Сир «Хмельницької маслосирбази» не пройшов перевірку на якість
Сьогодні супермаркети пропонують широкий асортимент плавлених сирів як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва. Тому підприємство «Харківстандартметрологія» провело споживчу експертизу плавлених сирів.
Для проведення споживчої експертизи були закуплені зразки 10 видів плавленого сиру «Дружба», виготовленого в Вінницькій, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Херсонській та Хмельницькій областях України, який реалізувався в роздрібній торговельній мережі Харкова:
- – сир плавлений ТМ «Шостка»;
- – сир плавлений ТМ «Ферма»;
- – сир плавлений ТМ «Старий Амстердам»;
- – сир плавлений ТМ «Білоцерківський»;
- – сир плавлений ТМ «Весела Корівка»;
- – сир плавлений ТМ «Вершок»;
- – сир плавлений ТМ «Славія»;
- – сир плавлений ТМ «Кома»;
- – сир плавлений ТМ «Козуб продукт»;
- – сир плавлений ТМ «Пірятін’».
Якість продукції визначалась в державній випробувальній лабораторії харчової та сільськогосподарської продукції ДП «Харківстандартметрологія» за масовою часткою жиру, заявленою в маркуванні, масовою часткою вологи, за ідентифікацією жиру (наявність немолочних жирів), за масовою часткою консервантів.
Проте, результати споживчої експертизи показали, що 4 протестовані зразки плавленого сиру не відповідали вимогам нормативно-правових актів. Це сири ТМ «Козуб продукт», ТМ «Вершок», ТМ «Старий Амстердам», ТМ «Пірятін’». У трьох зразках виявлена сорбінова кислота, зокрема, і у хмельницького виробника ТМ «Старий Амстердам» при відсутності інформації в маркуванні про вміст цього консерванту.
Результати експертизи плавлених сирів наведені в таблиці.
За матеріалами ДП «Харківстандартметрологія»
Катерина Прокопець
Автор: Катерина Прокопець