Осінь – пора застуд: хмельницькі лікарі радять, як вберегтися від грипу

Щорічна вакцинація – є найбільш ефективним засобом профілактики і захистом від важких форм грипу з можливим летальним кінцем. Як повідомляє головний лікар Хмельницької міської інфекційної лікарні Оксана Піддубна, співробітники закладу вже почали щеплюватися проти грипу.

Треба пам’ятати, що в першу чергу грип небезпечний для людей похилого віку, людей з надмірною вагою, дітей, вагітних жінок та людей з хронічними захворюваннями (цукровий діабет, бронхіальна астма тощо).

В цьому сезоні, як завжди, серед циркулюючих штамів грипу будуть домінувати три: H1N1 (Мічиган) – А, H3N2 (Гонконг) – А, В/Brisbane – В.

На сезон 2017/2018 року для профілактики грипу в Україні перереєстровано 4 вакцини з оновленим складом вірусів, актуальних для цього сезону. Вакцини є сучасними, максимально інактивованими, з максимальною імуногенною активністю.

Вакцинуватися потрібно вже зараз, враховуючи, що імунітет починає працювати тільки через два тижні після щеплення.

При появі клінічних симптомів грипу, пацієнти, особливо із груп ризику, повинні негайно звертатися до лікаря.

Консультації стосовно вакцинації та лікування завжди можна отримати у Хмельницькій міській інфекційній лікарні. Вакцину можна придбати в аптеках міста.

Схоже

Всеукраїнська кампанія “Лікар для кожної родини” розпочалася три тижні тому. Зараз кожний українець може вільно обрати власного лікаря. Понад мільйон декларацій уже зареєстровано в Національній електронній системі охорони здоров’я “eHealth”. Активно до цього процесу долучилися і мешканці Хмельницької області. На сьогоднішній день, згідно даних “eHealth”, укласти угоду з власним лікарем можна у 31 закладі охорони здоров’я. У системі зареєструвалося […]

20 квітня, у Всеукраїнський день боротьби з меланомою, в приміщенні управління охорони здоров’я міської ради безкоштовно перевіряли родимки усім охочим хмельничанам. Акцію ініціювали управління охорони здоров’я та депутат міської ради, головний лікар Хмельницького міського центру ПМСД №2 Людмила Головко. «Подібні обстеження раніше проводились на обласному рівні шкірно-венерологічним та онкологічним диспансерами. Місто Хмельницький вперше бере участь […]

До Всеукраїнського дня боротьби з меланомою 20 квітня з 9.00 до 15.00 в управлінні охорони здоров’я Хмельницької міської ради (вул. Грушевського, 64, кабінет №1) проводитиметься безкоштовне обстеження родимок на предмет переродження в меланому. Довідка: Меланома – злоякісне новоутворення, що розвивається при злоякісній трансформації пігментих клітин меланоцитів. Часто утворюється на місці вродженої пігментної плями (невуса). Кожного року у світі […]