На Хмельниччині порушники трудового законодавства з початку року сплатили штрафів на суму понад 3 млн. 660 тисяч гривень
Під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка проведено спільне засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

У засіданні взяли учать заступник директора департаменту з питань праці–начальник відділу з питань державного нагляду за додержанням законодавства про працю Державної служби України з питань праці Володимир Гончарук, директор фінансово-економічного департаменту управління Пенсійного фонду України Тетяна Король, голови окремих районних державних адміністрацій, фізичні особи-підприємці.

«На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Практично виплачується заробітна плата в межах мінімальної, а решту зарплати – у «конверті». Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податку. Не поодинокі є випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу.Тому пріоритетним питанням й надалі залишається покращення сьогоднішньої ситуації з цих питань, а саме, сприяння створенню легальних робочих місць, підвищення рівня оплати праці, максимальна її легалізація, а також ліквідація боргу перед працівниками підприємств», – зазначив заступник голови Хмельницької ОДА.

Під час засідання повідомлено, що на виконання вимог приписів Управління Держпраці десять підприємств – боржників погасили заборгованість відносно 238 найманих працівників на загальну суму 773 тис. грн. Впродовж січня – травня 2018 року за порушення законодавства про працю, відповідно  до ст. 265 Кодексу законів про працю України, накладено фінансових санкцій на загальну суму понад 3 млн. 660 тис. грн. відносно 178 суб’єктів господарювання-порушників трудового законодавства.

«Ознаки порушень щодо порядку, процедури оформлення трудових відносин з найманими працівниками встановлено у 894 суб’єктів господарювання відносно 5317 працівників. Такі порушення були встановлені як у ході контрольних заходів, так і під час відвідувань роботодавців з питань аналізу стану дотримання трудового законодавства, інформаційно-роз’яснювальної роботи інспекторами праці Управління, а також під методологічним керівництвом та в тісній співпраці з Управлінням уповноваженими посадовими особами органів місцевого самоврядування Хмельниччини», – зазначив перший заступник начальника Управління Держпраці Олександр Логвин.

Заступник директора департаменту з питань праці – начальник відділу з питань державного нагляду за додержанням законодавства про працю Держпраці Володимир Гончарук під час свого виступу відмітив: «Лише поєднання спільних зусиль усіх сторін соціального партнерства щодо легалізації трудових відносин, проведення масштабної роз’яснювальної роботи, аби кожен розумів необхідність легального працевлаштування та сплати внесків, є запорукою успішної боротьби з тіньовою зайнятістю, тіньовою заробітною платою». Звернув увагу голів місцевих державних адміністрацій, голів ОТГ на виконання Постанови Уряду №295 від 26 квітня 2017 року, якою передбачено, що в органах місцевого самоврядування не тільки мають сформуватися підрозділи з дотримання законодавства про працю, а й ефективно працювати. «На місцях повинні бути застосовані та використані всі важелі впливу та повноваження, як контролюючих органів так і місцевих органів влади (органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад) задля захисту трудових прав і гарантій працівників, легалізації зайнятості і доходів», – додав Володимир Гончарук.

Джерело

Схоже

Хмельницький Центральний універмаг розчистили від зайвої реклами. Фото з перетвореннями опублікували на сторінці Хмельницький Development у Фейсбук.  Раніше рекламні банери були не лише на першому поверсі будівлі, а й під дахом. У коментарях під постом деякі хмельничани пропонують прибрати і напис  “Я❤️Хмельницький”. А також розчистити від реклами інший хмельницький торговельний центр – Либідь Плаза (Lybid Plaza).  

У Хмельницькому відбулася публічна дискусія щодо перспектив Хмельницької АЕС. Говорили про продовження строку функціонування першого енергоблоку, проектний строк експлуатації якого завершився саме в день проведення заходу – 13 грудня. Не менш важливим є питання розвитку потужностей, а саме – добудова енергоблоків 3 і 4.  У дискусії взяли участь гості з Нетішина заступник генерального директора з […]

За ініціативи Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів та за підтримки обласної державної адміністрації 22 грудня 2018 року та 05 січня 2019 року на вулиці Прибузька (від вулиці Свободи до вулиці Старокостянтинівське шосе) проходитимуть обласні ярмарки сільськогосподарської продукції, приурочені до різдвяних свят, повідомляє прес-служба Хмельницької ОДА. Хмельничани зможуть придбати продукцію сільськогосподарських товаровиробників та громадського харчування […]