На Хмельниччині порушники трудового законодавства доплатили в бюджет понад 14 мільйонів гривень

Починаючи з січня і до початку травня працівники управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Хмельницькій області провели низку заходів контрольно-перевірочної роботи щодо роботодавців, які виплачували заробітну плату з порушенням вимог податкового та трудового законодавства.

У результаті виявлено 59 порушників, яким донараховано 12,5 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, 326 тисяч гривень військового збору та 1,8 мільйона гривень ЄСВ – загалом понад 14,6 мільйона гривень.

Водночас з початку року податківці залучили до офіційного працевлаштування 463 подолянина, що не були оформлені працедавцями згідно з вимогами трудового законодавства. При цьому до бюджету додатково мобілізовано 769 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб, 64 тисяч гривень військового збору та 940 тисяч гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Ще 131-го громадянина залучено до державної реєстрації як суб’єктів підприємницької діяльності, у результаті чого бюджет додатково отримав ще 270 тисяч гривень податків і зборів.

Також за результатами проведених перевірок податківці передали інформацію про ймовірні порушення при виплаті заробітної плати та використання найманої праці без оформлення трудових відносин по 20 платниках податків до Управління Держпраці у Хмельницькій області.

В управлінні податків і зборів з фізичних осіб пояснюють, що нерідко наймані працівники радіють грошам, отриманим за «тіньовими» відомостями, не задумуючись при цьому, що чекає їх в майбутньому. Адже погоджуючись на зарплату «у конверті», працівник не завжди усвідомлює, що може залишитися без грошей взагалі. Нелегала можна звільнити будь-коли і без жодних пояснень і виплат і при цьому він не матиме ніякого юридичного захисту. Зарплата «у конверті» – це ще й ризик залишитися без соціальних гарантій держави, передусім при нарахуванні пенсії та перерахунку її у подальшому. Людина, яка працює неофіційно, не може розраховувати на лікарняні, а при отриманні виробничої травми – ще й інших обов’язкових виплат. Крім того, «тіньові» доходи – це ще й не недоотримані кошти у скарбниці місцевих громад, адже, податок на доходи фізичних осіб – це бюджетоутворюючий податок, який є основним у наповненні місцевих бюджетів.

Схоже

Ефективний вид інвестицій доступний подолянам у ПриватБанку. У VIP-відділеннях фінустанови на Хмельниччині можна придбати облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). Державні цінні папери – це інструмент інвестування, що може стати вигідною альтернативою банківським валютним депозитам, – розповідає Юрій Чубенко, заступник директора Південно-Західного РУ ПриватБанку. – Емітентом ОВДП є Міністерство фінансів України. Існують документи лише в електронному […]

Mriya Farming PLC (Великобританія) і SALIC UK Ltd (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, Великобританія) завершили угоду купівлі-продажу більшості сільськогосподарських активів групи «Мрія», включаючи всі об’єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, що мають право оренди земельного банку. Угода була закрита після отримання відповідного дозволу Антимонопольного комітету України (АМКУ). Сума та умови угоди не розголошуються. Після завершення угоди «Мрія» продовжить свою операційну діяльність […]

Вчора Хмельницька міська рада зібрала на засідання роботодавців, які  ведуть свій бізнес в орендованих приміщеннях міської комунальної власності. Як повідомив заступник міського голови Володимир Гончарук, тим, хто офіційно не працевлаштовуватиме робітників, не продовжать договір оренди приміщень. Окрім того, роботодавці ризикують отримати чималий штраф за кожного неоформленого працівника. Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Юрій […]