У центр Шепетівки заповзла гадюка
У самому центрі Шепетівки гадюка заповзла на подвір’я приватного будинку поблизу ДП «Шепетівський ремзавод». Спершу отруйного плазуна помітив хазяйський собака. Коли він наблизився до гадюки, та його вкусила за морду, розповідає господар пса Євген.
Чотирилапого потерпілого відразу доправили до ветлікарні.
— Йому поставили крапельницю, — розказав Євген. — Пес у важкому стані.
Євген зателефонував рятувальникам, але там пояснили, що вони виїжджають, коли змію знайдуть у криниці, або в іншому місці загального користування, й вона жива.
І людей, і собак може вкусити отруйна змія. Тому важливо знати, як діяти самому та яким чином рятувати тварину.
- Найчастіше змії кусають собак за кінцівки, шию, кінчик носа. В місці укусу швидко виникає місцева реакція, відбувається гіперемія тканин (почервоніння), сильний набряк. Можуть виникнути напади нудоти, сильну блювоту, апатію, слабкість, пригнічений стан, порушення координації і втрату орієнтації в просторі. У перші хвилини температура тіла здатна підвищуватися до 40–41,5 градусів, після чого різко знижуватися. Варто пам`ятати, що наростання симптомів відбувається блискавично і не можна зволікати ні хвилини.
- У важких випадках можливе порушення серцевої діяльності, тахікардія, сильна аритмія, задишка, порушення дихальної функції. Укус гадюки дуже хворобливий, але в більшості випадків не представляє особливої небезпеки для великих порід собак, чого не можна сказати про представників середніх, маленьких порід і цуценят.
- Вплив отрути і небезпека укусу залежить від різновиду змії, розміру гадюки (чим більше змія, тим більшого розміру її отруйні залози), і загального стану організму собаки.
Автор: Алла Самойленко