На Хмельниччині підлітки вчились спілкуватися з поліцією

Для старшокласників та учнів навчальних закладів Хмельниччини провели низку тренінгів, під час яких вони змогли дізнатися про власні права під час спілкування з поліцією.

«Під час тренінгів ми говорили з учнями про їхні права, використовуючи 7-серійний анімаційний фільм «Ти і поліція». У кожній серії стрічки розповідається про найтиповіші ситуації взаємодії неповнолітніх з правоохоронцями: «Відчиніть! Поліція!», «Пред’яви паспорт! Виверни кишені!», «Терміново прийди до слідчого!», «Тебе затримано за адміністративне правопорушення!» та інші. Підліткам було цікаво,  вони приймали активну участь в обговоренні  вказаних ситуацій, моделювали свої варіанти поведінки, задавали питання та отримали знання щодо їхніх прав та свобод при контакті з правоохоронцями», – розповідає регіональний координатор  взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Хмельницькій області Оксана Кізаєва, яка виступила тренером та організатором тренінгів з учнями старших класів у  навчальних закладах Хмельницької області.

Тренінги на тему «Ти і поліція» було проведено для учнів 10-х класів Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату та Хмельницької гімназії № 1, для старшокласників Райковецької ЗОШ I-III ступенів та Хмельницької загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ст. № 2, учнів Чорноострівського професійного аграрного ліцею та інших навчальних закладів Хмельниччини.

«Цікаво вивчати такі складні теми, як права людини, профілактика адміністративних правопорушень, взаємодія із поліцією за допомогою цікавих анімаційних фільмів!», – такі відгуки отримали організатори тренінгів від підлітків, які були їхніми учасниками.

За словами Оксани Кізаєвої, подібні правоосвітницькі заходи для молоді планується проводити і в наступному навчальному році.

«Навчальні заклади, які мають бажання, аби такий тренінг був проведений і для їхніх учнів чи студентів, можуть звертатися до Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини чи до регіонального координатора в області (kizaeva@i.ua). Ми із радістю завітаємо у будь-який навчальний заклад Хмельниччини», – каже Оксана Кізаєва, регіональний координатор  взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області.

Варто відзначити, що тренінги на тему «Ти і поліція» у навчальних закладах нашої області проводяться в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється міжнародною організацією «Pact» в Україні.

Схоже

Органами прокуратури Хмельницької області приділяється особлива увага законності використання земель державної та комунальної власності. Вжитими Старокостянтинівською місцевою прокуратурою заходами захищено інтереси держави у сфері охорони дитинства, які були порушені незаконною оборудкою із землею закладу освіти загальною площею 22 га. Зокрема, однією із шкіл Білогірського району за так званим договором соціального партнерства, без проведення аукціону та […]

У Хмельницькій області Старокостянтинівською місцевою прокуратурою за результатами вивчення стану законності у сфері публічних закупівель виявлено порушення вимог законодавства при використанні бюджетних коштів на закупівлю продуктів харчування для навчальних закладів. В лютому цього року між відділом освіти, молоді, спорту, культури виконавчого комітету Старосинявської селищної ради та одним із приватних підприємців району укладено ряд договорів про […]

Провідний фахівець управління кінологічного забезпечення Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС з Хмельницького Олександр Виноград у якості судді взяв участь у ІІІ Всеукраїнському чемпіонаті Національної поліції України з багатоборства кінологів, який проходив  у Дніпрі. Свою службову майстерність в ході чемпіонату демонстрували 28 кінологічних команд Національної поліції, Державної кримінально-виконавчої служби та Державної прикордонної служби України. […]