 14 млн. гривень.

 

Ознайомилися члени вінницької делегації ще з одним позитивним прикладом процесу об’єднання на Хмельниччині, відвідавши одну з найбільших громад України – Дунаєвецьку міську об’єднану територіальну громаду. У склад громади входить 51 населений пункт та проживає майже 40 тисяч осіб.

Міський голова Веліна Заяць поінформувала гостей, що для підтримки належного порядку у громаді діють чотири комунальні підприємства: «ЖЕО», «Міськводоканал», «Тепломережа», «Благоустрій Дунаєвеччини».

За кошти державної субвенції відповідно до проектів «Створення матеріально-технічних умов для функціонування КП «Благоустрій Дунаєвеччини» та створення сортувального цеху твердих побутових відходів на території міської ОТГ придбано техніку та спецтехніку на загальну суму майже 9,5 млн. гривень. Завдяки закупленій техніці проводиться вчасне розчищення доріг, тротуарів, вивезення сміття та здійснюється постійний благоустрій території громади.

На балансі ОТГ – центральна районна лікарня з поліклінікою, міський культурно-мистецький просвітницький центр, міська бібліотека, філія Балинського ВПУ №36, 5 дошкільних закладів, 3 загальноосвітні школи І-ІІІ ст. та НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія», будинок творчості школяра, станція юних натуралістів, станція юних туристів, дитяча школа мистецтв, міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», дитячо-юнацька спортивна школа, територіальний центр соціального обслуговування, міський центр соціальної реабілітації дітей інвалідів «Ластівка».

Поділилися керівники Дунаєвецьких селищної та міської об’єднаних громад й планами на майбутнє. За їх словами, завдяки наполегливій праці та правильно проведеній ефективній бюджетній політиці залежить подальший успішний розвиток будь-якої об’єднаної територіальної громади.

Також вінницька делегація ознайомилися з роботою Гуменецької об’єднаної територіальної громади Кам’янець-Подільського району.

До складу громади ввійшли території Абрикосівської, Великозаліської, Голосківської, Гуменецької, Думанівської, Залісся Другої, Нігинської та Супрунковецької сільських рад. Населення Гуменецької ОТГ наразі складає понад 14 тисяч мешканців.

У ході візиту на Кам,янеччину, вінничани ознайомилися з роботою міської ради щодо розвитку туристичної інфраструктури та надання туристичних послуг.

Приємним сюрпризом завершення візиту стала екскурсія по Національному історико-архітектурному заповіднику “Кам,янець”.

Голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник зауважив, що Дунаєвецька міська ОТГ є одним з позитивних прикладів процесу об’єднання на Хмельниччині.

«Область однією з перших в такому масштабі зробила крок до об’єднання громад, на прикладі яких можна побачити, що процес дав досить позитивний результат. В однаковій мірі всі об’єднані територіальні громади можуть використовувати свої можливості, а якщо в громаді є ще й лідери, які не бояться брати на себе відповідальність, то результати просто вражаючі, такі які отримали, наприклад, в Дунаєвецькій міській об’єднаній територіальній громаді», – сказав Анатолій Олійник.

Очільник Вінницької облради зазначив, що прихильно ставиться до об’єднання територіальних громад, адже європейський досвід показує, що саме така формула працює та дає можливість залучити всіх до вирішення проблем.

Коментуючи проведення першого дня візиту вінничан на Хмельниччину, голова обласної ради Михайло Загородний зазначив, що обидві сторони отримали позитивні результати від спілкування. Члени вінницької делегації мали змогу дізнатися про окремі напрацювання хмельничан щодо ефективного управління громадою.

«Отримавши повноваження на місця та потужний фінансовий ресурс, об’єднані територіальні громади повинні мати відчуття відповідальності за раціональне використання цього ресурсу. А отримавши кошти на розвиток інфраструктури від державного бюджету, ОТГ зобов’язані навчитися заробляти кошти і ставати автономними», – сказав Михайло Загородний.

 

Схоже

Сьогодні в Департаменті соціального захисту населення Хмельницької ОДА оголосили про початок Обласної акції в рамках Всеукраїнської “16 днів проти гендерного насильства”, яка проходить щорічно з 25 листопада по 10 грудня. Ця акція відбувається у світі з 1991 року і закликає людство до припинення усіх форм насильства. Україна приєдналась до неї у 2000 році. Апеляційний суд […]

Виховання свідомого підростаючого покоління, активних громадян суспільства з шкільних років, спонукання до творчої праці – одне із пріоритетних завдань міської влади. На цьому наголосила керуючий справами виконавчого комітету Юлія Сабій під час зустрічі з лідерами міського учнівського самоврядування “Нова генерація міста” та учасниками зразкового художнього колективу «Прес-клуб «Юний журналіст» Палацу творчості дітей та юнацтва. З […]

Комунальники завершили ремонт частини вулиці Вутіша (Польські фільварки). Кошти на відновлення дорожнього покриття вдалося залучити завдяки народному депутату та відповідно – за рахунок надходження субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціального-економічного розвитку окремих територій, а також співфінансуванню з міської казни. Так, виконано ремонт 786 кв.м найбільш зруйнованої ділянки дороги. Джерело