На Хмельниччині люди з інвалідністю знаходять роботу і започатковують бізнес

Для Хмельницької обласної служби зайнятості  одним з важливих напрямків роботи є  соціальний захист та  сприяння зайнятості людей з інвалідністю, надання їм якісних та адресних соціальних послуг.

Так, з початку поточного року працевлаштовано 481 особу з інвалідністю. Це бухгалтери, агрономи, електрозварники ручного зварювання, слюсарі-ремонтники, оператори заправних станцій, охоронники тощо. 14 людей з інвалідністю вирішили займатися власним бізнесом і у цьому їм сприяла служба зайнятості.

Більше двох сотень людей цієї категорії залучалися до тимчасових робіт у  благоустрої та озелененні, інформуванні населення щодо отримання житлових субсидій, працювали з технічною документацією.

Безробітні з інвалідністю мали можливість пройти професійну підготовку, підвищити свою кваліфікацію за державний кошт. 158 осіб навчалися за професіями тракторист, продавець, електрогазозварник, кондитер, кухар, слюсар  з ремонту технологічних установок тощо.

Люди з інвалідність – особлива категорія безробітних, адже їх конкурентоспроможність обмежена, тому у роботі з ними потрібен індивідуальний підхід. Для  покращення якості та підвищення ефективності роботи з ними застосовується і індивідуальне консультування, і групові та масові профорієнтаційні заходи.

Протягом січня-липня 2018 року фахівцями базових центрів зайнятості та філій області було проведено 2 міні-ярмарки вакансій, які відвідало 15 осіб з інвалідністю. Одну особу працевлаштовано.

Загалом профорієнтаційними послугами охоплено більше двох тисяч осіб з інвалідністю, що складає 97,5%.

До відома: На обліку в базових центрах зайнятості та філіях області перебували 2165 осіб з інвалідністю, які у встановленому порядку отримали статус безробітного.

Схоже

Для задоволення  кадрових потреб роботодавця та з нагоди Дня машинобудівника спеціалісти Волочиської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості організували День відкритих дверей на ВП  «Волочиський машинобудівний завод ПАТ «Мотор Січ». Учасниками заходу стали понад 30 учнів Волочиського промислового-аграрно професійного ліцею, Волочиської загальноосвітньої школи №1 та 10 зареєстрованих безробітних районної філії центру зайнятості. Волочиський машинобудівний завод […]

Днями у малому залі засідань Будинку рад для представників державних структур області було проведене заняття щодо протидії корупції. Завідувачка сектору з питань запобігання та виявлення корупції Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Юлія Жураковська ознайомила присутніх з доповіддю на тему «Етика поведінки державного службовця як засіб запобігання та протидії корупції». Начальник сектору по боротьбі […]

Наприкінці минулого тижня у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї відбувся круглий стіл “Пилявецька битва-1648: погляд постфактум”, присвячений 370-й річниці блискучої перемоги українського війська періоду Визвольної війни 1648-1654 р.р. під проводом Богдана Хмельницького на території сучасного Старосинявського району. Битва під Пилявцями мала велике військове й політичне значення – вона ліквідувала на Волині та частині Поділля владу польських […]