Ярмолинецьке кафе, у якому масово отруїлись люди, працювало нелегально

Нещодавно до Ярмолинецької Центральної районної лікарні з ознаками отруєння звернулись люди із сіл району. Нагадаємо, усі хворі відвідали три поминальні обіди 19 червня в ярмолинецькому кафе.

За інформацією “Хмельницького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України”, станом на 10.00 26 червня зареєстровано 51 хворих на сальмонельоз серед мешканців Хмельницької області. Серед них 50 дорослих та 1 дитина.

«У мене взяли зразки із посуду, продуктів, усіх приміщень кафе. Я у цій сфері працюю уже 15 років. І така ситуація у мене вперше,» – говорить директор кафе Віталій Олійник.

При дослідженні харчових продуктів, які вживались на поминальних обідах у шести стравах виділено Salmonella enteritidis (збудник харчової токсикоінфекції).

«Держпродспоживслужба провела розслідування та перевірку даного закладу, який готував страви на поминальні обіди. Як результат, ми виявили низку порушень та невідповідностей, що призвело до припинення діяльності кафе. Насамперед, це порушення гігієнічних вимог – не усі працівники закладу мали медичні книжки. Також інспектори не отримали жодних супровідних документів, які підтвердили б якість первинної продукції, з яких готували страви. Сам харчоблок занадто маленький та не відповідає вимогам законодавства,» – розповіла начальник відділу безпечності харчових продуктів головного управління у Хмельницькій області Олександра Титарчук.

В даному випадку згідно із вимогами законодавства повністю відповідальність за здоров’я та безпеку людей, безпеку харчових продуктів несе керівник закладу.

« На момент перевірки заклад був не зареєстрований. Також складено протокол за порушення гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів, який передбачає штрафні санкції на суму понад 30 тисяч гривень,» – додала Олександра Титарчук.

Наразі кафе не працює, його керівник отримав припис із датами усунення усіх порушень. Також у Нацполіції області відкрили кримінальне впровадження.

Катерина Прокопець – за інформацією ГУ Держпродспоживслужби області

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS 

Схоже

Минулої доби до підрозділів ГУНП в Хмельницькій області надійшло 503 повідомлення про події та правопорушення, з яких 66 мали кримінальний характер. Щодо безпеки дорожнього руху складено 234 адміністративних протоколи, з них 11 –за керування транспортом у нетверезому стані. Поліцією зафіксовано 19 ДТП без травмованих та дві пожежі.  

Четвертого листопада о 14:29 у приватному житловому будинку на вулиці Заводській виникла пожежа. На місці події рятувальники Першої та Другої Державних пожежно-рятувальних частин зіткнулися з охопленими полум’ям стінами, вікнами,  стелею й підлогою будинку. Проте, завдяки оперативним діям надзвичайників, будівлю вдалось врятувати від повного знищення полум’ям. Ймовірно, причиною події стала необережність під час куріння. Під час […]

Підрозділи ГУНП у Хмельницькій області протягом доби отримали460 повідомлень про події та правопорушення, з яких 31 мали кримінальний характер. Щодо безпеки дорожнього руху поліцією складено 151 адміністративний протокол, з них 15 – за керування транспортом у нетверезому стані. На дорогах області зафіксованоодна ДТП, в якій три особи травмувались, а також 15 ДТП без травмованих.