Через велику заборгованість «Укртрансгаз» судиться із «Хмельницькгаз»

Оператор ГТС штучно збільшує суму заборгованості ПАТ “Хмельницькгаз” за послуги балансування із застосування коефіцієнту 1,2 до вартості газу, використаного на виробничо-технологічні потреби. Згідно діючої угоди між ПАТ “Хмельницькгаз” та “Укртрансгаз” підвищуючий коефіцієнт не застосовується, якщо розмір небалансу не перевищує 5%. Тому дії оператора ГТС є необгрунтованими, спрямованими на штучне збільшення сум заборгованості.

Така позиція ПАТ “Хмельницькгаз” підтримана профільним регулятором. НКРЕКП, після проведення перевірки “Укртрансгазу”, визнала дії компанії неправомірними, крім того, на оператора ГТС був накладений штраф та зобов’язання надати обґрунтування до застосування коефіцієнту 1,2.

Заборгованість ПАТ “Хмельницькгаз” перед оператором ГТС станом на 01.06.2018 року становить 74,96 млн. грн. без урахування коефіцієнту 1,2, а з нарахованим коефіцієнтом, який з’явився у виставлених рахунках з травня 2017 року заборгованість становить 134,47 млн. грн., різниця складає 59,51 млн. грн. за рахунок вищезазначеного коефіцієнту.

Проте, ПАТ “Укртрансгаз” вважає, що компанія начебто має ще більшу заборгованість ніж 134,47 млн. грн.

“Укртрансгаз” подав до Господарського суду Хмельницької області позов про стягнення з ПАТ “Хмельницькгаз” заборгованості за послуги балансування обсягів природного газу та штрафних санкцій на загальну суму 75,67 млн. грн.:

  • 24,1 млн.грн. – штрафні санкції нараховані на основну суму боргу 51,57 мнл.грн.
  • 51,57 млн. грн сума основного боргу, що виник в період до 01.05.2017 року за рахунок вищезазначеного коефіцієнту, який взагалі був відсутній у рахунках.

Звернення ПАТ “Хмельницькгаз” до оператора ГТС про надання обґрунтування щодо суми боргу та приведення розрахунків до встановлених законом норм – ПАТ “Укртрансгаз” ігнорує. Тому компанія ПАТ “Хмельницькгаз” буде доводити свою правоту в суді.

Газорозподільна компанія дійсно має кредиторську заборгованість перед “Укртарнсгазом”, яка сформувалась через збитковість тарифу на розподіл газу, який не покриває усіх обґрунтованих витрат компанії.

Чинною структурою тарифу, встановленого НКРЕКП для ПАТ “Хмельницькгаз”, передбачено, що компанія купуватиме на ринку газ для виробничо-технологічних та власних потреб за ціною 5965 грн./тис. куб. м. (без ПДВ). При цьому у 2017 році фактична середньорічна ціна склала 8035 грн./тис. куб. м. (без ПДВ), а середньомісячна ціна за п’ять місяців поточного року становить 10848,8 грн./тис. куб. м. (без ПДВ) з урахуванням коефіцієнта 1,2.

“Вчергове зауважу, що нинішня тарифоутворююча політика держави та в порядку розрахунків у сфері розподілу природного газу, робить збитковими операторів ГРМ, – акцентує фінансовий директор ПАТ «Хмельницькгаз» Олександр Храпицький. Тому вже за 1 квартал наші збитки склали 52,8 млн. грн.. Крім того, до кінця року вони надалі зростатимуть».

Джерело

Схоже

Сьогодні, 16 жовтня, о 14:30 піротехніки Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС у Хмельницькій області у спеціально відведеному місці знищили  ручну гранату Ф-1 часів Другої світової війни. О 16:00 піротехніки знешкодили артилерійський снаряд калібру 152 мм часів Другої світової війни. Обидва вибухонебезпечних предмети були виявлені напередодні в Шепетівці й  Старокостянтинові.

Вчора, 15 жовтня, о 06:29 Служба порятунку отримала повідомлення про пожежу житлового будинку у Хмельницькому. Горіла квартира на шостому поверсі на вулиці Курчатова. До місця виклику направили три відділення рятувальників 1-го Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС у Хмельницькій області. Через сильне задимлення вогнеборцям довелося застосовувати апарати захисту органів дихання та зору. Бійці ДСНС оперативно впоралися […]

Обидві пожежі виявилися масштабними і до їхнього усунення було залучено по 12 бійців ДСНС і по чотири машини. Перша надзвичайна подія сталася о 22:06 у житловому будинку в Хмельницькому на вулиці Київській. На боротьбу з вогнем були спрямовані два відділення Першої  державної пожежно-рятувальної частини та два відділення групи спеціальної та пожежної техніки Аварійно-рятувального загону спеціального […]