У Хмельницькому оновлюватимуть Майдан Незалежності. Уже на днях оприлюднять три кращі проекти | Поділля News
Новини
Події

У Хмельницькому оновлюватимуть Майдан Незалежності. Уже на днях оприлюднять три кращі проекти

Як повідомляє Хмельницька міська рада, 23 листопада члени конкурсної комісії визначали переможця найкращого проекту на оновлення майдану Незалежності. Для участі у голосуванні були запрошені спеціалісти не лише з Хмельницького, а й з Києва та Львова. Бурхливі обговорення тривали більше 5 годин. Завдання у архітекторів було дуже відповідальне, адже потрібно було врахувати чимало факторів, а головне – проект має відповідати потребам хмельничан різного віку.

Нагадаємо, влітку, під час громадського обговорення, мешканці міста подавали свої пропозиції щодо реконструкції головної площі міста. Усі побажання архітектори-конкурсанти мали взяти до уваги під час виготовлення проекту.
За словами ініціатора конкурсу, начальника управління ЖКГ Василя Новачка, проект переможця подальші виконавці робіт не зобов’язані втілювати стовідсотково у такому вигляді, як він поданий на конкурс.

«Цей конкурс не є таким, що зобов’язує втілювати проект, який переможе. Він радше рекомендаційного характеру».

Комісія розглядала 16 проектів з різних міст України. Після тривалих обговорень більшістю голосів було визначено переможцем конкурсу проект авторського колективу Мамбетової С.С., Пелещюк О.В. та Ібрагімова А.Р. (м. Львів) за лаконічність архітектурних рішень, якість громадського простору, архітектурну та художню дизайнерську цілісність, рівновагу, досконалість суб’єктів монументального мистецтва, відкритість для розвитку та вдосконалення площі залежно від потреб громади, безбар’єрне середовище для вільного пересування та комфортного відпочинку.

Інші проекти, за словами членів журі, також були варті уваги, але не були такими гнучкими до вдосконалення. Тому за потужну філософію залучення мешканців до суспільного життя та розвиток «Вільного інтелектуального простору», оригінальність архітектурної подачі відзначено другим місцем проект авторського колективу студентів архітектурної спеціальності НУ «Львівської політехніки» (м. Львів). Проект, який відзначився динамічністю простору, багаторівневим підземним паркінгом, озелененням та передбаченням місця для меморіалу Революції Гідності зайняв третє місце у конкурсі. Його автори – колектив Малишенко А.Д. (м. Хмельницький).

Отож, за результатами голосування на майдан чекає грандіозне оновлення з новою організацією площі: сухі фонтани, еко-паркінг, пам’ятник Революції Гідності, пішохідна зелена алея, велодоріжка, простір для скейтерів, пішохідна вулиця з можливістю проїзду, вічова частина. Це проект не одного року, але головне – ставити мету і прагнути її втілення.

Наразі усі стенди з проектами знаходяться у холі Хмельницької міської ради, тож кому цікаво, може зайти і ознайомитися з проектами.

Детальніше у сюжеті МТРК “Місто”

Автор: Катерина Прокопець