На Хмельниччині підлітки вчились спілкуватися з поліцією | Поділля News
На Хмельниччині підлітки вчились спілкуватися з поліцією

Для старшокласників та учнів навчальних закладів Хмельниччини провели низку тренінгів, під час яких вони змогли дізнатися про власні права під час спілкування з поліцією.

«Під час тренінгів ми говорили з учнями про їхні права, використовуючи 7-серійний анімаційний фільм «Ти і поліція». У кожній серії стрічки розповідається про найтиповіші ситуації взаємодії неповнолітніх з правоохоронцями: «Відчиніть! Поліція!», «Пред’яви паспорт! Виверни кишені!», «Терміново прийди до слідчого!», «Тебе затримано за адміністративне правопорушення!» та інші. Підліткам було цікаво,  вони приймали активну участь в обговоренні  вказаних ситуацій, моделювали свої варіанти поведінки, задавали питання та отримали знання щодо їхніх прав та свобод при контакті з правоохоронцями», – розповідає регіональний координатор  взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Хмельницькій області Оксана Кізаєва, яка виступила тренером та організатором тренінгів з учнями старших класів у  навчальних закладах Хмельницької області.

Тренінги на тему «Ти і поліція» було проведено для учнів 10-х класів Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату та Хмельницької гімназії № 1, для старшокласників Райковецької ЗОШ I-III ступенів та Хмельницької загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ст. № 2, учнів Чорноострівського професійного аграрного ліцею та інших навчальних закладів Хмельниччини.

«Цікаво вивчати такі складні теми, як права людини, профілактика адміністративних правопорушень, взаємодія із поліцією за допомогою цікавих анімаційних фільмів!», – такі відгуки отримали організатори тренінгів від підлітків, які були їхніми учасниками.

За словами Оксани Кізаєвої, подібні правоосвітницькі заходи для молоді планується проводити і в наступному навчальному році.

«Навчальні заклади, які мають бажання, аби такий тренінг був проведений і для їхніх учнів чи студентів, можуть звертатися до Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини чи до регіонального координатора в області (kizaeva@i.ua). Ми із радістю завітаємо у будь-який навчальний заклад Хмельниччини», – каже Оксана Кізаєва, регіональний координатор  взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області.

Варто відзначити, що тренінги на тему «Ти і поліція» у навчальних закладах нашої області проводяться в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється міжнародною організацією «Pact» в Україні.

Схоже

Ярмолинецький районний суд  визнав 24-річного місцевого мешканця винним у керуванні авто у стані алкогольного сп’яніння (частина 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Чоловіка оштрафували на 10200 грн. і на рік позбавили права кермування. Про це повідомляє прес-служба апеляційного суду. Те, що водій нетверезий, патрульні встановили на місці за допомогою драгера в присутності двох […]

Хвилина мовчання та червоні гвоздики. Близько сотні хмельничан зібралися біля меморіалу «Вічний вогонь», щоб вшанувати пам’ять полеглих при визволенні міста від німецько-фашистських загарбників 75 років тому. Німці вважали Проскурів стратегічним пунктом. Саме тут дислокувалися штаби групи армії «Південь» та 1-ої танкової армії. 25 березня 1944 року гітлерівські війська капітулювали та залишили місто. Під час боїв […]

На Хмельниччині в недобросовісного орендаря забрали землі вартістю понад 41 млн грн. Як повідомили у прокуратурі області, із приватним підприємством розірвано договори оренди 38 га землі, розташованої на території Розсошанської сільської ради Хмельницького району. “Підставою для прокурорського втручання та припинення орендних відносин стало систематичне невиконання орендарем, у користування якого ще у 2004 році для будівництва […]