Об’єднані громади Хмельницької області у рамках ініціативи “Рівний рівному” обміняються з європейцями досвідом розвитку територій
Досвід і можливості, які отримали українські регіони та об’єднані територіальні громади в ході децентралізації, дозволяють їм налагоджувати рівноправні відносини з міжнародними колегами.
Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода, коментуючи підписання Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво в рамках ініціативи «Рівний рівному» Робочої групи Комітету регіонів ЄС — Україна з питань децентралізації за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Меморандум підписали: Мінрегіон, Харківська та Хмельницька обласні ради, Чемеровецька, Широківська, Веселівська об’єднані територіальні громади та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Передбачається, що протягом 2018 року зазначені регіони та об’єднані громади в ході тренінгів, навчальних поїздок та стажувань обміняються з європейськими колегами практичним досвідом реалізації проектів розвитку територій.
Європейські учасники ініціативи будуть представлені 8 березня під час Дня розбудови партнерства в Брюсселі.
«Українським регіонам і об’єднаним громадам є чим поділитися з європейськими партнерами і є чому в них повчитися. Головне завдання ініціативи «Рівний рівному» — налагодити між учасниками дружній контакт. Завдяки ініціативі маємо можливість презентувати на міжнародному рівні зміни, які відбуваються в Україні в ході децентралізації, зацікавити міжнародну спільноту у реалізації спільних проектів. Отже головне зараз – вдало презентувати в Європі ваші здобутки, можливості та плани», — звернувся В’ячеслав Негода до українських учасників ініціативи.
Довідка
Ініціатива «Рівний-рівному» розроблена в рамках Робочої групи «Комітет Регіонів-Україна». Вона спрямована на розвиток партнерських відносин між місцевими та регіональними органами влади ЄС та України, а також забезпечення обміну досвідом, що сприяє місцевому та регіональному розвитку.
Комітет Регіонів ЄС запропонував своїм членам та їх адміністраціям (місцевим та регіональним органам влади ЄС) висловити свою готовність співпрацювати з українськими колегами. Тому було обрано п’ять рівнозначних партнерів, що представляють два регіони України та два регіони ЄС, а також три муніципалітети – об’єднані територіальні громади – з України та три муніципалітети з країн-членів ЄС.
Автор: Алла Самойленко