На Хмельниччині підлітки вчились спілкуватися з поліцією

Для старшокласників та учнів навчальних закладів Хмельниччини провели низку тренінгів, під час яких вони змогли дізнатися про власні права під час спілкування з поліцією.

«Під час тренінгів ми говорили з учнями про їхні права, використовуючи 7-серійний анімаційний фільм «Ти і поліція». У кожній серії стрічки розповідається про найтиповіші ситуації взаємодії неповнолітніх з правоохоронцями: «Відчиніть! Поліція!», «Пред’яви паспорт! Виверни кишені!», «Терміново прийди до слідчого!», «Тебе затримано за адміністративне правопорушення!» та інші. Підліткам було цікаво,  вони приймали активну участь в обговоренні  вказаних ситуацій, моделювали свої варіанти поведінки, задавали питання та отримали знання щодо їхніх прав та свобод при контакті з правоохоронцями», – розповідає регіональний координатор  взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Хмельницькій області Оксана Кізаєва, яка виступила тренером та організатором тренінгів з учнями старших класів у  навчальних закладах Хмельницької області.

Тренінги на тему «Ти і поліція» було проведено для учнів 10-х класів Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату та Хмельницької гімназії № 1, для старшокласників Райковецької ЗОШ I-III ступенів та Хмельницької загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ст. № 2, учнів Чорноострівського професійного аграрного ліцею та інших навчальних закладів Хмельниччини.

«Цікаво вивчати такі складні теми, як права людини, профілактика адміністративних правопорушень, взаємодія із поліцією за допомогою цікавих анімаційних фільмів!», – такі відгуки отримали організатори тренінгів від підлітків, які були їхніми учасниками.

За словами Оксани Кізаєвої, подібні правоосвітницькі заходи для молоді планується проводити і в наступному навчальному році.

«Навчальні заклади, які мають бажання, аби такий тренінг був проведений і для їхніх учнів чи студентів, можуть звертатися до Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини чи до регіонального координатора в області (kizaeva@i.ua). Ми із радістю завітаємо у будь-який навчальний заклад Хмельниччини», – каже Оксана Кізаєва, регіональний координатор  взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області.

Варто відзначити, що тренінги на тему «Ти і поліція» у навчальних закладах нашої області проводяться в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється міжнародною організацією «Pact» в Україні.

Схоже

У Хмельницькому відбулася публічна дискусія щодо перспектив Хмельницької АЕС. Говорили про продовження строку функціонування першого енергоблоку, проектний строк експлуатації якого завершився саме в день проведення заходу – 13 грудня. Не менш важливим є питання розвитку потужностей, а саме – добудова енергоблоків 3 і 4.  У дискусії взяли участь гості з Нетішина заступник генерального директора з […]

За ініціативи Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів та за підтримки обласної державної адміністрації 22 грудня 2018 року та 05 січня 2019 року на вулиці Прибузька (від вулиці Свободи до вулиці Старокостянтинівське шосе) проходитимуть обласні ярмарки сільськогосподарської продукції, приурочені до різдвяних свят, повідомляє прес-служба Хмельницької ОДА. Хмельничани зможуть придбати продукцію сільськогосподарських товаровиробників та громадського харчування […]

Головний сервісний центр МВС презентував новий електронний сервіс –тепер у два кліки можна перевірити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, це надає змогу кожному громадянину самостійно впевнитись, чи було видано свідоцтво за вказаним номером. Онлайн-сервіс простий у використанні: щоб впевнитися, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу видавалося, достатньо ввести його серію (три літери) та шестизначний номер у відповідні поля. У випадку, якщо дана інформація міститься в Єдиному державному реєстрі МВС стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників, на екрані з’явиться вся інформація, […]