Компенсація та штраф з магазину що торгує канцелярією із зображенням авторської картини без дозволу

До Хмельницького міськрайонного суду звернувся  власник виключних  майнових  прав на твір образотворчого  мистецтва – картину під назвою «Город спит» за захистом авторського права.

Так чоловік вказує, що на підставі ліцензійного договору  є власником виключних майнових прав  на твори художниці Копилової М.С.,  в тому числі на картину під назвою «Город спит».

В одному із магазинів м. Хмельницького, що займається реалізацією канцелярської продукції представником позивача було  придбано  блокнот, на якому без дозволу позивача відтворено твір «Город спит». Тож позивач вважає, що такі  блокноти мають  статус  «контрафактних», так як містять в своїй структурі належні  виключно позивачу об’єкти авторського права, який в свою чергу не надавав відповідачу  дозволу на використання ні самих творів, ні його самостійних частин.

Через порушення авторських прав, позивач вважає, що з суб’єкта підприємницької діяльності  слід стягнути   до Державного бюджету України  штраф  у розмірі 10% від суми, присудженої  на користь позивача, а також  в якості  компенсації за порушення авторських прав на свою користь 20 мінімальних заробітних плат.

Третьою особою подано до суду клопотання про зупинення провадження по справі, оскільки, як виявилось в провадженні  Самарського районного суду міста Дніпропетровська  знаходиться інша справа за позовом до відомої художниці та замовника «скандальних блокнотів із зображенням казкових тварин», де позивач вказує, що саме він є автором  зображень, до яких внесені певні зміни та які в подальшому  були видані за власні відомою харківською художницею. Зокрема чоловік вказує, що ним  картини були написані та видані ще в 2010 році,  харківська ж художниця зареєструвала своє авторське право в 2017 році, тож просить визнати  своє авторство на картини та визнати недійсним  свідоцтво про  реєстрацію авторського права на твір за дівчиною, а також  стягнути компенсацію за порушення авторського права.

Тож  ми і надалі повідомлятимемо про розгляд вищевказаної справи та про розвиток подій навколо авторства на твори образотворчого мистецтва, що використані на титулці звичайного блокнота на 80 аркушів.

Джерело

Схоже

В райцентрі на Хмельниччині пройшли заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану. Військовослужбовці гарнізону, ветерани та громадськість міста поклали квіти до памятника полеглим землякам. Присутні хвилиною мовчання згадали про тих, хто не повернувся з афганської війни, висловили вдячність рідним та […]

Надвечір 13 лютого хмельничани мали змогу побачити наживо виступи улюблених акторів «Кварталу 95», на чолі зі своїм лідером і заразом кандидатом у президенти Володимиром Зеленським. Концертів було два. Перший – соціальний. Запрошення на нього безкоштовно отримали представники малозабезпечених верств: тут були й люди з особливими потребами, і ветерани АТО, і студенти. Другий концерт був комерційним. […]

Триває польовий вихід одного з підрозділів загону 8 Окремого полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Групи відпрацьовують вихід у тил противника у повному бойовому спорядженні для виконання розвідувально-диверсійних завдань, відрив від противника з подальшим виходом в район евакуації, повідомляє відділення інформагенства оборонного відомства в Хмельницькому. На тактичному полі спецпризначенці під керівництвом досвідчених […]