На Хмельниччині люди з інвалідністю знаходять роботу і започатковують бізнес

Для Хмельницької обласної служби зайнятості  одним з важливих напрямків роботи є  соціальний захист та  сприяння зайнятості людей з інвалідністю, надання їм якісних та адресних соціальних послуг.

Так, з початку поточного року працевлаштовано 481 особу з інвалідністю. Це бухгалтери, агрономи, електрозварники ручного зварювання, слюсарі-ремонтники, оператори заправних станцій, охоронники тощо. 14 людей з інвалідністю вирішили займатися власним бізнесом і у цьому їм сприяла служба зайнятості.

Більше двох сотень людей цієї категорії залучалися до тимчасових робіт у  благоустрої та озелененні, інформуванні населення щодо отримання житлових субсидій, працювали з технічною документацією.

Безробітні з інвалідністю мали можливість пройти професійну підготовку, підвищити свою кваліфікацію за державний кошт. 158 осіб навчалися за професіями тракторист, продавець, електрогазозварник, кондитер, кухар, слюсар  з ремонту технологічних установок тощо.

Люди з інвалідність – особлива категорія безробітних, адже їх конкурентоспроможність обмежена, тому у роботі з ними потрібен індивідуальний підхід. Для  покращення якості та підвищення ефективності роботи з ними застосовується і індивідуальне консультування, і групові та масові профорієнтаційні заходи.

Протягом січня-липня 2018 року фахівцями базових центрів зайнятості та філій області було проведено 2 міні-ярмарки вакансій, які відвідало 15 осіб з інвалідністю. Одну особу працевлаштовано.

Загалом профорієнтаційними послугами охоплено більше двох тисяч осіб з інвалідністю, що складає 97,5%.

До відома: На обліку в базових центрах зайнятості та філіях області перебували 2165 осіб з інвалідністю, які у встановленому порядку отримали статус безробітного.

Схоже

До 100-річчя Акта злуки, 22 січня 2019 року, на межі двох областей – Хмельницької і Тернопільської – утворять живий “Ланцюг єдності”. Початок формування колони – об 11:30. Громади двох регіонів символічно зійдуться на середині мосту через річку Збруч, аби з’єднати в єдине ціле жовту та синю стрічки національного прапора. Святкування сотої річниці Акта злуки відбудеться […]

13 січня мешканці села Велика Побійна, що входить до Дунаєвецької міської ОТГ, відзначають своє храмове свято – Маланки. Цьогоріч воно для них справді особливе, адже крім традиційних веселощів, показових виступів та співів на мешканців чекало одразу декілька хороших новин. Міський голова Дунаєвецької ОТГ Веліна Владиславівна Заяць традиційно розпочала свій звіт про роботу у 2018,  село […]

Першої суботи січня за ініціативи Хмельницького міського голови та за підтримки Хмельницької облдержадміністрації відбудеться святковий сільськогосподарський ярмарок. Місце проведення ярмарку – вул. Прибузька (від вулиці Кам’янецької до вул. Свободи). На ярмарок запрошують фермерів, виробників сільськогосподарської продукції області, жителів міста та сіл, які бажають вигідно продати та придбати продовольчі товари. Початок роботи ярмарку – о 8.00. […]