Бізнес-спільнота Хмельниччини активізовує зовнішньоекономічні стосунки з Королівством Швеція

Метою перебування на Хмельниччині Надзвичайного і Повноважного Посла Швеції в Україні Мартіна Хаґстрьома було обговорення міжнародного і двостороннього співробітництва у сфері економіки та інвестицій. Королівство Швеція є одним із зовнішньоекономічних партнерів Хмельницької області і на даний час бізнес-спільнота регіону розширює торгово-економічні відносини зі Швецією.

Так, до Швеції у 2017 році експортовано послуг на 37,2 тисячі доларів США (транспортні та ділові послуги (бізнес-консалтинг). До Швеції експортують товари ДП «Новатор» та ТОВ «Карат». Імпорт товарів із Швеції здійснюють 28 підприємств області.

Посол Шверції відвідав Кам’янець-Подільський і Хмельницький. У Кам‘янці-Подільському, як і слід було чекати,  поважний гість ознайомився із туристичними принадами та промисловим потенціалом міста над Смотричем. Співпраця з обласним центром, передусім, сконцентрована на проекті НЕФКО – фінансової корпорації, створеної п’ятьма північними країнами, однією з яких є Швеція.

Водночас пан Хаґстрьом зауважив, що Швеція та Україна далеко не повною мірою використовують потенціал для збільшення товарообігу між нашими країнами. Аби його пожвавити, шведське посольство має намір провести у жовтні Форум, який організовує їхній офіс просування імпорту. Посол запросив на цей форум і хмельничан. Водночас Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні отримав пропозицію відвідати Форум економічного розвитку Хмельницького, який відбудеться у вересні.

На думку керівників Хмельниччини, спільною метою української та шведської сторони є активізація двосторонього діалогу та пошук спільних бізнес-інтересів. Хмельниччина – край з великим потенціалом і подоляни завжди раді співпрацювати на взаємовигідних умовах з іноземними партнерами.

 

Хмельницька обласна рада

Схоже

Сучасний ринок праці потребує кваліфікованих робочих рук. За статистикою Хмельницького обласного центру зайнятості, 70% вакансій – робітничі спеціальності. Натомість – 70% потенційних працівників мають вищу освіту. Аби збалансувати попит та пропозицію на ринку праці, на Хмельниччині за ініціативи та сприяння народного депутата Сергія Лабазюка започаткували проект «Співпраця бізнесу та професійно-технічної освіти». Перший етап – круглий […]

Понад 200 пасічників взяли участь у семінарі «Ефективне бджільництво в Україні», організованому «МРІЄЮ» на межі Тернопільської та Хмельницької областей. Семінар став першою частиною фестивалю «Свято файних мрій», який  Агрохолдинг провів вже вдруге. Цьогоріч захід був приурочений бджолярським кооперативам. Масштабний семінар – нова платформа комунікації і співпраці Семінар «Ефективне бджільництво України» став платформою обміну інформацією і досвідом між […]

Цілісний майновий комплекс Городоцького молочно-консервного комбінату, загальною площею 12838.2 кв.м у Хмельницькій області виставили на продаж на OpenMarket. Про це повідомляє прес-служба відомства. Комбінат здійснював перероблення молока,  виробляв сир та морозиво. Комплекс складається з адміністративного побутового комплексу, столярної майстерні, мийки автоцистерн, складу цукру, дільниці згущеного молока, цільномолочного цеха, цеху лактози та інших приміщень. Стартова ціна комплексу […]