Відтепер про «біографію» автівки можна дізнатись у кілька кліків

Це стало можливим завдяки оприлюдненню Головним сервісним центром МВС відкритих даних про реєстрацію транспортних засобів на національному порталі data.gov.ua. На їх основі розроблено сервіс про першу реєстрацію авто (texty.org.ua/cars). Він дозволяє кожному громадянину самостійно отримати інформацію про автомобільний ринок у кілька кліків.

Після того, як власник придбає транспортний засіб і зареєструє його в територіальному сервісному центрі МВС, автівка потрапляє в реєстр. У ньому відображаються всі зміни, що відбуваються з авто згодом: зміна власника, номерного знаку, здійснення переобладнання тощо.

Сервіс не містить конфіденційної інформації, проте дозволяє ознайомитися з технічними характеристиками зареєстрованих машин. Завдяки цій послузі можна порівнювати дані щодо реєстрації транспортних засобів за регіоном, датою випуску, маркою, моделлю, об’ємом двигуна, типом палива та кольором.

За словами начальника Головного сервісного центру МВС Владислава Криклія, в Україні щороку здійснюється понад мільйон реєстраційних операцій з транспортними засобами. Відтепер можливо дослідити реальний стан українського авторинку в кілька кліків та якісно змінити його майбутнє.  “Сервіс надає доступ до інформації, починаючи з 2013 року, її оновлення здійнюватиметься щомісячно”, – зазначає пан Криклій.

Ця послуга буде корисна споживачам для отримання достовірної інформації про найпопулярніші марки та моделі авто. Також, як наголошує голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко, сервіс унеможливлює маніпуляції державними даними й вирівнює інформаційні умови для всіх.

Нова онлайн-послуга стане в пригоді й бізнесу, який  зможе більше дізнатися про поведінку та вподобання споживачів. Виграє від запровадження нового сервісу й держава, оскільки відкриті дані про первинну реєстрацію авто дозволять планувати й регулювати державну політику в автомобільній сфері.

Джерело

Схоже

Вчора, 23 вересня, ГО «Молодь за краще майбутнє», Громадянська мережа ОПОРА  та обласна бібліотека для юнацтва  влаштували тренінг «Перемогти у Facebook: як політичні партії використовують соцмережі». Учасниками  активного навчання були громадські активісти, волонтери та зацікавлена молодь. Консультантка мережі ОПОРА у Хмельницькій області Оксана Банкова розповіла присутнім про особливості використання обласними осередками партій соцмережі Facebook. Спікерка повідомила […]

Виконуючи доручення Голови Хмельницької ОДА «Про передачу об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем державної та комунальної власності на зберігання сільськогосподарським товаровиробникам», співробітники Регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області здійснюють заходи щодо передачі мережі каналів та розташованих там гідротехнічних споруд на безоплатне зберігання сільгосптоваровиробникам-користувачам земель, на яких розміщені ці меліоративні фонди. Для цього з кожним сільгосптоваровиробником […]

Восьмикласники СЗОШ №6 взяли участь у модельному судовому засіданні Апеляційного суду Хмельницької області. “Розглядалася” кримінальна справа про крадіжку з проникненням. Школярі одразу вжились в ролі, і процес був максимально наближений до реальності. Після “засідання” провели роботу над помилками. Юлія Салдан, референт прес-служби, роз’яснила школярам, у чому полягає змагальність кримінального процесу і яка роль у ньому […]