У центр Шепетівки заповзла гадюка

У самому центрі Шепетівки гадюка заповзла на  подвір’я приватного будинку поб­ли­зу ДП «Ше­пе­тівсь­кий рем­за­вод». Спершу отруйного плазуна помітив хазяйський собака. Коли він наблизився до гадюки, та його  вкусила за морду, розповідає господар пса Євген.

Чотирилапого по­тер­пі­ло­го відразу доправили до вет­лі­кар­ні.

— Йому пос­та­ви­ли кра­пель­ни­цю, — розказав Єв­ген. — Пес у важ­ко­му ста­ні.

Єв­ген за­те­ле­фо­ну­вав рятувальникам, але там по­яс­ни­ли, що во­ни ви­їж­джа­ють, ко­ли змію знай­дуть у кри­ни­ці, або в ін­шо­му міс­ці за­галь­но­го ко­рис­ту­ван­ня, й во­на жи­ва.

І людей, і собак може вкусити отруйна змія. Тому важливо знати, як діяти самому та яким чином рятувати тварину.

  • Най­час­ті­ше змії ку­са­ють со­бак за кін­цівки, шию, кін­чик но­са. В міс­ці уку­су швид­ко ви­ни­кає міс­це­ва ре­ак­ція, від­бу­ва­єть­ся гі­пе­ре­мія тка­нин (по­чер­во­нін­ня), силь­ний наб­ряк. Мо­жуть ви­ник­ну­ти на­па­ди ну­до­ти, силь­ну блю­во­ту, апа­тію, слаб­кість, приг­ні­че­ний стан, по­ру­шен­ня ко­ор­ди­на­ції і втра­ту орі­єн­та­ції в прос­то­рі. У пер­ші хви­ли­ни тем­пе­ра­ту­ра ті­ла здат­на під­ви­щу­ва­ти­ся до 40–41,5 гра­ду­сів, піс­ля чо­го різ­ко зни­жу­ва­ти­ся. Вар­то пам`ята­ти, що на­рос­тання сим­пто­мів від­бу­ва­єть­ся блис­ка­вич­но і не мож­на зво­лі­ка­ти ні хви­ли­ни.
  • У важ­ких ви­пад­ках мож­ли­ве по­ру­шен­ня сер­це­вої ді­яль­нос­ті, та­хі­кар­дія, силь­на арит­мія, за­диш­ка, по­ру­шен­ня ди­халь­ної фун­кції. Укус га­дю­ки ду­же хво­роб­ли­вий, але в біль­шос­ті ви­пад­ків не пред­став­ляє особ­ли­вої не­без­пе­ки для ве­ли­ких по­рід со­бак, чо­го не мож­на ска­за­ти про пред­став­ни­ків се­ред­ніх, ма­лень­ких по­рід і цу­це­нят.
  • Вплив от­ру­ти і не­без­пе­ка уку­су за­ле­жить від різ­но­ви­ду змії, роз­мі­ру га­дю­ки (чим біль­ше змія, тим біль­шо­го роз­мі­ру її от­руй­ні за­ло­зи), і за­галь­но­го ста­ну ор­га­ніз­му со­ба­ки.

 

Джерело

Схоже

20 вересня до Служби порятунку «101» зателефонував мешканець села Фадіївка Полонського району та повідомив про те, що у полі загорівся комбайн. До місця виклику було направлено чергове відділення 17-ї державної пожежно-рятувальної частини міста Полонного. На момент прибуття підрозділу вогонь охопив увесь транспортний засіб. Завдяки оперативним діям рятувальників вдалось запобігти перекиданню вогню на поле із сухим […]

19 вересня до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про те, що на вул. Незалежності у Волочиську загорівся легковий автомобіль “Москвич”. Вогнеборці, які прибули на місце події, оперативно ліквідували пожежу та запобігли перекиданню вогню на поряд розташовані автомобілі. Проте вогонь встиг добряче пошкодити салон автівки. Причиною загоряння стало порушення правил пожежної безпеки під час зварювальних робіт. […]

Піротехніки області продовжують натрапляти на приховані в землі боєприпаси  Другої світової війни. Протягом останньої доби надзвичайники мали справу з цілим військовим арсеналом. Так, 17 вересня о 16:00 співробітники Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області в спеціально відведеному місці знищили фугасну авіабомбу ФАБ-250, знайдену на військовому полігоні в місті […]