Чому інвестори скандального будинку хочуть перекривати вулицю Подільську у Хмельницькому

     … або куди бігти тим, хто постраждав від схем забудовників

     Скандали навколо цього будівництва ніби закладалися у фундамент. Понад 15 років перша поліклініка, найцетровіша у Хмельницькому, здригалася від забивання свай під будівництво багатоповерхівки в кількох десятках метрів. Громадськість репетувала, лікарі обурювалися, але люди несли забудовнику гроші – він обіцяв прекрасні перспективи для бізнесу та проживання у самому центрі міста. Гроші на той час були чималі: комерційні площі по 3 тисячі доларів за квадратний метр, житлові – по тисячі. Утім, минуло стільки років, а в будинок на Подільській, 58 ніхто так і не вселився.

20 СПРАВ У СУДАХ

Цікаво, що в 2015 році Державна будівельна інспекція України підписує декларацію про те, що, цитуємо: «об’єкт готовий до експлуатації». З боку інвесторів, які входять у кооператив «Подільський край», документ підписує нікому не відомий громадянин О.П. Одаренко. Насправді, у будинку нині, у липні 2018(!), немає ні водопостачання, ні водовідведення, ні електрики, ні ліфтів. Натомість є понад 20 справ у судах, а деякі інвестори скандального будівництва, колись розпочатого ЗАТ «Октант», не можуть знайти своє оплачене майно, бо воно перепродане вже кілька разів.

Люди у відчаї, і це зрозуміло. Адже вклали у нерухомість від 50 до 500 тисяч доларів! От що розповідав одному із Інтернет-порталів міста ініціатор цього будівництва Борис Сирчин ( публікація датована 1 серпня 2017 року): « Всі інвестори, які уклали зі мною угоди, виконали свої зобов’язання по оплаті, що підтверджується довідками. На момент рейдерського захоплення кількість вільних площ у цьому будинку становила понад 5000 м.кв, їх вартість за ринковою ціною становила понад 40 млн гривень,  тоді як на добудову та введення в експлуатацію потрібно було 10 млн. Сума, яка залишалась, мала піти кредиторам та банкам».

Якщо вірити словам Сирчина, після того, як будинок взявся добудовувати новий підрядник – фірми «Квант-плюс» та «Ріелт-буд» Володимира Чука, а це сталося у 2013 році, оголосили банкрутство «Октанта», завершення епопеї довгобуду мало бути швидким. Але ні.

ЗНИКЛІ МЕТРИ

Саме тоді, у 2013 році, інвестори будинку на Подільській створили свій кооператив й обрали його головою близького до нових забудовників Михайла Бейлика. Ті зібрали з них іще додаткові кошти для заміни вікон та фасаду, і обіцяли закінчити зведення будинку. Натомість почали активно продавати вільні площі.  Найбільше у цьому вражає такий приклад. Інвестор із Одеси купив у Сирчина 245 м.кв. комерційної площі. Тепер у будинку є приміщення 105 та 145 м.кв. і вони продані іншим людям!  Те саме відбулося із деякими квартирами. На підприємця-забудовника Чука було зареєстровано комерційні  площі на  сходових майданчиках усіх поверхів. На запитання людей, як тепер можна буде внести в квартири меблі, де поставити дитячого візка чи як винести труну з тілом,  вони почули відповідь: «винесуть і в простирадлі, як буде потрібно».

Як би не було, всі вільні площі пішли з молотка, борги «Октанта» були погашені. Вікна поміняли, фасад підрихтували за рахунок додаткових коштів інвесторів. Але будинок досі не заселений, хоч на паперах давно зданий. Й ніхто не розуміє, де поділися гроші,за які мав би бути закінчений цей довгобуд. І хто, власне, за це все відповість?!

Аби зупинити це сюрреалістичний обман, нещодавно інвестори будинку зібралися в міській раді та обрали нового голову кооперативу Людмилу Романенко. Вона активно почала розгрібати завали і спробували зрушити справу з мертвої точки. «Дізнатися, чи є ще в будинку вільні площі, щоб за рахунок їх добудуватись, неможливо, – розповідає новий голова кооперативу «Подільський край» Людмила Романенко. – За весь час від створення кооперативу колишній голова жодного разу не звітував про фінансовий стан, а від аудиту відмовився. Тому ми зараз хочемо хоча б зробити проект реконструкції, не відміняючи декларації, і підключити  електрику. Й, звісно, провести повний аудит. У міській раді пообіцяли заслухати наше питання на сесії у вересні. Тобто, щось зарухалось, ми сподіваємось на допомогу міста… Але забудовник Володимир Чук з колишнім головою Михайлом Бейликом подали заяву в суд, щоб визнати мене нелегітимною. А в поліцію написали, що я підробила протокол зборів інвесторів».

Поки бої без правил тривають. Хто вийде у них переможцем і коли багатостраждальний будинок на Подільській таки добудують – не знає ніхто.  Багато хто з інвесторів погрожує, що перекриє рух на Подільській. Але чи допоможе цей крайній крок?

Соня Золота

Схоже

У Хмельницькому відбулася публічна дискусія щодо перспектив Хмельницької АЕС. Говорили про продовження строку функціонування першого енергоблоку, проектний строк експлуатації якого завершився саме в день проведення заходу – 13 грудня. Не менш важливим є питання розвитку потужностей, а саме – добудова енергоблоків 3 і 4.  У дискусії взяли участь гості з Нетішина заступник генерального директора з […]

За ініціативи Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів та за підтримки обласної державної адміністрації 22 грудня 2018 року та 05 січня 2019 року на вулиці Прибузька (від вулиці Свободи до вулиці Старокостянтинівське шосе) проходитимуть обласні ярмарки сільськогосподарської продукції, приурочені до різдвяних свят, повідомляє прес-служба Хмельницької ОДА. Хмельничани зможуть придбати продукцію сільськогосподарських товаровиробників та громадського харчування […]

Головний сервісний центр МВС презентував новий електронний сервіс –тепер у два кліки можна перевірити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, це надає змогу кожному громадянину самостійно впевнитись, чи було видано свідоцтво за вказаним номером. Онлайн-сервіс простий у використанні: щоб впевнитися, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу видавалося, достатньо ввести його серію (три літери) та шестизначний номер у відповідні поля. У випадку, якщо дана інформація міститься в Єдиному державному реєстрі МВС стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників, на екрані з’явиться вся інформація, […]