В Хмельницькому кишенькові крадіжки є одним з найпоширеніших видів злочинів | Поділля News
Новини
Кримінал

В Хмельницькому кишенькові крадіжки є одним з найпоширеніших видів злочинів

За минулу добу до відділку поліції звернулось 7 громадян, які стали жертвами злочинців.
Так, 1 лютого о 04. 40 години по вулиці Проскурівській, у приміщенні нічого клубу, невстановлена особа шляхом вільного доступу таємно викрала із кармана куртки мобільний телефон Кіано, що належить 23-річному місцевому жителю.
01 лютого о 09.40 год. звернувся 38-річний місцевий житель про те, що 27 грудня 2017 року в першій половині дня, по вулиці Озерній, невстановлена особа шляхом вільного доступу з рюкзака викрала мобільний телефон “Соні”.
30 січня о 18.30 год. під час проїзду в тролейбусі №7 невстановлена особа шляхом вільного доступу з кишені куртки викрала мобільний телефон “Самсунг”, що належить 34-річній місцевій жительці.
01 лютого о 14.40 год. по вулиці Проскурівській, невстановлена особа шляхом вільного доступу з кишені викрала мобільний телефон “Леново”, гроші 1000 грн., встановлюється, що належить 28-річному жителю села Закупне.
01 лютого о 11.00 год. по вулиці Староміській, невстановлена особа перебуваючи в холі школи №1, з рюкзака неповнолітньої 11-річної місцевої жительки. викрала мобільний телефон марки “Самсунг J5”, що належить 39-річній місцевій жительці.
30 січня в період часу з 20:45 по 21:00 години по вулиці Камянецька, поблизу магазину “Краяни” невстановлена особа таємно шляхом вільного доступу із кишені куртки здійснила крадіжку мобільного телефону марки “Samsung” , який належить 33-річній, місцевій жительці.
01 лютого близько 16.00 години по вулиці Перемоги невстановлена особа, перебуваючи на стадіоні НВК № 4 шляхом вільного доступу з кишені куртки викрала мобільний телефон “Хіомі Редмі 4Х”, який належить 32-річному місцевому жителю.
Щоб вберегтися від злодіїв треба
знати основні прийоми, якими користуються крадії.
Шановні громадяни, пам’ятайте: кишенькові злочинці ретельно вибирають жертву, ще заздалегідь. Не залишайте свої речі – мобільні телефони, сумки, барсетки, пакети – без нагляду навіть на хвилину.
У переповненому громадському транспорті кишенькові злодії використовують так званий метод “буферу”. Двоє зловмисників стають між жертвою і починають спілкуватися, активно жестикулюючи при цьому руками. В якийсь момент пасажир втрачає пильність і його обкрадають. Злодії обирають жертву серед неуважних людей. Інколи вони своєю «майстерністю» примудряються розстібнути людині “блискавку” на куртці, гудзики на піджаку, викрасти гроші з її внутрішньої кишені, а потім застібнути цей одяг назад, щоб жертва відразу не здогадувалася, що її обікрали і кишенькові злодії мали час вийти з автобуса.
Часто зловмисники орудують при посадці пасажирів в громадський транспорт, коли виникає штовханина. Як правило, вони роблять вигляд, що також намагаються зайти в переповнений автобус(маршрутку), а самі тим часом нишпорять по кишенях та сумках пасажирів. Не кладіть гаманці та мобільні телефони просто в пакети, а також кишені – задні, бокові, накладні. Для безпечнішого їх зберігання правоохоронці радять носити їх у внутрішні або так звані «потаємні» кишені. Уважно слідкуйте за тим, щоб Ваша сумка була ретельно застібнута.
Не давайте дітям у користування дорогі мобільні телефони та планшети, цим Ви наражаєте свою дитину на те, що вона може стати жертвою кишенькових злочинців, а в гіршому випадку ще й грабіжників.
А у випадку коли Ви вже стали жертвою кишенькового злодія, негайно звертайтесь на оперативну лінію «102».

Автор: Катерина Прокопець