У Хмельницькому проходить Форум сім’ї

Сьогодні у Хмельницькому проходить обласний Форум сім’ї, в якому беруть участь делегати-представники різних організацій. У нашому місті захід організував комітет обласного сімейного форуму, до  складу якого входять представники духовенства, влади та освіти міста.  Мета форуму – привернення уваги до проблем сім’ї та дітей в Україні, консолідація зусиль представників органів влади і громадськості для захисту цінностей української сім’ї та формування державної сімейної політики, заснованої на українських традиційних цінностях.
Панельна дискусія форуму – «Українська сім’я – сучасні виклики та загрози». До дискусії долучилися представники влади, релігійної спільноти, освіти і науки, громадські активісти. На форум був запрошений і міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

До заходу приєднались голова Духовної Ради Хмельницького митрополит Антоній (Махота), заступник директора Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Тетяна Дупляк, начальник управління соціального захисту Хмельницької міської ради Словян Воронецький, голова Спілки учасників АТО Хмельниччини Володимир Шрубковський та інші.

«Сьогодні ми повинні самі собі нагадати, що найдорожче для нас – це мама, тато, донька та син», – підкреслив важливість питання Олександр Симчишин під час виступу на відкритті сімейного форуму.

У фокусі обговорення – стаття 51 Конституції України, де говориться, що шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки. У змінах до Основного закону вже запропоновано вилучити слова «чоловік» та «жінка». Замість них пропонують послуговуватися узагальненими визначеннями: «Кожен має право на шлюб». Учасники форуму вбачають у цьому проблему.

Глибоку занепокоєність викликає той факт, що донині влада так і не визначилась з державною стратегією розвитку та підтримки сім’ї. Така стратегія повинна базуватись на традиційних для України духовно-моральних християнських цінностях і традиційному для нашого народу розумінні сім’ї як законного союзу чоловіка та жінки, які народжують і виховують дітей. «Нічого не об’єднує українців так, як спільний виклик, спільна проблема», – зазначив ведучий форуму Олександр Савчук.

У рамках форуму пройдуть майстер-класи на тему: «Особливості статевого виховання дітей та підлітків в сім’ї. Як захистити дітей від сексуалізації», «Чого найбільше потребує ваша дитина?», «Освітні програми як інструмент формування здорових уявлень про сім’ю».

Учасники форуму також працюватимуть в районних робочих групах.

 

Вікторія Пєвнєва

Схоже

Літературно-мистецький захід назвали оригінально – “Пиріжки по-славутськи”. Відбувся він 20 вересня у НВК «Успіх». Програма кураж-базару була насиченою та цікавою. Учні та вчителі навчального закладу продемонстрували свої таланти та здібності. Святкове дійство включало: вернісаж літературних творів «Славута – перлина Подільського краю»; розважальну програму «Славутські діти – краю квіти»; свято «Ми славимо тебе, Славуто»; конкурс «Дівоча […]

Раніше затриманих осіб на період слідства відвозили в інші ізолятори — у Старокостянтинів, Нетішин та Хмельницький. Тепер слідчі на місці зможуть працювати з затриманими. Це полегшить роботу слідчих та конвойних підрозділів поліції, а також суттєво зекономить паливно-мастильні матеріали — близько тони за місяць. Одночасно в ізоляторі зможуть утримувати до 14 осіб. У кожному приміщенні, де перебуватимуть […]

Управління торгівлі Хмельницької міської ради за підтримки обласної державної адміністрації  потурбувалося про те, щоб на День міста жителі обласного центру мали гарний святковий стіл. Для цього 29 вересня  на вулиці Прибузькій (від вулиці Свободи до Старокостянтинівського шосе) відбудеться святковий сільськогосподарський ярмарок.  До участі в ньому запрошуються фермери, виробники сільськогосподарської продукції, мешканці міста й сіл, які бажають вигідно […]