Телеканали Хмельницької області перевиконують мовні квоти | Поділля News
Телеканали Хмельницької області перевиконують мовні квоти

healthiest protein bars for weight loss Сьогодні, 21 лютого, відзначають Міжнародний день рідної мови.  Мова є потужним інструментом збереження та розвитку нашої культурної спадщини в її матеріальних і нематеріальних формах.

go site З жовтня минулого року в Україні почав діяти закон про мовні квоти на телебаченні. Згідно закону, на регіональних та місцевих телекомпаніях передачі та фільми українською мовою мають становити не менше 60% впродовж доби, зокрема, між 07.00 та 18.00 і між 18.00 та 22.00. Як дотримуються мовних вимог канали Хмельниччини?

go to link “Поділля-Центр”, “Ексклюзив”  і Дитяче телевізійне агентство (33 канал) перевиконують мовні квоти. Це засвідчили результати першої хвилі моніторингу ефіру телеканалів Хмельниччини, здійсненого представництвом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Хмельницькій області у жовтні-грудні минулого року. Усі випуски новин, що транслювалися протягом тижня в ефірі “Поділля-Центр”, “Ексклюзива” та “33 каналу”, велися винятково українською мовою. Загальний тижневий обсяг мовлення українською мовою в ефірі згаданих телерадіоорганізацій коливається від 85 % до 100 %:

go here Варто зазначити, що фактичне використання української мови в ефірі (коли вітчизняні та власні передачі виконані іншими мовами не зараховуються до частки обсягу ведення українською мовою відповідно до норми, що діятиме з 13 жовтня 2018 року) не суттєво відрізняється від обсягу мовлення державною мовою, обрахованого відповідно до положень перехідного періоду. Розбіжність становить від 1 % до 4 % відсотків.

Довідково.

З 13жовтня 2017 року діють законодавчо визначені квоти обсягу ведення мовлення та частки передач новин державною мовою в ефірі телеканалів.

Тижневий обсяг мовлення українською мовою у кожному проміжку часу з 7.00 до 18.00 год. і з 18.00. до 22.год. в ефірі регіональних телемовників має становити не менше 75 %, місцевих мовників – 60 %.

Мінімальна частка передач новин українською мовою у кожному проміжку часу з 7.00 до 18.00 год. і з 18.00. до 22.год. для усіх категорій мовлення – 75 %.

У перехідний період (до 13 жовтня 2018 року) до обсягу ведення мовлення українською мовою зараховуються усі передачі вітчизняного та власного виробництва не залежно від мови виконання.

Підготовлено за матеріалами Звіту представника Національної ради у Хмельницькій області О.Гавінської за 2017 рік

source link
Схоже

На території області триває активна фаза операції “Мігрант”, мета якої полягає у виявленні порушників міграційного законодавства та притягненні їх до відповідальності. Як повідомляють у міграційній службі області, у рамках заходів виявили двох іноземців-громадян Російської Федерації та Азербайджану, які не виконали попередньо прийняте рішення про примусове повернення у встановлений законодавством термін. Враховуючи обставини справи, судами Хмельницької […]

Арсенал вибухонебезпечних предметів виявили в лісовому урочищі «Евеліна», що в Ярмолинецькому районі Хмельницької області. Про це повідомляє прес-служба обласних рятувальників. Як зазначається, піротехніки Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області у спеціально відведеному місці знищили 32 вибухонебезпечних предмети часів Другої світової війни, а саме: 27 артилерійських снарядів калібру 76 мм, чотири 122 […]

У Хмельницькому патрульні оштрафували водія маршрутки, який порушив правила. Допомогли виявити порушника небайдужі хмельничани, повідомляє прес-служба патрульних. “Громадяни все активніше допомагають патрульним притягати до адміністративної відповідальності порушників ПДР. На початку місяця до патрульних звернулись громадяни та продемонстрували відео, у якому водій керуючи маршрутним транспортним засобом Mercedes, на перехресті вулиць Кам’янецька — Подільська, грубо порушив Правила […]