Ярмолинецьке кафе, у якому масово отруїлись люди, працювало нелегально

Нещодавно до Ярмолинецької Центральної районної лікарні з ознаками отруєння звернулись люди із сіл району. Нагадаємо, усі хворі відвідали три поминальні обіди 19 червня в ярмолинецькому кафе.

За інформацією “Хмельницького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України”, станом на 10.00 26 червня зареєстровано 51 хворих на сальмонельоз серед мешканців Хмельницької області. Серед них 50 дорослих та 1 дитина.

«У мене взяли зразки із посуду, продуктів, усіх приміщень кафе. Я у цій сфері працюю уже 15 років. І така ситуація у мене вперше,» – говорить директор кафе Віталій Олійник.

При дослідженні харчових продуктів, які вживались на поминальних обідах у шести стравах виділено Salmonella enteritidis (збудник харчової токсикоінфекції).

«Держпродспоживслужба провела розслідування та перевірку даного закладу, який готував страви на поминальні обіди. Як результат, ми виявили низку порушень та невідповідностей, що призвело до припинення діяльності кафе. Насамперед, це порушення гігієнічних вимог – не усі працівники закладу мали медичні книжки. Також інспектори не отримали жодних супровідних документів, які підтвердили б якість первинної продукції, з яких готували страви. Сам харчоблок занадто маленький та не відповідає вимогам законодавства,» – розповіла начальник відділу безпечності харчових продуктів головного управління у Хмельницькій області Олександра Титарчук.

В даному випадку згідно із вимогами законодавства повністю відповідальність за здоров’я та безпеку людей, безпеку харчових продуктів несе керівник закладу.

« На момент перевірки заклад був не зареєстрований. Також складено протокол за порушення гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів, який передбачає штрафні санкції на суму понад 30 тисяч гривень,» – додала Олександра Титарчук.

Наразі кафе не працює, його керівник отримав припис із датами усунення усіх порушень. Також у Нацполіції області відкрили кримінальне впровадження.

Катерина Прокопець – за інформацією ГУ Держпродспоживслужби області

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS 

Схоже

МКП “Хмельницькводоканал” щодня проводить роботи із відключення боржників від систем водовідведення. Це стосується насамперед тих споживачів, які користувалися цими послугами, однак не сплачували за них упродовж півроку або більше. У понеділок, 16 липня, в рамках чергового виїзду, такі роботи у першій половині дня працівники КСЦ виконали у будинку № 70/1, що на проспекті Миру. Через […]

Оператор ГТС штучно збільшує суму заборгованості ПАТ “Хмельницькгаз” за послуги балансування із застосування коефіцієнту 1,2 до вартості газу, використаного на виробничо-технологічні потреби. Згідно діючої угоди між ПАТ “Хмельницькгаз” та “Укртрансгаз” підвищуючий коефіцієнт не застосовується, якщо розмір небалансу не перевищує 5%. Тому дії оператора ГТС є необгрунтованими, спрямованими на штучне збільшення сум заборгованості. Така позиція ПАТ […]

У Шепетівці по вулиці Судилківська 16 липня о 13: 25 виникла пожежа приватного автомобіля ВАЗ 2106. Вогнем знищено моторний відсік автомобіля, пошкоджено салон автомобіля. Ймовірна причина пожежі – КЗ електромережі. Збитки – 1000 грн. Пожежу ліквідовано 21 ДПРЧ. На місце пожежі виїжджав підполковник служби ЦЗ Матвійчук В.Л. Нещасних випадків на пожежі не було.