Бізнес-спільнота Хмельниччини активізовує зовнішньоекономічні стосунки з Королівством Швеція

Метою перебування на Хмельниччині Надзвичайного і Повноважного Посла Швеції в Україні Мартіна Хаґстрьома було обговорення міжнародного і двостороннього співробітництва у сфері економіки та інвестицій. Королівство Швеція є одним із зовнішньоекономічних партнерів Хмельницької області і на даний час бізнес-спільнота регіону розширює торгово-економічні відносини зі Швецією.

Так, до Швеції у 2017 році експортовано послуг на 37,2 тисячі доларів США (транспортні та ділові послуги (бізнес-консалтинг). До Швеції експортують товари ДП «Новатор» та ТОВ «Карат». Імпорт товарів із Швеції здійснюють 28 підприємств області.

Посол Шверції відвідав Кам’янець-Подільський і Хмельницький. У Кам‘янці-Подільському, як і слід було чекати,  поважний гість ознайомився із туристичними принадами та промисловим потенціалом міста над Смотричем. Співпраця з обласним центром, передусім, сконцентрована на проекті НЕФКО – фінансової корпорації, створеної п’ятьма північними країнами, однією з яких є Швеція.

Водночас пан Хаґстрьом зауважив, що Швеція та Україна далеко не повною мірою використовують потенціал для збільшення товарообігу між нашими країнами. Аби його пожвавити, шведське посольство має намір провести у жовтні Форум, який організовує їхній офіс просування імпорту. Посол запросив на цей форум і хмельничан. Водночас Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні отримав пропозицію відвідати Форум економічного розвитку Хмельницького, який відбудеться у вересні.

На думку керівників Хмельниччини, спільною метою української та шведської сторони є активізація двосторонього діалогу та пошук спільних бізнес-інтересів. Хмельниччина – край з великим потенціалом і подоляни завжди раді співпрацювати на взаємовигідних умовах з іноземними партнерами.

 

Хмельницька обласна рада

Схоже

З точки зору росту експорту товарів до країн Європейського Союзу Хмельницька область показала вдвічі кращий результат, ніж загалом по Україні. Якщо по країні це в середньому 15-16 відсотків росту за минулий рік, то Хмельниччина показує понад 36,5 відсотка. Це свідчення розвитку економічної потужності краю, створення нових робочих місць, що приносить переваги як області, так і […]

Ефективний вид інвестицій доступний подолянам у ПриватБанку. У VIP-відділеннях фінустанови на Хмельниччині можна придбати облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). Державні цінні папери – це інструмент інвестування, що може стати вигідною альтернативою банківським валютним депозитам, – розповідає Юрій Чубенко, заступник директора Південно-Західного РУ ПриватБанку. – Емітентом ОВДП є Міністерство фінансів України. Існують документи лише в електронному […]

Mriya Farming PLC (Великобританія) і SALIC UK Ltd (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, Великобританія) завершили угоду купівлі-продажу більшості сільськогосподарських активів групи «Мрія», включаючи всі об’єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, що мають право оренди земельного банку. Угода була закрита після отримання відповідного дозволу Антимонопольного комітету України (АМКУ). Сума та умови угоди не розголошуються. Після завершення угоди «Мрія» продовжить свою операційну діяльність […]