У Хмельницькому проходить Форум сім’ї

Сьогодні у Хмельницькому проходить обласний Форум сім’ї, в якому беруть участь делегати-представники різних організацій. У нашому місті захід організував комітет обласного сімейного форуму, до  складу якого входять представники духовенства, влади та освіти міста.  Мета форуму – привернення уваги до проблем сім’ї та дітей в Україні, консолідація зусиль представників органів влади і громадськості для захисту цінностей української сім’ї та формування державної сімейної політики, заснованої на українських традиційних цінностях.
Панельна дискусія форуму – «Українська сім’я – сучасні виклики та загрози». До дискусії долучилися представники влади, релігійної спільноти, освіти і науки, громадські активісти. На форум був запрошений і міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

До заходу приєднались голова Духовної Ради Хмельницького митрополит Антоній (Махота), заступник директора Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Тетяна Дупляк, начальник управління соціального захисту Хмельницької міської ради Словян Воронецький, голова Спілки учасників АТО Хмельниччини Володимир Шрубковський та інші.

«Сьогодні ми повинні самі собі нагадати, що найдорожче для нас – це мама, тато, донька та син», – підкреслив важливість питання Олександр Симчишин під час виступу на відкритті сімейного форуму.

У фокусі обговорення – стаття 51 Конституції України, де говориться, що шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки. У змінах до Основного закону вже запропоновано вилучити слова «чоловік» та «жінка». Замість них пропонують послуговуватися узагальненими визначеннями: «Кожен має право на шлюб». Учасники форуму вбачають у цьому проблему.

Глибоку занепокоєність викликає той факт, що донині влада так і не визначилась з державною стратегією розвитку та підтримки сім’ї. Така стратегія повинна базуватись на традиційних для України духовно-моральних християнських цінностях і традиційному для нашого народу розумінні сім’ї як законного союзу чоловіка та жінки, які народжують і виховують дітей. «Нічого не об’єднує українців так, як спільний виклик, спільна проблема», – зазначив ведучий форуму Олександр Савчук.

У рамках форуму пройдуть майстер-класи на тему: «Особливості статевого виховання дітей та підлітків в сім’ї. Як захистити дітей від сексуалізації», «Чого найбільше потребує ваша дитина?», «Освітні програми як інструмент формування здорових уявлень про сім’ю».

Учасники форуму також працюватимуть в районних робочих групах.

 

Вікторія Пєвнєва

Схоже

30 листопада в інформаційному центрі Хмельницької АЕС відбудуться публічні обговорення питань реалізації Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ), а також її плану екологічних та соціальних заходів. ДП «НАЕК «Енергоатом» реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій, аби підвищувати в подальшому ядерну безпеку, забезпечити ефективну та надійну роботу енергетичної галузі, […]

24 листопада, у День пам’яті жертв голодоморів, у Хмельницькому відбудеться покладання квітів, встановлення запалених лампад і свічок до пам’ятників та місць захоронень жертв голодоморів. Загальноміські заходи із вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу розпочнуться о 15.45 на майдані Незалежності. О 16.00 Скорботна хода за участю керівництва міста та області, представників громадських об’єднань та релігійних конфесій, […]

З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи 21 листопада о 16.00 відбудеться мітинг, панахида та покладання квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні, що на вулиці Героїв Майдану, повідомляє прес-служба міської ради. О 17.30 у кінотеатрі ім. Т. Шевченка відбудеться перегляд тематичного документального фільму «Зима. Небесна сотня» із циклу «Зима, що нас змінила». Громадськість міста запрошують взяти участь у заходах та вшанувати пам’ять хмельничан, […]