Православні християни відзначають Успіння Пресвятої Богородиці | Поділля News
Православні християни відзначають Успіння Пресвятої Богородиці

В народі його називають Першою Пречистою.

У православ’ї смерть Божої Матері називають «Успіння». Свята Марія лише заснула, щоб через три дні прокинутися й переселитися в небесне житло Свого Сина Ісуса Христа.

Історія свята розповідає, що напередодні смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності. Цього дня апостоли залишили місця своєї проповіді й дивним чином зібрались у Єрусалимі, щоб попрощатись із Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. Цієї миті чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа.

Того ж дня Небесна Цариця втішила своїх улюблених апостолів, поставши перед ними в оточенні ангелів. «Радійте! Я завжди з вами», – були Її слова. І апостоли попросили: «Пресвята Богородице, допомагай нам».

Перед іконою «Успіння Пресвятої Богородиці» корисно молитися, якщо людина має страх перед смертю. Адже для того, хто істинно вірує, смерть насправді – це лише перехід від нинішньої життя у вічне.

За народними прикметами, саме після Успіння починається бабине літо. Цього дня відбувалися проводи літа – зустріч осені. Від Успіння розпочинався збір грибів і горіхів у лісах та заготівля припасів на зиму,  Також доброю традицією було на Успіння займатися засоленням на зиму капусти, огірків, помідорів та інших овочів.

Джерело

Схоже

Як повідомили місцеві активісти, сьогодні вдень у Кривинському парку було помічено вантажне авто ЗІЛ-131 та людей, які вирізали тверді породи дерев за допомогою бензопили. Про це повідомляє відділ з організаційних питань апарату виконавчого комітету Нетішинської міської ради. Кривинський парк — парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення в Україні. Розташований у селі Старий Кривин Славутського району Хмельницької області […]

Сьогодні, 14 березня, у Хмельницькому розпочався III економічний форум, присвячений інвестиційним можливостям області. Участь у заході беруть 70 підприємств Хмельниччини та представники з-за кордону. Зокрема, Польщі, Словаччини, Чехії, Канади, Китаю, Бельгії. Перший секретар Посольства Словацької Республіки в Україні Соня Крайчова відзначила: її країна має великі напрацювання у сфері енергоефективності та харчової переробки. Наразі в України […]

Сьогодні, 14 березня, об 11 ранку на майданчику біля пам’ятника Богдану Хмельницькому, що біля залізничного вокзалу, лунали мелодії у виконанні військових музик. Військовий оркестр 8 окремого полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій Збройних сил України долучився до флешмобу, який проходит у багатьох містах України в рамках акції до Дня добровольця. Військові виконали “Інтро”, фанфара «Україна», Церемоніальний […]