В 2017 році Хмельницьким міськрайонним судом засуджено 591 людину, з них троє довічників

Продовжуємо публікувати статистичні дані за 2017 рік щодо розгляду справ Хмельницьким міськрайонний судом. На черзі статистика розгляду кримінальних справ, клопотань, подань.

Так, впродовж 2017 року до суду надійшло 922 справи кримінального провадження, з урахуванням залишку за 2016 рік розглянуто – 697 проваджень. Крім того, надійшло 6953 справи за клопотаннями слідчого, прокурора чи інших осіб, з яких не розглянуто лише 99.

Майже однакова кількість надійшла справ в порядку виконання судових рішень та  справ за скаргами на дії, бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування, відповідно – 1027 та 1252, закінчено провадження по 10 137  справах.

Так, найбільше справ надійшло за ст. 185 КК України по обвинуваченню у вчиненні крадіжок – 354; 70 справ надійшло щодо вчинення злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення; 55 справ щодо порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами; 146 справ щодо злочинів проти життя та здоров’я особи , з них:  14 – умисне вбивство та 14 -умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження. Крім того, з’явилась така категорія справ, як злочини у сфері тероризму, в провадженні суду минуло річ перебувало 11 таких справ, 5 з яких залишається в провадженні, 4 надіслано для визначення підсудності, а по 2 справах закрито провадження.

За 2017 рік Хмельницьким міськрайонним судом засуджено 591 особу, з них 65 жінок та 14 неповнолітніх, виправдано 2 особи, повернуто прокурору 28 проваджень. За статтею 115 КК України – умисне вбивство, до довічного позбавлення волі засуджено 3 осіб.

Крім того, Хмельницьким міськрайонним судом за 2017 рік призначено покарань у вигляді штрафу на загальну суму 580 550 грн.

Найбільша кількість потерпілих по справах категорії – злочини проти власності – 300 чоловіків та 188 жінок, яким заподіяно шкоду на загальну суму – 7 585 743 грн. 23 особи визнано потерпілими по справах про умисне вбивство, з них:16 – чоловіки, 7- жінки та їм спричинено шкоду на загальну суму – 1 003 000 грн.

Також протягом 2017 року до суду було подано 266 клопотань про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою,  188 з них було задоволено, 77 клопотань  розглядались уже у 2018 році, статистику розгляду яких ми опублікуємо уже в наступному році. Крім того, слідчими суддями було надано 135 дозволів на затримання осіб з метою їх приводу.

В порядку виконання судових рішень найбільшою є категорія щодо звільнення від покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку, таких клопотань надійшло до суду 174, які були задоволені за винятком трьох. Відносно 47 осіб судом застосовано амністію, а щодо 16 засуджених осіб вирішено питання про застосування примусового лікування.

Розглядались і у 2017 році Хмельницьким міськрайонним судом скарги на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового слідства. Так найбільше надійшло скарг на  бездіяльність слідчого, прокурора – 750, розглянуто –  738, з них 380 – задоволено. 177 скарг надійшло на рішення слідчого про закриття кримінального провадження, з яких 96 скарг було задоволено.

Схоже

Сучасні технології, як виявилося, не тільки спрощують ведення бузнесу і спілкування, а й використовуються наркоділками для торгівлі забороненими препаратами. На бажанні заробити легкі гроші «спалився» шістнадцятирічний хлопець, якого за підозрілу поведінку серпневої ночі затримали у Хмельницькому поліцейські.  У своєму рюкзаку парубок мав психотропну речовину і приладдя для фасування наркотика. Як виявилося, юнак мав намір збувати […]

На Хмельниччині завершили досудове розслідування за фактом збуту наркотичних засобів, а також зайняття сутенерством, у тому числі з використанням неповнолітніх осіб. Правоохоронцями задокументовано факти продажу 19-річною жінкою особливо небезпечного наркотичного засобу канабісу. Окрім того встановлено, що правопорушниця займалась сутенерством та  до злочинної діяльності залучила неповнолітню, повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області. Після отримання 1100 гривень за […]

Кілька годин знадобилося працівникам Хмельницького відділення поліції, аби встановити особу чоловіка, який здійснив хибне повідомлення  про замінування автомобільного мосту поблизу села Копистин та  місцевого автовокзалу. «Мінером» виявився 48-річний чоловік, який не має постійного місця проживання і уже багато років конфліктує з законом. Майже 21 рік він провів за ґратами за крадіжки, незаконне поводження зі зброєю та […]