Як потрапити до раю через двері музею історії міста Хмельницького

Випускниця Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв, педагогічного університету імені Івана Огієнка, вчителька, керівниця гуртків «Народне мистецтво» і «Валяння вовною», методистка районного Будинку школяра і майстриня художнього ткацтва – це все про авторку вчорашнього вернісажу Юлію Степанюк.

І хоч «послужний список» цієї молодої жінки видається довгим, перелік її виставок і перемог на численних вітчизняних і закордонних конкурсах та фестивалях значно більший. Тільки протягом цього року Юлія взяла участь у вісьмох міжнародних і Всеукраїнських мистецьких заходах.

Презентована в музеї історії міста Хмельницького виставка «У нашім раї на землі» складається з 27 гобеленів. Усі вони експонувалися в Польщі, в Латвії, Естонії, Словаччині та в Україні.

«Цим успіхом я завдячую своїй першій персональній виставці, – розповіла Юлія Степанюк. –  Кілька років тому вона  була організована в Хмельницькій дитячій бібліотеці і  надихнула мене йти далі, брати участь у конкурсах і виставляти свої роботи».

Під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності гобелени кам’янецької мисткині побачила директорка музею історії міста Хмельницького Галина Барабаш.

«Я одразу оцінила їх рівень, і ми домовились про виставку, – каже пані Галина. – Декоративність, контрастність кольорів, насиченість – усе, притаманне українському ткацтву, можна побачити в роботах Юлії. Тематика представлених творів різноманітна. У низці робіт художниця розвиває традиційні для української народної творчості сюжети, як-от у роботі «Дерево життя». У насичених символами гобеленах «Крізь віки», «У нашім раї на землі» вона порушує філософські питання. Багато творів присвячено рідному серцю майстрині Кам’янцю-Подільскому. Юлія чудово презентує дві іпостасі декоративно-ужиткового мистецтва – матеріальність, що гріє тіло, і духовність, яка задовольняє нашу потребу в прекрасному».

Споглядаючи це різноманіття барв і сюжетів, глядачі не могли стримати захвату на адресу творів і їх авторки. Привітати художницю з виставкою прийшли заступниця директора з навчальної роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Наталія Жолобок, методистка художньо-естетичних дисциплін Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Анжела Махмутова, студенти факультету початкової освіти та філології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Доповнило захід мереживо акордеонних композицій у виконанні студента  Хмельницького музичного коледжу Дмитра Терещенка.

За відродження, розвиток і популяризацію народного мистецтва мисткиня отримала подяку від імені управління культури й туризму Хмельницької міської ради. Вручила нагороду головна спеціалістка управління Ганна Єрондаєва. У свою чергу Юлія Степанюк подарувала в фонди музею представлену на виставці роботу «Маки».

Завершуючи офіційну частину заходу, Галина Барабаш повернулась до картини, назва якої стала визначальною для всієї виставки. «У нашім раї на землі» – це робота, де зображені батько, мати й дитина, кожен з яких творить свою часточку раю. На мою думку, будь-яка людина, котра чимось захоплюється, творить певною мірою райські умови. Юля це робить своїми гобеленами, Дмитро Терещенко – звуками, а хтось саджає квіти, які тішать зір людей», – резюмувала Галина Іванівна. Вона закликала всіх присутніх розвивати свої захоплення і докладати зусиль для творення райських умов навколо себе й інших людей.

А вже після поздоровлень, квітів і фотографування публіка змогла відчути на дотик, яка копітка праця ховається за красою презентованих мистецьких творів. Під керівництвом пані Юлії всі охочі мали нагоду власноруч попрактикуватися в створенні гобелену. Під час майстер-класу ткаля відкрила деякі таємниці ремесла й зізналася, що через велику завантаженість творить свої гобелени переважно вночі. А ще – що більше полюбляє віддаватись інтуїції, ніж точно дотримуватися ескізу.

Взяти до рук арфоподібну дерев’яну раму з тугими нитками-струнами й протягнути, прибити виделкою й перейти на іншу кольорову гаму ниток ризикнула й студентка гуманітарно-педагогічної академії Анастасія Суховірська. «Я вишиваю різними техніками, тому схотіла спробувати себе в гобелені. Тривалий час я граю на гітарі й побачила зв’язок – як ти перебираєш струни, так перебираєш нитки. Це було дуже цікаво», – ділиться враженнями дівчина. Вочевидь, що й вона була з лав тих, хто здатні творити рай.

Додамо, що виставка «У нашім раї на землі» експонуватиметься в музеї історії міста Хмельницького до п’ятого жовтня. Потрапити на неї можна щодня, крім неділі й понеділка, з 9 до 18 години, вхід вільний.

 

 

Схоже

Любомир Мельник, найшвидший у світі піаніст та композитор українського походження, вперше завітає до обласного центру в рамках світового туру, приуроченого до його 70-річчя.  Ще на початку 80-х піаніст Любомир Мельник розробив власну нотацію і техніку гри надшвидких арпеджіо (звану «безперервною музикою»), написавши безліч творів з її використанням. Оскільки мало хто може виконати його твори, Любомир виступає сам, […]

За майже 90-річну історію обласного театру ім. М. Старицького комедії видатного англійського драматурга жодного разу не мали втілення на сцені. Тож для театру це дуже важливий та хвилюючий крок. Саме тому актори, режисер-постановник Дмитро Гусаков, головний художник театру Олександр Долоянц, який розробив декорації для вистави, та весь творчий колектив запрошують хмельничан на прем’єру “Приборкання норовливої”. […]

В експозиції «Самчиківський розпис – диво Хмельниччини», яку днями презентували у музеї історії міста, зібрали понад три десятки робіт п’ятьох майстрів. Самчиківський розпис, відродження якого почалося у середині минулого століття, іноді порівнюють з петриківським, хоча на думку мистецтвознавців, робити це неправильно. Петриківські візерунки – делікатні та деталізовані. Самчиківський же розпис, за словами самих художників, відрізняється […]