Бізнес-спільнота Хмельниччини активізовує зовнішньоекономічні стосунки з Королівством Швеція

Метою перебування на Хмельниччині Надзвичайного і Повноважного Посла Швеції в Україні Мартіна Хаґстрьома було обговорення міжнародного і двостороннього співробітництва у сфері економіки та інвестицій. Королівство Швеція є одним із зовнішньоекономічних партнерів Хмельницької області і на даний час бізнес-спільнота регіону розширює торгово-економічні відносини зі Швецією.

Так, до Швеції у 2017 році експортовано послуг на 37,2 тисячі доларів США (транспортні та ділові послуги (бізнес-консалтинг). До Швеції експортують товари ДП «Новатор» та ТОВ «Карат». Імпорт товарів із Швеції здійснюють 28 підприємств області.

Посол Шверції відвідав Кам’янець-Подільський і Хмельницький. У Кам‘янці-Подільському, як і слід було чекати,  поважний гість ознайомився із туристичними принадами та промисловим потенціалом міста над Смотричем. Співпраця з обласним центром, передусім, сконцентрована на проекті НЕФКО – фінансової корпорації, створеної п’ятьма північними країнами, однією з яких є Швеція.

Водночас пан Хаґстрьом зауважив, що Швеція та Україна далеко не повною мірою використовують потенціал для збільшення товарообігу між нашими країнами. Аби його пожвавити, шведське посольство має намір провести у жовтні Форум, який організовує їхній офіс просування імпорту. Посол запросив на цей форум і хмельничан. Водночас Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні отримав пропозицію відвідати Форум економічного розвитку Хмельницького, який відбудеться у вересні.

На думку керівників Хмельниччини, спільною метою української та шведської сторони є активізація двосторонього діалогу та пошук спільних бізнес-інтересів. Хмельниччина – край з великим потенціалом і подоляни завжди раді співпрацювати на взаємовигідних умовах з іноземними партнерами.

 

Хмельницька обласна рада

Схоже

Протягом першого півріччя 2018 року платниками податків Хмельниччини до державного бюджету мобілізовано 1,8 мільярда гривень з темпом росту надходжень до минулого року 130 відсотків, що у грошовому виразі становить 414 мільйонів гривень. У структурі держбюджету половину надходжень займають податок на додану вартість та податок на прибуток. Так, з початку року отримано 200 мільйонів гривень податку […]

За повідомленням Хмельницької митниці ДФС, протягом першого півріччя з Польщі на терени краю ввезено різноманітної продукції на суму 995 мільйонів гривень, що складає 15 відсотків від вартості всього імпорту. З-поміж найбільш запитуваних товарів – запасні деталі до автомобілів; зброя бойова, прокат сталевий, напівпричепи та сідельні тягачі,мийні засоби. На другому місці російський імпорт, фактурна вартість якого […]

За моніторинговими даними заборгованість із заробітної плати в Хмельницькій області станом на 01 липня 2018 року складає 7,2 млн. гривень. У структурі боргу заборгованість на: – 3 економічно активних підприємствах борг складає 873,8 тис. грн. або 12,2%; – 13 підприємствах-банкрутах – 6,0 млн. грн. або 83,9%; – 1 економічно неактивному підприємстві – 285,0 тис. грн. […]