Новини
Увага!

На Хмельниччині поліцейські посилено слідкуватимуть за дотриманням правил рибальства

Від 1 квітня до 30 червня в області проводитимуть профілактичну операцію «Нерест-2018», яка пов’язана з встановленням у цей період заборони на вилов риби. 

Відповідно до наказу управління охорони, використання водних біоресурсів та регулювання рибальства в Хмельницькій області любительський та спортивний вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Управлінню охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Хмельницькій області забороняється у такі строки:
•    в усіх водосховищах з 01 квітня по 09 червня (включно) 2018 року;
•    у всіх річках та їх кореневих водах з 01 квітня по 20 травня (включно) 2018 року, а в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені ) з 1 квітня по 29 червня (включно) 2018 року.

Промисловий вилов риби заборонений з 1 квітня по 9 червня (включно) 2018 року. Також рибалити та збирати раків заборонено в період виношування річковим раком ікринок, личинок, а саме — з 1 квітня по 30 червня включно, повідомляє прес-служба ГУНП у Хмельницькій області.

Також забороняється організація змагань з рибальства та підводного полювання в період нересту риби, проведення у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області та прибережних захисних смугах днопоглиблювальних, вибухових, бурових робіт, видобуток гравію та піщано-ракушечної суміші.

Також не дозволено пересування будь- яких плавзасобів, крім суден спеціально-уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

За порушення заборони передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до 170 гривень. За лов водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову визначений штраф у розмірі до 680 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих біоресурсів.

Також за незаконне заняття рибним промислом передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ч. 1 статті 249 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає відповідальність у вигляді штрафу від 1700 гривень та більше. Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину, незалежно від її розміру, нараховується розмір завданої шкоди. Наприклад, за одну штуку незаконно пійманого товстолоба необхідно буде відшкодувати 255 гривень, за карася — 17, щуку — 340.

Автор: Тетяна Новак