Православні християни відзначають Успіння Пресвятої Богородиці

В народі його називають Першою Пречистою.

У православ’ї смерть Божої Матері називають «Успіння». Свята Марія лише заснула, щоб через три дні прокинутися й переселитися в небесне житло Свого Сина Ісуса Христа.

Історія свята розповідає, що напередодні смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності. Цього дня апостоли залишили місця своєї проповіді й дивним чином зібрались у Єрусалимі, щоб попрощатись із Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. Цієї миті чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа.

Того ж дня Небесна Цариця втішила своїх улюблених апостолів, поставши перед ними в оточенні ангелів. «Радійте! Я завжди з вами», – були Її слова. І апостоли попросили: «Пресвята Богородице, допомагай нам».

Перед іконою «Успіння Пресвятої Богородиці» корисно молитися, якщо людина має страх перед смертю. Адже для того, хто істинно вірує, смерть насправді – це лише перехід від нинішньої життя у вічне.

За народними прикметами, саме після Успіння починається бабине літо. Цього дня відбувалися проводи літа – зустріч осені. Від Успіння розпочинався збір грибів і горіхів у лісах та заготівля припасів на зиму,  Також доброю традицією було на Успіння займатися засоленням на зиму капусти, огірків, помідорів та інших овочів.

Джерело

Схоже

День міста у райцентрі святкували 21 вересня, у престольне свято Різдва Пресвятої Богородиці. Програма заходів розпочалася з відкриття пам’ятного знаку подружжю Косач-Квітці на вул. Монастирська (набережна річки Горинь). Продовжилося святкування традиційним велопробігом «Зі Славутою у серці». Щороку любителів «прогулянки на велосипедах» стає дедалі більше, відзначають у прес-службі міськвиконкому. Також всі присутні на святі мали можливість […]

Літературно-мистецький захід назвали оригінально – “Пиріжки по-славутськи”. Відбувся він 20 вересня у НВК «Успіх». Програма кураж-базару була насиченою та цікавою. Учні та вчителі навчального закладу продемонстрували свої таланти та здібності. Святкове дійство включало: вернісаж літературних творів «Славута – перлина Подільського краю»; розважальну програму «Славутські діти – краю квіти»; свято «Ми славимо тебе, Славуто»; конкурс «Дівоча […]

Раніше затриманих осіб на період слідства відвозили в інші ізолятори — у Старокостянтинів, Нетішин та Хмельницький. Тепер слідчі на місці зможуть працювати з затриманими. Це полегшить роботу слідчих та конвойних підрозділів поліції, а також суттєво зекономить паливно-мастильні матеріали — близько тони за місяць. Одночасно в ізоляторі зможуть утримувати до 14 осіб. У кожному приміщенні, де перебуватимуть […]