Компенсація та штраф з магазину що торгує канцелярією із зображенням авторської картини без дозволу

До Хмельницького міськрайонного суду звернувся  власник виключних  майнових  прав на твір образотворчого  мистецтва – картину під назвою «Город спит» за захистом авторського права.

Так чоловік вказує, що на підставі ліцензійного договору  є власником виключних майнових прав  на твори художниці Копилової М.С.,  в тому числі на картину під назвою «Город спит».

В одному із магазинів м. Хмельницького, що займається реалізацією канцелярської продукції представником позивача було  придбано  блокнот, на якому без дозволу позивача відтворено твір «Город спит». Тож позивач вважає, що такі  блокноти мають  статус  «контрафактних», так як містять в своїй структурі належні  виключно позивачу об’єкти авторського права, який в свою чергу не надавав відповідачу  дозволу на використання ні самих творів, ні його самостійних частин.

Через порушення авторських прав, позивач вважає, що з суб’єкта підприємницької діяльності  слід стягнути   до Державного бюджету України  штраф  у розмірі 10% від суми, присудженої  на користь позивача, а також  в якості  компенсації за порушення авторських прав на свою користь 20 мінімальних заробітних плат.

Третьою особою подано до суду клопотання про зупинення провадження по справі, оскільки, як виявилось в провадженні  Самарського районного суду міста Дніпропетровська  знаходиться інша справа за позовом до відомої художниці та замовника «скандальних блокнотів із зображенням казкових тварин», де позивач вказує, що саме він є автором  зображень, до яких внесені певні зміни та які в подальшому  були видані за власні відомою харківською художницею. Зокрема чоловік вказує, що ним  картини були написані та видані ще в 2010 році,  харківська ж художниця зареєструвала своє авторське право в 2017 році, тож просить визнати  своє авторство на картини та визнати недійсним  свідоцтво про  реєстрацію авторського права на твір за дівчиною, а також  стягнути компенсацію за порушення авторського права.

Тож  ми і надалі повідомлятимемо про розгляд вищевказаної справи та про розвиток подій навколо авторства на твори образотворчого мистецтва, що використані на титулці звичайного блокнота на 80 аркушів.

Джерело

Схоже

День міста у райцентрі святкували 21 вересня, у престольне свято Різдва Пресвятої Богородиці. Програма заходів розпочалася з відкриття пам’ятного знаку подружжю Косач-Квітці на вул. Монастирська (набережна річки Горинь). Продовжилося святкування традиційним велопробігом «Зі Славутою у серці». Щороку любителів «прогулянки на велосипедах» стає дедалі більше, відзначають у прес-службі міськвиконкому. Також всі присутні на святі мали можливість […]

Літературно-мистецький захід назвали оригінально – “Пиріжки по-славутськи”. Відбувся він 20 вересня у НВК «Успіх». Програма кураж-базару була насиченою та цікавою. Учні та вчителі навчального закладу продемонстрували свої таланти та здібності. Святкове дійство включало: вернісаж літературних творів «Славута – перлина Подільського краю»; розважальну програму «Славутські діти – краю квіти»; свято «Ми славимо тебе, Славуто»; конкурс «Дівоча […]

Раніше затриманих осіб на період слідства відвозили в інші ізолятори — у Старокостянтинів, Нетішин та Хмельницький. Тепер слідчі на місці зможуть працювати з затриманими. Це полегшить роботу слідчих та конвойних підрозділів поліції, а також суттєво зекономить паливно-мастильні матеріали — близько тони за місяць. Одночасно в ізоляторі зможуть утримувати до 14 осіб. У кожному приміщенні, де перебуватимуть […]