У Хмельницькому представили фотокопії унікальних архівних документів

У приміщенні Державного архіву Хмельницької області 22 серпня відбулося урочисте відкриття виставки унікальних архівних документів “Українська державність: Відродження. 100 років”, яка приурочена до 27-ї річниці Незалежності України та 100-річчя відродження української державності. З цієї нагоди до Державного архіву завітали керівники області, міста, представники громадськості.

Як зазначив голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, вітаючи присутніх, відкриття такої виставки напередодні найважливіших свят – дня Українського Прапору та дня Незалежності України, є дуже важливою подією для кожного мешканця Хмельниччини.

“100 років тому Українська революція повернула нашу державу на карту світу. Після періоду поневолення українці створили незалежну національну державу, яка мала територію, кордони, символи, міжнародне визнання. Бачити незалежну Україну мріяли десятки поколінь українців, але тільки нам судилося отримати цей важливий шанс бути господарями на своїй багатій та прекрасній українській землі.  Сьогодні боротьба за незалежність і цілісність України триває, за це віддають свої життя кращі сини і доньки України, ми  об’єднані  в прагненні побудувати сильну і заможну державу. Але досягти нашої спільної мети зможемо лише тоді, коли будемо чітко розуміти, хто наш ворог, знати наше минуле та не повторювати його помилок. Сьогоднішня виставки якраз дасть нам можливість глибше пізнати історичний шлях становлення нашої державності”, – сказав Вадим Миколайович.

На виставці представлені фотокопії унікальних документів, світлин, листівок, плакатів, що засвідчують значущі віхи становлення України як незалежної та суверенної держави від часів Української революції до наших днів. Ознайомитися з експозицією можна буде протягом двох тижнів, вхід безкоштовний.


Схоже

Напередодні Дня працівників сільського господарства, який в Україні відзначається у третю неділю листопада, кращі аграрії області приймали слова вітання від голови обласної державної адміністрації Вадима Лозового, голови обласної ради Михайла Загородного, секретаря міської ради Михайла Кривака, представників агроформувань області, ветеранів сільськогосподарської галузі Хмельниччини. Хмельницька область відіграє важливу роль  в сільськогосподарській галузі країни, адже ми входимо […]

Це вже 35 засідання Ради фахівців-хіміків ДП «НАЕК «Енергоатом», яке проходило з 12 по 15 листопада за участі провідних хіміків АЕС України, а також працівників ВП «Науково-технічний центр», ВП «КБ «Атомприлад», ДП «Науково-інженерний центр систем контролю та аварійного реагування», Харківського фізико-технічного інституту. Під час наради розглядалися питання оптимізації хімічних технологій на АЕС. Заслухали та обговорили […]

23 листопада, у переддень відзначення Дня пам’яті жертв голодоморів, місто приєднається до вшанування пам’ятної дати. Цього дня від будівлі департаменту соціального захисту населення до пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років пройде скорботна хода. Після чого, о 15.00, біля цього ж пам’ятника відбудеться траурний мітинг, повідомляє прес-служба міської ради. Всіх небайдужих запрошують долучитися до заходу.