Православні християни відзначають Успіння Пресвятої Богородиці

В народі його називають Першою Пречистою.

У православ’ї смерть Божої Матері називають «Успіння». Свята Марія лише заснула, щоб через три дні прокинутися й переселитися в небесне житло Свого Сина Ісуса Христа.

Історія свята розповідає, що напередодні смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності. Цього дня апостоли залишили місця своєї проповіді й дивним чином зібрались у Єрусалимі, щоб попрощатись із Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. Цієї миті чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа.

Того ж дня Небесна Цариця втішила своїх улюблених апостолів, поставши перед ними в оточенні ангелів. «Радійте! Я завжди з вами», – були Її слова. І апостоли попросили: «Пресвята Богородице, допомагай нам».

Перед іконою «Успіння Пресвятої Богородиці» корисно молитися, якщо людина має страх перед смертю. Адже для того, хто істинно вірує, смерть насправді – це лише перехід від нинішньої життя у вічне.

За народними прикметами, саме після Успіння починається бабине літо. Цього дня відбувалися проводи літа – зустріч осені. Від Успіння розпочинався збір грибів і горіхів у лісах та заготівля припасів на зиму,  Також доброю традицією було на Успіння займатися засоленням на зиму капусти, огірків, помідорів та інших овочів.

Джерело

Схоже

До 100-річчя Акта злуки, 22 січня 2019 року, на межі двох областей – Хмельницької і Тернопільської – утворять живий “Ланцюг єдності”. Початок формування колони – об 11:30. Громади двох регіонів символічно зійдуться на середині мосту через річку Збруч, аби з’єднати в єдине ціле жовту та синю стрічки національного прапора. Святкування сотої річниці Акта злуки відбудеться […]

13 січня мешканці села Велика Побійна, що входить до Дунаєвецької міської ОТГ, відзначають своє храмове свято – Маланки. Цьогоріч воно для них справді особливе, адже крім традиційних веселощів, показових виступів та співів на мешканців чекало одразу декілька хороших новин. Міський голова Дунаєвецької ОТГ Веліна Владиславівна Заяць традиційно розпочала свій звіт про роботу у 2018,  село […]

Першої суботи січня за ініціативи Хмельницького міського голови та за підтримки Хмельницької облдержадміністрації відбудеться святковий сільськогосподарський ярмарок. Місце проведення ярмарку – вул. Прибузька (від вулиці Кам’янецької до вул. Свободи). На ярмарок запрошують фермерів, виробників сільськогосподарської продукції області, жителів міста та сіл, які бажають вигідно продати та придбати продовольчі товари. Початок роботи ярмарку – о 8.00. […]