На Хмельниччині підлітки вчились спілкуватися з поліцією

Для старшокласників та учнів навчальних закладів Хмельниччини провели низку тренінгів, під час яких вони змогли дізнатися про власні права під час спілкування з поліцією.

«Під час тренінгів ми говорили з учнями про їхні права, використовуючи 7-серійний анімаційний фільм «Ти і поліція». У кожній серії стрічки розповідається про найтиповіші ситуації взаємодії неповнолітніх з правоохоронцями: «Відчиніть! Поліція!», «Пред’яви паспорт! Виверни кишені!», «Терміново прийди до слідчого!», «Тебе затримано за адміністративне правопорушення!» та інші. Підліткам було цікаво,  вони приймали активну участь в обговоренні  вказаних ситуацій, моделювали свої варіанти поведінки, задавали питання та отримали знання щодо їхніх прав та свобод при контакті з правоохоронцями», – розповідає регіональний координатор  взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Хмельницькій області Оксана Кізаєва, яка виступила тренером та організатором тренінгів з учнями старших класів у  навчальних закладах Хмельницької області.

Тренінги на тему «Ти і поліція» було проведено для учнів 10-х класів Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату та Хмельницької гімназії № 1, для старшокласників Райковецької ЗОШ I-III ступенів та Хмельницької загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ст. № 2, учнів Чорноострівського професійного аграрного ліцею та інших навчальних закладів Хмельниччини.

«Цікаво вивчати такі складні теми, як права людини, профілактика адміністративних правопорушень, взаємодія із поліцією за допомогою цікавих анімаційних фільмів!», – такі відгуки отримали організатори тренінгів від підлітків, які були їхніми учасниками.

За словами Оксани Кізаєвої, подібні правоосвітницькі заходи для молоді планується проводити і в наступному навчальному році.

«Навчальні заклади, які мають бажання, аби такий тренінг був проведений і для їхніх учнів чи студентів, можуть звертатися до Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини чи до регіонального координатора в області (kizaeva@i.ua). Ми із радістю завітаємо у будь-який навчальний заклад Хмельниччини», – каже Оксана Кізаєва, регіональний координатор  взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області.

Варто відзначити, що тренінги на тему «Ти і поліція» у навчальних закладах нашої області проводяться в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється міжнародною організацією «Pact» в Україні.

Схоже

На початку червня у м. Києві пройшла VІ Міжнародна науково-практична конференція «Охорона праці – 2018» Управління ризиками: від концепції до впровадження,  організатором якої виступило ДП «Редакція журналу «Охорона праці». Участь у конференції взяли і фахівці з охорони праці енергетичних підприємств, а саме українських АЕС. Під час конференції учасники ділились досвідом, щодо зниження рівня травматизму на […]

У черговому звіті перед громадою Хмельницького міський голова Олександр Симчишин відповів на питання, які найбільше бентежать містян. Зокрема, мер розповів про хід рементних робіт на дорогах Хмельницького, про втілення програми збереження довкілля – встановлення підземних контейнерів для побутових відходів та по реформу житлово-комунальної сфери, яка активно обговорюєиться мешканцями Хмельницького. Докладніше у сюжеті МТРК «Місто»:

Подарунки та подяки від народного депутата України Сергія Лабазюка отримали персонально працівники та колективи медзакладів Волочиського та Хмельницького районів Щороку в третю неділю червня в Україні відзначають професійне свято представники найбільш гуманної та благородної професії. Вони беруть на себе відповідальність та рятують життя пацієнтів. Переоцінити значення медичних працівників у житті кожної людини неможливо. Люди в […]